Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. Czy wszyscy już pokończyli i nikt tu nie zagląda U mnie od jutra okna i zostaje wykończeniówka
  3. Pojawia sie i znika...czyli ja. Na mojej budowie ogłoszono koniec zimy (wreszcie !!!). Murarz chwat przebrnął przez śniegi i podmurował trochę otworów okiennych (bo jedno mi się odwidziło takie duże a drugie to jemu sie zapomniało,że miało być ciut inne niż w projekcie). No i moga wstawiać okna (już dzwonili że chcą ). Ekip od dachu maluje belki od daszku tarasu i jak tylko przestanie lać wchodzą na budowę. I wreszcie domek bedzie wyglądał jak domek. W czerwcu tynkarz-akrobata na tynki wewnętrzne i wylewki. A do czerwca instalacje wszelakie. A potem koniec kasy i można sie "relaksować "przy zagospodarowaniu terenu. Tak sobie podczytuję posty różne i wszyscy tak szybko budują,aż mi żal. A my nie dośc że późno wystartowaliśmy w sierpniu (przez ......gminną torbę zwana urzędniczką ) to mamy wiekszy zakres prac : bo jest piwnica i betonowy strop ze skosami na poddaszu. Ale takie były ustalenia (przemyslane) i nie żałuję ale chcę już....
  4. Wylewki ruszyły wczoraj , dzi całe poddasze już zrobione i większoć parteru. Kafle pozamawiane i w przyszłym tygodniu prawdopodobnie wejdzie już kafelkarz . Teraz na zewnštrz robiš też podbitkę. Jak ruszyli to ostro
  5. A u nas w nocy mróz, w dzień słoneczko, co ta wiosna powoli przychodzi . Ale w przyszłym tygodniu też ruszamy, zaczynamy od wylewek bo jednak nie zdšżyli ich zrobić przed zimš.
  6. Wiosna przyszła czy ktoś już coś ruszył bo ja już podzwoniłem po fachowcach w przyszłym tygodniu ruszam do boju
  7. spytaj forumowego markus_gdynia kiedyś wspominał o dobrej aczkolwiek drogiej firmie z okolic trójmiasta
  8. Ano właśnie ??? Nasz wątek spadł już bardzo nisko, więc go podnoszę. Mam pytanie do tych na etapie stanu surowego, odpoczywających przed wykończniówką. Jak się przygotowujecie do tego etapu ? Macie juz wszystko zaplanowane? Ja narazie podchodze do tematu jak "pies do jeża". Ekipy nie mam ani do wylewek ani do tynków. Całe szczęście, ze instalacje jako tako. Elektrykę zrobi mi kuzyn, na wod-kany i c.o. mam 3 oferty muszę jeszcze dogadać szczegóły i wybrać. Wszystkie oscylują wokół 25 tys (podłogówka na dole +grzejniki na górze) więc w zasadzie mysze "tylko" sprawdzić, która z firm jest bardziej wiarygodna. No i zbieram oferty na okna, ale z zamawianiem zaczekam aż się skończy booom "końcowoulgowy" A właśnie. Moze ktoś ma sprawdzoną ekipę do wylewek z miksoreta z okolić Elbląga lub Trójmiasta ???
  9. Dawno bardzo dawno mnie tu nie było,ale tak czasami bywa. Inwentaryzacja na koniec roku wygląda tak : Prawie stan surowy otwarty. Prawie bo dachówki w trakcie.Brakuje tylko kawałeczka.Zima zgoniła ekipę z dachu.Odpuścili na te parę dni przed świętami. Okna zamówione ale montaż na wiosnę. Acha,i na razie nie bedzie daszku nad tarasem.Dopiero wiosną. Ech,gdzie ta wiosna ? Wszystkim budującym,zbudowanym oraz planującym budowę Wesołych Świąt.
  10. A ja wykorzystując cieplejsze dni położyłem trochę elektryki jeszcze ze trzy dni czasu wolnego i dobrej pogody i będę miał rozprowadzony prąd po parterze
  11. Cześc Wwiola to całkiem pokaźna ta inwntaryzacja wyszła jak na wiosnę z takim poślizgiem gratulacje
  12. Witajcie moi drodzy. Dotąd jakoś nie udzielałam się w tym dziale, ale w zasadzie przecież należę do inwestorów "wiosna 2005", więc wpadłam tutaj. Moge zakotwiczyc tu na dłużej ? Kilka slów o mnie : Buduje w Elblągu, wg projektu indywidualnego własnego autorstwa a moja "wiosna" z róznych powodów zaczęła się dopiero 7. lipca. Zaczeła, ale prawdziwe budowanie ruszyło z początkiem września dopiero. Wcześniej straciłam 2 mies przez niesprawdzoną i beznadziejną ekipę i problem ze znalezieniem drugiej. Od poczatku planowalismy przed zimą zbudować stan surowy a na wiosne 2006 rozpocząć wykańczanie. Wygląda na to, ze plan się powiedzie, bo inwentaryzacja "przedzimowa" wygląda nastepująco : 1. Stan surowy otwarty skończony juz prawie prawie (kończą układanie dachu na daszku nad wykuszem). 2. Ocieplona jedna ściana szczytowa (między dachem garazu a dachem głównym coby nikt mi później nie musiał łazic po ułożonej dachówce) 2. Wykonane przyłącze wody (prawie - nie do końca zasypane jeszcze ) i szambo z przyłaczem. 3. Prąd budowlany na słupie z "docelową" skrzynką 4. Podbitka dachu zrobiona juz na tym etapie, bo okapy są "odeskowane" boazerią 5. Chcę przed zima zrobić jeszcze ogrodzenie z siatki. Docelowo siatka zostanie tylko po bokach (z tyłu juz jest), a od frontu pomysle o czymś ładniejszym, ale to dopiero kiedyśtam w przyszłości. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
  13. Na koniec planuje tynk akrylowy, lub mineralny (budowałem ścianę 3W)
  14. Pamietaj, ze tynk zewnetrzny latwo uszkodzic, pobrudzic i nie nalezy sie z nim spieszyc.
  15. Tfu tfu odpukać ale dzielnica spokojna a i sąsiadów mam takich,że z budowy nic nie zgineło kable w garażu wiszą już ze trzy tygodnie betoniarka na zewnątrz od pół roku (przez pierwszy tydzień codziennie murarze chowali do garażu, potem przestali obecnie nawet czajnika nie chowają) A co do tynków to same wnęki okienne wykończą póżniej po oknach a coś popchna do produ jeszcze w tym roku
  16. Dlugo..... mimo tego, ze robilismy je latem. Okna zamontowalismy po prawie 2 miesiacach od tynkow Ok to ja w tym roku nie dam rady jak się uda otynkuje jeszcze z zewnatrz a zima elektryka i ocieplenie dachu Tynkowanie zewnetrzne bez okien chyba nie ma sensu, a co do elektryki - to nie boisz sie ze Ci ukradna kable???
  17. Dlugo..... mimo tego, ze robilismy je latem. Okna zamontowalismy po prawie 2 miesiacach od tynkow Ok to ja w tym roku nie dam rady jak się uda otynkuje jeszcze z zewnatrz a zima elektryka i ocieplenie dachu
  18. Dlugo..... mimo tego, ze robilismy je latem. Okna zamontowalismy po prawie 2 miesiacach od tynkow.
  19. Jak długo te tynki schły bo słyszałem że z drewnianymi lepiej poczekać
  20. Tomek budowalismy z BK, strop jest monolityczny. Okna mamy drewniane i byly wstawiane po tynkach.
  21. Moniś pochwal się jaka technologią budowałaś, jakie i dlaczego okna wybrałaś, i kiedy je wstawiałaś po tynkach czy przed (jesterm na tym etapie)
  22. Prezesie to juz sama koncoweczka..... i wyprzedzicie nas o dobry miesiac. Kiedy przeprowadzka???
  23. A u mnie od poniedziałku będą robili podbitkę, no i w końcu dom będzie od zewnątrz skończony. A w środku zostały gniazdka i włączniki, światełka, podłogi, armatury, kuchnia, i mnóstwo innych pierdół...
  24. Brawo Moniś ja tez planuję grudzień ale przyszłego roku
  25. ale Ci zazdroszcze! przede wszystkim tego ze udalo Ci sie to co zaplanowalas! ja tez (pamietasz) mialam zamiar wpriwadzic sie w grudniu ...... ale wiem ze to niemozliwe niestety .... m.in przez 2miesieczne opoznienie z dachem ...... moze bylibysmy dalej ale coz mam nadzieje ze WIOSNA 2006 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kasztanka bede trzymac za Wasza wiosne kciuki!!!!!!!! Buziaki dla Piotrusia!!!!! dziekujemy! Piotrus tez caluje slodko A dziekuje, dziekuje....
  26.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...