Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kcieslak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kcieslak

  1. kcieslak

    Kredyt

    Ja bym polecał Rheinhyp BRE Hipoteczny. Mają niskie oprocentowanie. Tylko, że wymagają dosyć dużego wkładu własnego.
  2. co rozumiesz jako "obwieszenie się wełny mineralnej"? tutaj raczej nalezy policzyc tzw. punkt rosy, żeby nie okazało się, że wilgoć zacznie skraplać się na izolacji. ale jak to się robi, to ja nie wiem
  3. dołączam się też planuję takie rozwiązanie, ale na drzwi tarasowe nie folia, ale szyba antywłamaniowa.
  4. w takim razie, należy współczuć większości społeczeństwa, Twój przypadek jest odosobniony Jaka to gmina, jeżeli mogę się dowiedzieć?
  5. kcieslak

    eternit

    Owszem, są. Prawdę mówiąc, to znacznie łatwiej jeste zlecić likwidację etrnitu wyspecjalizowanej firmie, niz bawić się w to samemu. Za dużo papierków i zezwoleń. Proponuję po prostu wpisać w wyszukiwarce internetowej hasło "eternit". Wyników powinno byc sporo i bez wątpienia znajdziesz jakąś firmę w intereseującym Ciebie miejscu.
  6. nie wiem, jaka powierzchnię masz w umowie, widziałem już umowę, gdzie płaciło się za powierzchnię liczoną po obrysie ZEWNĘTRZNYM ścian Jest norma PN-ISO 9836 Właściwości użytkowe w budownictwie. Okreslanie i obliczanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych. Spróbuj tam. Nie trzeba kupować, można przejrzeć w czytelni Polskiego Komitetu Normalizacyjnego (w Warszawie, przy ul. Świętokrzyskiej. Jak w innych miastach - nie mam pojęcia)
  7. pod moim nickiem pojawia się: Ranking 1. Co to oznacza?
  8. no to współczuję. moi wiedzą, że po pierwsze, nie mogą zacząć kolejnego etapu bez odbioru kierownika budowy, a po drugie, nie dostaną ani grosza jeżeli coś schrzanią. Najlepiej od razu podtykać umowę pod nos, żeby nie było wątpliwości. Wprawdzie procesować się nie ma sensu, ale przyjnamniej jest na piśmie,że można nie zapłacić. Jak będzie w rzeczywistości, zobaczymy, ale jestem dobrej myśli. Na razie jest dobrze....
  9. NA PEWNO MASZ RACJĘ!!!! ale jeszcze mniej opłacalne jest wynajmowanie przez lata mieszkania, płacenie kupy pieniędzy za coś, co i tak nigdy nie będzie twoje. lepeij chyba te pieniędze przeznaczyć na spłatę kredytu?
  10. energetyka i tepsa to pryszcz, jakbys musiał zrobic jeszcze gazownię, wodociągi, kanalizację, to wtedy bys zobaczył ile to trwa. Warunki, projekty przyłączy, uzgodnienie ZUD... Zresztą, jakbyś chciał prąd puścić kablem w ziemi, a nie linią napowietrzną, to już bys się nagimnastykował. pozdrawiam i pozostawiam z przemysleniami K.C.
  11. Wyrazy współczucia, ale takie rzeczy najlepiej było wyłapywać na etapie projektu. Teraz, to możesz zapłacić jeszcze raz za architektowi wnętrz. Jeżeli myslisz, że ktoś Ci poradzi na formu, jak to zrobić, nie widząc projektu... Jak masz za wąsko, to poszerz
  12. a ile trwało zebranie wszystkich uzgodnień potrzebnych do złożenia projektu?
  13. jedna z tych ekip przez 3 miesiące wykonywała prace bez nadzoru właściela, tylko kierownika budowy, odbierającego wykonane tapy i wypłacającego kasę. Bez uwag.
  14. ostatnio rozmawiałem z trzema ekipami o budowie domu. pomimo znajomości branży udawałem laika. Dwie z rozmów mile mnie zaskoczyły - dobre rozeznanie, dobre rady, dobra znajomośc tematu, rozsądne ceny. Obydwie były z polecenia, trzecia - kiepska -z jakiegoś ogłoszenia. Potwierdza się zatem zasada, że najlepsze ekipy będą z polecenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...