Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darkstar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

darkstar's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Czy zastosowanie zraszaczy z dyszami MP Rotator na całej działce jest dobrą decyzją czy jednak lepiej system zbudować na zraszaczach rotacyjnych typu PGJ i PGP. Zasięg dyszy MP Rotator do 9 metrów jest wstanie pokryć mi całą trawę.
  2. Witam Nowy sezon się zaczął a ja nadal nie rozwiązałem swojego problemu dlatego podnoszę ten post jeszcze raz. Może miedzy czasie urodził się podobny problem do mojego i ktoś już znalazł na jego rozwiązanie. Na razie jedynym rozwiązaniem jakie widzę oprócz wymiany pomp pobierających mniej prądu wstawić programator i ustawić czasowe załączanie tych 3 pomp.
  3. Dzięki za wyjaśnienia. Na razie skazany jestem na te pompy co mam. Jak może zareagować piec jak odepnę te 3 pompy z modułów IMP2 IMP1?
  4. Zależało mi na oddzielnym sterowaniu tymi trzema obiegami więc ponoć inaczej się nie dało. Z działania jestem zadowolony. W tamtym roku kocioł spalił 1200 m3 gazu. Gaz używany do CO. CWU i płyta gazowa w kuchni. Jedynie te pompy mi nie pasują. Każda w tej chwili pracuje na 1 biegu to jest 29W każda.
  5. To jak ja ma 1300 mb na 2 obiegi to powinno starczyć. A jak taka pompa działa? Im większe zapotrzebowanie na temperaturę zwiększa pobór mocy? Czy jak.
  6. Ile metrów rurki poszło na tą podłogówkę?
  7. W tym sterowniku FB100 mam coś takiego jak wpływ temperatury pomieszczenia i ten parametr mam ustawiony na 100% czyli powinien działać jak pokojowy ale teraz sprawdziłem pompa z tego obiegu pracuje chociaż temperatura w salonie jest większa niż ustawiona. Zastanawiam się czy ta w piecu działa. Ona pracuje w małym obiegu. Tam jest tylko sprzęgło hydrauliczne do niego przypięty jest czujnik temperatury podpięty do IPM2. Piec sterowany jest chyba temperaturą na powrocie to nie wiem do czego ten czujnik na sprzęgle. Chyba że ten czujnik na sprzęgle steruje pompą pieca. Może powinienem tak jak piszesz dołożyć jakiś sterownik pokojowy i podpiąć pod niego te pompy i jak temperatura na wyjściu z pieca wzrośnie do jakiejś temperatury to wtedy włączy pompy. Dobrze cię zrozumiałem? Zdjęcia kotłowni:
  8. Obecnie tak mam zrobione: Piec ->sprzęgło hydrauliczne -> 3 osobne obiegi(grzejniki łazienki, poddasze i parter) sterowane osobno. grzejniki i poddasze staruje z pieca FW200 a parter z salonu jest FB100( może robić ponoć jako pokojowy jak się w nim ustawi 100% brania temperatury z pomieszczenia gdzie jest zamontowany). Dla mnie laika pompa powinna włączać się jak jest zapotrzebowanie na ciepło a jak ja widzę że piec pracuje parę godzin dziennie a pompy cały czas to coś mi tu nie pasuje. Wiem że pompy pracują po to żeby piec wiedział jaka jest temp w układzie ale nie może być tak żeby piec tą temperaturę sprawdzał sobie co jakiś czas wtedy co jakiś czas włączyłby pompę na 15 minut i jak temperatura była by za mała włączył piec i grzał a jak była by poniżej ustawionej wyłączył pompę i sprawdził za np godzinę i tak w kółko.
  9. W ostateczność to jest rozwiązanie. Zastanawiam się czy taka moc wystarczy zrobić wystarczający przepływ w podłogówce.
  10. Masz na myśli dołożyć jakiś czujnik pokojowy i podłączyć go do tych pomp. Nie zakłóci to pracy pogodówki? A czy jak je odepnę od IPM -ów to nie dostane jakiegoś kodu błędu?
  11. Witam Z informacji jaką mam od instalatorów Junkersa przy instalacji sterowanej pogodówką pompy obiegowe muszą pracować cały czas. Wiąże się z tym wysokie rachunki za prąd. W moim przypadku oprócz pompy w kotle mam trzy oddzielne obiegi na każdej po pompie. Wszystkie pompy LFP pracują na pierwszym biegu (29W). Układ tak w skrócie wygląda tak że pierwszy obieg jest na grzejniki w łazienkach i w garażu, drugi obieg to podłogówka na piętro a trzeci obieg na parter. Wszystkie podłączone są do modułów junkersa IPM2 (obieg grzejniki i podłogówka poddasze) i IPM1 (obieg podłogówka parter). I tu moje pytanie. Jeżeli te pompy muszą pracować przez cały czas to po co w ogóle są podłączane pod te moduły. Czy nie wystarczyło by je podłączyć bezpośrednio pod źródło prądu. Myślałem że jak podpina się je pod moduły sterujące to będą w jakiś chociaż mały sposób sterowane tymi pompami. Czy jest jakiś sposób sterować tymi pompami na przykład żeby jak kocioł nie grzeje pompy nie pracowały i co jakiś czas na 15 minut się włączyły w celu sprawdzenia temperatury w układzie. Jak kocioł pracuje to niech pracują. Co Wy na to?
  12. Jak to można zdążyć? Przecież najpierw się kładzie dach potem wstawia okna i drzwi (zamykamy budynek) dalej robimy instalację (prąd c.o. wodę itp.) na to tynki i posadzki i jeszcze trzeba poczekać żeby wszystko wyschło i dopiero można zakryć folie ociepleniem na poddaszu. To jest niejednokrotnie ciężko zdążyć w ciągu 4 miesięcy. Czy jednak się mylę i inaczej to się robi? Rafał
  13. Dzięki michur i 80mariusz80. Z tego wynika że belka koszowa ma iść na płasko na krokwiach. Trochę zdziwiło to mojego wykonawce. Z tego co mi mówił coś takiego widzi pierwszy raz. Zawsze robili belke koszową na pionowo i do niej przykręcane krokwie. Ale tak jak macie wygląda solidniej (krokwie są w całości nie są cięte) chociaż dekarz stwierdził że jak krokwia jest postwaiona na pionowo może przenieść więkrze obciążenie. Zobaczymy co z tego wyniknie ma się zkonsultowac z kolegą. Rafał
  14. Witam wszystkich Szukam zdjęć z realizacji dachu. A konkretnie z budowy lukarn, ale każde zdjęcia mile widziane. Jak by nie było to przynajmniej czy pamiętacie czy belki koszowe przecinały krokwie czy wchodziły na wierzch krokwi? Mój wykonawca twierdzi, że belki koszowe maja być całe a do nich trzeba dociąć krokwie. Jak jest naprawdę? Rafał
×
×
  • Dodaj nową pozycję...