Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

merks

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    334
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    lubuskie

merks's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. I dokładnie mnie chodziło o to samo. Cieszę się że są ludzie którzy rozumieją, iż temperatura wskazywana przez termometr, a odczuwalna subiektywnie przez organizm to dwie różne rzeczy.
  2. Nieprzyjemnie dlatego przepalam w kominku, ale jak napisałem wcześniej optymalne temp. dla mnie i mojej rodziny to 21-23 stopnie(oczywiscie ogrzewanie podłogowe i to ciepło jest inaczej odbierane prze organizm niż ta sama temp ale z grzejników)
  3. Mój dom ma 112m (116m pow. użtkowej dokładnie po odbiorze) i mieszkam w woj/ lubuskim, które zalicza się do najcieplejszej strefy w Polsce. To są niezaprzeczalne dane i ja się z nikim nie spieram, iż ktoś musi już podnosić temp w swoim domku, a ja dopiero zaczynam. Odniosłem się do posta kolegi, który praktycznie stwierdził, że jest niemożliwe iż są osoby które nie palą i oszczędzają gaz, a pózniej się chwalą małym spalaniem.Na moim i kilku innych osobach przykładzie można właśnie stwierdzić że wszystko zależy od wybranego projektu, strefy zamieszkania, czy też usytuowaniu domu względem kierunków świata. Wybierając projekt trzeba być tego świadomym. Ja nie narzekam na mało miejsca (w sobotę narzekam na nadmiar powierzchni płaskich które muszę "wyfroterowac" a jest tego 160m2 bez garażu). P.S. Właśnie siedzę z piwkiem przy kominku i ocieplam atmosferę
  4. Grypy to raczej prędzej się ty kolego nabawisz jak nahajcujesz w swoim domu a później wyjdziesz na dwór U mnie w domu w okresie zimowym temp nie spada poniżej 21 stopni, a pisałem że właśnie zauważyłem że jest 20 to muszę przepalić. Dla mnie i całej mojej familii 23 stopni to górna granica, a później to już sauna:)
  5. I tu się mylisz Osobiście jeżeli nie jestem czegoś pewny to nie wyrażam opinii typu "nie ma szans"! U mnie właśnie dzisiaj zauważyłem że temp. spadła do 20stopni,a do tej pory RAZ przepaliłem tydzień temu w kominku(zwykłym, rekreacyjnym)tak aby podnieść temp. w domu do 22stopni. No ale jak się zbuduje tak sie ma
  6. No to jak osobiście płaciłaś za coś za co biuro teraz jakby nie było pobiera profity sprzedając projekty w 2 wersjach to powinni ci jakieś tantiemy płacić za wkład autorski .
  7. W projekcie (na pewno w wersji w-21.12b) są 2 wersje zagospodarowania przestrzeni salonu i kuchni i kominek znajduje się na ścianie w salonie, albo w narożniku pomiędzy ścianką dzielącą kuchnię z salonem. Wg mnie takie rozwiązanie to dużo więcej miejsca.
  8. Ostatnio mało czasu bo wokoło domu trzeba zieleń wyprodukować Szyby się brudzą różnie, napewno jak jest suche drewno takie z 2 letnie to nawet się szyba nie okopci. Ja paliłem drewnem takim z wiosny tego samego roku i tragedii nie było, ogólnie to szyba się lekko okapca. Ja mam półkę koło kominka i starałem się żeby przed paleniem to drzewo sobie poleżało z tydzień, dwa i dopiero paliłem i wtedy szyba była prawie czysta. Ale podsumowując kominek z boczną szybą bez szprosa robi niesamowite wrażenie ( potwierdzone na kilku parapetówkach ) i na pewno jakbym ponownie miał wybór to wybrałbym to samo rozwiązanie. Co do ceny to ja płaciłem 10000 z kamieniem. Obudowa z płyt krzemianowo-wapniowych. Nie jest to ciepła obudowa, ale i tak fajnie grzeje ( wewnątrz musi być niezła temp). Ja jestem zadowolony. Najgorzym rozwiązaniem na pewno jest zabudowa z wełną w środku i tego trzeba unikac jak ognia
  9. merks

    wkłady kominkowe HAJDUK

    Ale gdyby dolot powietrza był na mksa szczelny to po jego zamknięciu i tak ciepło pójdzie w komin. Czy nie tak? Mogę się oczywiście mylić, ale tak mi się wydaje
  10. merks

    wkłady kominkowe HAJDUK

    Chodzi mi głównie o to iż po wygaśnięciu drewna, wkład(szamot) wewnątrz oddaje ciepło do pomieszczenia i w komin. Gdyby można było przymknąć szyber to więcej tego ciepła trafi do pomieszczenia. Teraz wydaje mi się iż większość idzie w komin. Gdzieś w innym temacie przeczytałem iż po zamknięciu szybra wieczorem, szyba jest gorąca do rana. Wydaje mi się to jak najbardziej prawdopodobne. U mnie szyba jest gorąca może przez pierwszą godzinę po zakończeniu palenia. Nawiasem mówiąc do wkładu nie mam innych zastrzeżeń. Pali się przyjemnie i nagrzewa się momentalnie, sterowanie powietrza też jest ok. Oczywiście to mój pierwszy wkład i nie mam doświadczeń w tym temacie z innym sprzętem
  11. merks

    wkłady kominkowe HAJDUK

    Witam! Mam pytanie bo nie zwróciłem uwagi na to przed zakupem kominka Hajduk. W kominku narożnym Volcano brak jest możliwości płynnej regulacji szybra(jedynie wewnątrz 3 nastawy, ale możliwe do regulacji jak się nie pali). Jak widzę w większości kominków można całkowicie zamknąć szyber i nie wiem dlaczego Hajduk nie posiada takiej opcji. Podczas palenia oczywiście nie jest to moim zdaniem do niczego potrzebne, ale już po zakończeniu palenia wydaje mi się iż zamknięcie szybra umożliwiłoby dłuższe oddawanie ciepła do pomieszczenia a nie do komina przez nagrzany szamot.
  12. Przeprosiny przyjmuję. Oczywiście że nie ma się na starcie 300 postów, ale żeby się wypowiadać w temacie i zarzucać komuś nieprawdę to należy temat zgłębić. Jak poczytasz uważnie ten temat to spalanie jak moje nie jest niczym wyjątkowym i są tu osoby które jeszcze mniej wydają na ogrzewanie gazowe. Aby osiągać takie wyniki należy wcześniej dobrze zaizolować budynek i nie oszczędzać pieniędzy na etapie instalacji, a w rezultacie koszty zwrócą się w krótszym okresie eksploatacji.
  13. Widzę że kolega ma 5 postów to się nie obrażę tylko zwrócę uwagę. Czy ja gdzieś napisałem coś o powierzchni 270 mkw??? Napisałem że zużycie wyniosło 270m3, a dom ma powierzchni użytkowej 112 m2 (parametry podawałem kilkanaście postów wcześniej- o czym zresztą napisałem). Odnośnie innego źródła to jest kominek w którym przepaliłem może z 5 razy w ciągu całego tego okresu, ale wpływu on nie ma prawie wcale, ponieważ nie ma żadnego płaszcza ani rozporowadzenia, a sterowanie piecem jest pogodowe, czyli temp zewnetrzną.
  14. Taryfa S-2.1 w PGNIG to stałe opłaty około 22 zł. Zresztą jak ktoś nie wierzy: To była prognoza, a rzeczywiste zużycie wyszło 270 m3. Jak ktoś ma ochotę to niech przeliczy rachunek Parametry domu podawałem prędzej bo jest to zużycie C.O.+C.W.U+Gotowanie
  15. Jak co roku ceny gazu rosną pewnie Ale z drugiej strony to i tak jakiś wysoki strasznie ten rachunek bo ja za niecałe 2 miesiące 270m3 mam do zapłaty 420 zł(w tym abonament i opłaty stałe za 2 miesiące).Cena gazu (stała+zmienna) około 1,40 zl brutto.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...