Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grego_h

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez grego_h

  1. Koniec końców monterów pogoniłem, wyrwałem oscieznice , zrobiłem prog i drugi raz wstawiłem już na progu. Tak to drzwi na taras. Drzwi już wisza, ale utknąłem na montażu rolety. Otwor był źle wykuty i musiałem go powiększyć. Teraz muszę obrobic surowy mur i ile cm powinien otwor szerszy od rolety? Kolejna sprawa to mam prowadnice kątowe i którym bokiem je mocować do ściany? : Prowadnica powinna być o 5cm od drzwi, ale są dwie możliwości jeśli piórem do oscieznicy to wtedy trzeba zliwowac klejem oscieznice z murem , druga opcja piórem na zewnątrz ale wtedy trzeba zrobić cokow na te 5cm od oscieznicy?
  2. Witam, Mam perypetie z drzwiami tarasowymi, ekipa je co prawda wstawiła, ale mam pewne wątpliwości czy to tak ma być. Drzwi są postawione na drewnianej belce, która na dodatek wystaje 2cm ponad podłogę z panelami dodatkowo dochodzi ten plastikowy prog. Ekipa już się zawinęła i co z tym dalej zrobić? Trzeba wylac prog , ale co z tą drewniana belką? Ona ma zostać tak na wierzchu ? Może się mylę, ale ja bym chyba najpierw wylal prog dał płytkę i dopiero na to postawił drzwi? Teraz docinal płytkę progową w poziomie i w pionie aby zabudować belkę drewniana?
  3. Może się wydać to dziwne, ale uda się położyć panele po ustawieniu mebli kuchennych? Na dole bedzie luste maskujaca 10cm. W sumie to czy zalecane jest stawianie takich mebli na panelach ? Bo i z tym są różne opinie.
  4. Chce położyć winyle i w tym celu była potrzeba wyrównania dość krzywej podłogi. Obejrzałem sporo filmów, wkręciłem i wypoziomowałem z 20 wkrętów na 15m2 i miałem do tego lac i rozprowadzać paca. Jednak nie chciałem skopać i wziąłem fachowca znajomego... Ten się z tego zaśmiał i zrobił po swojemu czyli wylał w kilku miejscach i rozwalkowal wakiem kolczastym bo to ma sie samo rozprowadzić... No ale się nie rozprowadziło i teraz mam górkę 0.5cm mniej więcej na środku pomieszczenia o średnicy 1m. Skuwac i robić całą posadzkę od nowa czy winyl wytrzyma ?
  5. ok, styropianu jednak nie będę dawał tylko 5 cm wylewki keramzytowej, gdyby ktos tylko doradził jakieś proporcje ile czego dać...
  6. Doradzono mi jeszcze zrobić wylewkę keramzytową, materiał już nawet mam tylko nie bardzo wiem jaki beton z tego zrobić tzn. proporcje. przypomnę, że to jest na stropie więc podkład dość solidy. Proporcje 1 wiadro cementu + 2 wiadra piachu + 4 wiadra keramzytu drobnego. To są proporcje jak na beton b20, ale może nie potrzebnie taki mocny ? Może dac więcej keramzytu żeby było lżejsze 1:2:5?
  7. Dzięki za zainteresowanie. Płyta 22mm i legarek 3cm czy lepiej wyższy legarek, a cieńsza płyta?
  8. Witam Dom z lat 70, pokój 4x5m musi byc podniesiona posadzka o 5 cm bo tak jest na korytarzu (nie wiedzieć czemu). Strop jest z ackermana( nie wiem jaka wysokość i jakie zbrojenie). Na ackermanie jest wylane 4cm beton z trocinami, wiertło lekko wchodzi potem warstwa mocnego betonu. W jaki sposób się za to wziąć? 5 cm betonu raczej będzie za cieżkie? 2 Cm styropianu i 3 cm wylewki? Myślałem tż aby srobić kratownice umieszczając płyty styropianowe w równych odstępach... Widziałem też beton z granulkami styropianu. Czy legarki i płyta OSB? Na wierzchu mają być panele
  9. Zły dział, prośba o usunięcie tematu Witam Dom z lat 70, pokój 4x5m musi byc podniesiona posadzka o 5 cm bo tak jest na korytarzu (nie wiedzieć czemu). Strop jest z ackermana( nie wiem jaka wysokość i jakie zbrojenie). Na ackermanie jest wylane 4cm beton z trocinami, wiertło lekko wchodzi potem warstwa mocnego betonu. W jaki sposób się za to wziąć? 5 cm betonu raczej będzie za cieżkie? 2 Cm styropianu i 3 cm wylewki? Myślałem tż aby srobić kratownice umieszczając płyty styropianowe w równych odstępach... Widziałem też beton z granulkami styropianu. Czy legarki i płyta OSB? Na wierzchu mają być panele
  10. Widze że kolega też ma podobny problem jak ja. Ogniwo z palnikiem Brucera czy Ling z klasyczną retortą. Ling dość znany ale nie jestem pewny czy wart tych pieniędzy. Niby wielopaliwowy: ekogroszek i biomasa ale co do palenia biomasą to zdania są podzielone. Oglądałem Linga i jakoś nie widziałem nic co by jakoś szczególnie miało pomagać w paleniu biomasą względem innych kotłów. Wszystko przemawia za Brucerem ale jakoś najwięksi producenci go jeszcze nie stosują, oglądałem już chyba z kilkadziesiąt kotłów i chyba tylko jeden był z tym palnikiem (mniej znany producent a przynajmniej na tym forum)
  11. Witam, jakiś czas temu pojawił sie tutaj wątek o piecach z palnikiem Brucera, a że mamy nowy sezon to może użytkownicy tych pieców podzielili by się swoimi spostrzeżeniami. Zastanawiam się czy wybrać piec z takim palnikiem (mało popularny) czy zwykła retorta (i palenie ekogroszkiem), mam także okazję palić w piecu biomasą (owies, pellet) ewentualnie mieszanki z ekogroszkiem. I jeszcze jedno, mam do ogrzanie 200 m, ściana 48 cm ze szczeliną bez ocieplenia, wymienione okna, wszędzie proponowano mi 25 kw czy to wystarczy?
  12. Ja też jestem na etapie wyboru kotła ale poniżej 8 tys. to ciężko będzie kupić porządny kocioł no może poniżej 20 kW. Ja komin zrobiłem bodaj na 125 cm jak piec będzie niższy to dam kolanko, bo na odwrót to będzie ciężko. Mam pytanie do użytkowników Linga Duo oglądałem go jakiś czas temu, ale sprzedawca mi go odradzał bo się szybko brudzi czy to prawda?. Polecał kocioł z pionowymi wymiennikami ciepła, a ten Ling ma wodny ruszt i wymiennik z poziomymi otworami na górze. Które rozwiązanie jest lepsze?
  13. Ja też mam dość wąską kotłownię, ale coś mi się wydaję że o węższy będzie ciężko, moim zdaniem one są i tak dość płytkie a za to wysokie. A ostatni widziałem taki kociołek http://kotly-zywiec.com.pl/oferta/kociol/132/134. Sprzedawca bardzo go wychwalał, też ma ruszt wodny gabarytowo dość wąski i ciekawe palenisko, tylko jakość mniej znany
  14. DEFRO DUO 25 kw z nowej linii. Mi też właśnie chodzi o to dodatkowe palenisko. I w Lingu i w tym Defro są dość duże komory, chyba w Defro nawet większe, ze stałym rusztem wodnym. Sprzedawca mówił że w Lingu częściej się mogą zapychać te wymienniki rurowe na górze kotła bo są dość małe, w Defro są trzy rury ale o dużej średnicy i się może wolniej zapychać, ponoć serwis ma lepszy od Klimosza. Wogle polecał mi bardziej Defro, choć w sklepie miał oba piece, cena ta sama. Tylko że użytkowników tych pieców jakoś jeszcze nie widać bo to nowość. I jestem w kropce.
  15. Witam muzę na dniach kupić piec na ekogroszek. Przez pewien czas byłem zdecydowany na LINGA DUO 25 (zależy mi na dodatkowym palenisku). Ale jakiś czas temu trochę zwątpiłem a to dlatego że Lingi są już produkowane parę ładnych lat i w zasadzie nic się w nich nie zmieniło a konkurencja idzie co trochę coś wprowadza a to inne paleniska, inne sterowniki np. PID, czy też inne konstrukcję. I teraz to nie wiem czy faktycznie są tak dopracowane, czy wychądzą z założenia że jak się coś sprzedaję to poco się męczyć z zmianami. Ostatnio widziałem nowe piece Defro i jestem ciekaw czasem nie jest to właśnie taki Ling z poprawkami, ciekawa konstrukcja, możliwość wyboru sterownika cz też palnika do pellet. Na plus Linga przemawia wielopaliwowość, przynajmniej producent tak twierdzi. Co o tym sądzicie, bo się nie mogę zdecydować.
  16. Ja jak dzwoniłem do Defro w sprawie palenia owsem to też mi powiedzieli aby mieszać z ekogroszkiem. A tak z ciekawości czy u was też trzeba czekać po kilka tygodni na piec. Ja jeszcze nie zamawiałem ale trochę to jest dla mnie dziwne. Sprzedawca mi mówił, że ponoć nie wyrabiają z produkcją, a co ciekawe to użytkowników jakoś specjalnie nie widać (DEFRO DUO)
  17. czy ktoś może się już pochwalić piecem defro duo? Jaki tam jest sterownik bo już nie jestem pewny (jakie ma funkcje). W opisie pieca piszą "Zamiennie możliwa jest współpraca z innowacyjnym palnikiem pozwalającym na spalanie szerokiej gamy biomasy" czyli co zmieniamy palnik i sypiemy pellets? Jak ktoś ma już jakieś doświadczenie to proszę o info bo nie wiem czy brać Linga czy Defro
  18. Czy ktoś już ma piec Defro duo 25. Oglądałem go i jest bliźniaczo podabny do Linga duo. ponoć ma lepszy Sterownik (PID). Wygląda dość solidnie, cena ta sama. I mam dylemat który wybrać. Chciałbym też spróbować palić owsem bo tani jak barszcz. W lingu jakoś ponoć to idzie, w Defro powiedzieli mi że pół na pół z eko-groszkiem i coś trzeba dokupić (jakiś element). A jak się wogle zapatrujecie na zakup zwykłej retorty, nie obrotowej ani tej nowej żeliwnej. Czekam na jakieś informacje od użytkowników. Pozdrawiam
  19. Witam, ja także stoję przed wyborem pieca i wybieram między: Ling Duo 25 kw oraz Polspaw MAX PLUS U. Osobiście jestem bardziej za lingiem ponieważ interesuje mnie palenie owsem. Natomiast sprzedawca poleca tego Polspawa bo ma jakiś nowy palnik i można nim palić eko groszkiem i miałem. O Lingu mówił że ze względu na wymiennik rurowy będzie się bardziej brudził i trzeba go czyścić raz w tygodniu. Co o tym sądzicie bo już kupuje piec pół roku i dalej nie jestem pewny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...