Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mavv

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Mavv

  1. Nie mam zamiaru sam tego robić. Jeśli bym kupił projekt prefabrykatu, to myślę, że wszystko będzie jak należy. Myślałem o kratkach, bo jak oglądałem kilka filmików z budów takich domów, to nie widziałem kratek. Nawet jak przeglądam zdjęcia na stronie WOLF HAUS, to też kratek nie ma. Zastanawiające. Jak mogłaby tam być rozwiązana wentylacja?
  2. Jak powinna wyglądać dobrze i poprawie zrobiona wentylacja? Kilka kratek (kuchnia, sypialnie, pokój dzienny) powinno wystarczyć? To się jakoś oblicza?
  3. Witam, Ostatnio zastanawiamy się nad domem prefabrykowanym. Zastanawia mnie jedno - jak wygląda wentylacja w takim domu? Z tego, co czytałem tu na forum szukając kiedyś tam informacji o szkieletach, wentylacja w szkielecie najlepiej żeby była mechaniczna, bo szkielet nie oddycha za bardzo. Utkwił mi w pamięci wątek jednego z forumowiczów o zaparowanych ścianach i oknach. Okazało się, że dom się "zaparowywał" podczas najzwyklejszego prasowania A jak to wygląda w domach gotowych? Są one konstrukcyjnie zbliżone do szkieleciaków. Są jakieś wytyczne odnośnie wentylacji? Starczą same kratki wentylacyjne czy trzeba wymuszać obieg powietrza?
  4. Nieaktualne - siatka sprzedana.
  5. Witam, Mam do sprzedania siatkę leśną ok. 50-52m. Wysokość 1,5m. Cena 50zł
  6. Witam, Mam do sprzedania siatkę leśną ok. 50-52m. Wysokość 1,5m. Cena 50zł
  7. WItam ponownie, W dalszym ciągu przeglądamy projekty, ale kilka typów to faworyty - być może będzie to projekt "AGATA" z biura "Bajer Dom". Pytanie dotyczące tegoż projektu jest takie: Działka, którą kupiliśmy, miała już wydane wstępne ogólne warunki zabudowy. Owe warunki stanowią, że "maksymalna długość elewacji frontowej 15m". Projekt powyżej ma szerokość 15,23m. Warunki te mówią też ,że "minimalna szerokość działki dla projektowanej zabudowy wynosi 18m". Jeśli chodzi o dom parterowy, to ciężko jest znaleźć dom o podobnej powierzchni i szerokości <15m. Warunki zabudowy zostały wydane na wniosek poprzedniego właściciela, który wydzielał działki z terenów rolnych. Prawdopodobnie każda z dotychczas 8-miu wydzielonych działek ma takie same warunki zabudowy. Czy można jeszcze raz wystąpić o warunki zabudowy dla tej konkretnej działki? Minimalna szerokość działki w/g planu zagospodarowania przestrzennego wynosi 18m - ta działka ma ok. 27m, więc może i można postawić dom nieco szerszy niż 15m? Tym bardziej, że warunki te mówią dalej, iż "wskaźnik powierzchni zabudowy - max 30%", co dla powierzchni naszej działki wynosi ok 314m2. Jeśli można wystąpić o takie warunki, to jak to zrobić? I ile się czeka? No i ile to kosztuje? Pytanie drugie dotyczy pozwoleń wszelkiej maści: Wiem już, że aby ogrodzić - nawet tymczasowo - muszę to zgłosić (działka graniczy z drogą gminną). Na pewno było już nie raz poruszane na forum, ale zapytam się jeszcze raz (dużo postów do przewalenia, aby znaleźć konkretne odpowiedzi): Jeśli zdecydujemy się na jakiś projekt, to co dalej? Aktualnie jesteśmy poza Polską i dopiero będziemy późnym latem na jakieś 6 tyg. Co możemy a co powinniśmy w tym czasie załatwić? A co możemy załatwić drogą pocztową z urzędami? Nie ukrywam, że idealnie byłoby wylać fundament jeszcze w tym roku, tylko czy starczy czasu? Co jest potrzebne z papierologii, aby wylać fundamenty? Jakie media są do tego potrzebne? Sorki za pewnie wkurzające pytania Jak jeszcze sobie coś przypomnę, to dodrukuję pytanka Pzdr, Mavv
  8. WItam ponownie, W dalszym ciągu przeglądamy projekty, ale kilka typów to faworyty - być może będzie to projekt "AGATA" z biura "Bajer Dom". Pytanie dotyczące tegoż projektu jest takie: Działka, którą kupiliśmy, miała już wydane wstępne ogólne warunki zabudowy. Owe warunki stanowią, że "maksymalna długość elewacji frontowej 15m". Projekt powyżej ma szerokość 15,23m. Warunki te mówią też ,że "minimalna szerokość działki dla projektowanej zabudowy wynosi 18m". Jeśli chodzi o dom parterowy, to ciężko jest znaleźć dom o podobnej powierzchni i szerokości <15m. Warunki zabudowy zostały wydane na wniosek poprzedniego właściciela, który wydzielał działki z terenów rolnych. Prawdopodobnie każda z dotychczas 8-miu wydzielonych działek ma takie same warunki zabudowy. Czy można jeszcze raz wystąpić o warunki zabudowy dla tej konkretnej działki? Minimalna szerokość działki w/g planu zagospodarowania przestrzennego wynosi 18m - ta działka ma ok. 27m, więc może i można postawić dom nieco szerszy niż 15m? Tym bardziej, że warunki te mówią dalej, iż "wskaźnik powierzchni zabudowy - max 30%", co dla powierzchni naszej działki wynosi ok 314m2. Jeśli można wystąpić o takie warunki, to jak to zrobić? I ile się czeka? No i ile to kosztuje? Pytanie drugie dotyczy pozwoleń wszelkiej maści: Wiem już, że aby ogrodzić - nawet tymczasowo - muszę to zgłosić (działka graniczy z drogą gminną). Na pewno było już nie raz poruszane na forum, ale zapytam się jeszcze raz (dużo postów do przewalenia, aby znaleźć konkretne odpowiedzi): Jeśli zdecydujemy się na jakiś projekt, to co dalej? Aktualnie jesteśmy poza Polską i dopiero będziemy późnym latem na jakieś 6 tyg. Co możemy a co powinniśmy w tym czasie załatwić? A co możemy załatwić drogą pocztową z urzędami? Nie ukrywam, że idealnie byłoby wylać fundament jeszcze w tym roku, tylko czy starczy czasu? Co jest potrzebne z papierologii, aby wylać fundamenty? Jakie media są do tego potrzebne? Sorki za pewnie wkurzające pytania Jak jeszcze sobie coś przypomnę, to dodrukuję pytanka Pzdr, Mavv
  9. Czas czasem, ale ciekawe, jak to wygląda cenowo. Niestety strona tej firmy z filmiku jest tylko w języku niemieckim - kompletnie mi nieznanym Chyba że ktoś zna rodzime firmy zajmujące się tą problematyką. Autor wątku pisał o jednej, która niestety już się tym nie zajmuje.
  10. Ciekawe, ciekawe... Dołączę się i poczytam - wygląda to ciekawie. Może i ja bym się zainteresował... Myślę na temat częściowego podpiwniczenia tak, aby pralnia, kotłownia i jakiś nieduży schowek były schowane pod ziemią.
  11. Możecie mi zdradzić, jakie są techniki wykonywania instalcji elektrycznych/wodnych/co/kanalizy w domach z bali? Jak np. będę chciał sobie zamontować gdzieś dodatkowe gniazdo lub gdy rura od zlewu powie papa?
  12. Ogrodzenie działki od strony drogi publicznej wymaga zgłoszenia w urzedzie. Znaczy się mam się wybrać do Urzędu Gminy? Czy jakiś inny urząd? Jak to się zgłasza? Forma pisemna czy ustna?
  13. Ogrodzenie działki od strony drogi publicznej wymaga zgłoszenia w urzedzie. Znaczy się mam się wybrać do Urzędu Gminy? Czy jakiś inny urząd? Jak to się zgłasza? Forma pisemna czy ustna?
  14. Odnośnie słupków to jedna osoba mi doradzała, aby wybrać się do tartaku, bo takie słupki lub odpady, które mogłyby się na słupki nadawać mogą być tam najtańsze. Sąsiadów na razie nie mam Działka w drugiej linii zabudowy jest na sprzedaż a pozostałe strony są puste (droga gminna i prywatna oraz łąka). Siatkę właśnie taką biorę pod uwagę. Chyba njatańsza opcja - ok. 200zł za 50 mb jeśli dobrze pamiętam z Castoramy. No chyba, że jest coś tańszego?
  15. Odnośnie słupków to jedna osoba mi doradzała, aby wybrać się do tartaku, bo takie słupki lub odpady, które mogłyby się na słupki nadawać mogą być tam najtańsze. Sąsiadów na razie nie mam Działka w drugiej linii zabudowy jest na sprzedaż a pozostałe strony są puste (droga gminna i prywatna oraz łąka). Siatkę właśnie taką biorę pod uwagę. Chyba njatańsza opcja - ok. 200zł za 50 mb jeśli dobrze pamiętam z Castoramy. No chyba, że jest coś tańszego?
  16. Witam, ja w temacie ogrodzenia tymczasowego. Działka jest, a teraz wypadało by ją ogrodzić. Gdzie najtaniej kupić siatkę i paliki do ogordzenia? Potrzebuję ok. 130 mb siatki. Czy postawienie takiego ogrodzenia musze gdzieś zgłaszać czy mogę po prostu ogrodzić? W kwestii technicznej - jak wygląda wkopywanie/wbijanie palików na rogu? Na rogach są słupki wkopane przez geodetę - jak należy się do nich odnieść?
  17. Witam, ja w temacie ogrodzenia tymczasowego. Działka jest, a teraz wypadało by ją ogrodzić. Gdzie najtaniej kupić siatkę i paliki do ogordzenia? Potrzebuję ok. 130 mb siatki. Czy postawienie takiego ogrodzenia musze gdzieś zgłaszać czy mogę po prostu ogrodzić? W kwestii technicznej - jak wygląda wkopywanie/wbijanie palików na rogu? Na rogach są słupki wkopane przez geodetę - jak należy się do nich odnieść?
  18. No to fajnie masz U mnie jedyny problem to taki, że nie działa autologowanie. Opera akceptuje ciasteczka, a mimo to forum Muratora jest jedynym, na które muszę się za każdym razem logować... Co z tym można zrobić?
  19. Są jeszcze bale warstwowe. Cytat z pewnego opracowania: Bale warstwowe to bale wykonane z okładzin drewnianych i wypełnione materiałem izolacyjnym - pianką poliuretanową, styropianem, wełną szklaną. W tym zakresie pojawia się wiele firmowych rozwiązań, często opatentowanych przez poszczególne firmy. Ciekawostką mogą być bale izolowane pustką powietrzną, z wywierconym, na całej długości bala otworem Ciekawe, czy takie rozwiązanie jest tańsze od klasycznego pełnego bala. Bo stosując to rozwiązanie można zmniejszyć wymiar bali.
  20. Przy balach prostokątnych/kwadratowych powierzchnia styku bali jest chyba większa. Np bal wys x szer 50 x 30 (nie wiem, czy są takie - teoretyzuję) dawałby powierzchnię styku 30cm. DO tego uszczelnienie w postaci jakiejś wełny lub warkocza powinno dać dobrą izolacyję.
  21. Brzmi egzotycznie Jak takie coś wygląda? Masz jakieś projekty takich domów?
  22. Generalnie wklepuję domy z bali w googlach i przeglądam oferty biur projektowych i wykonawców. Jeszcze nie jestem zdecydowany na konkretną ofertę konkretnej firmy. Narazie spodobały nam się projekty Strokrotka 2, Koliba, Dziekanowice drewniane, Witalis, Tekla, Jarema. Mniej więcej trafiają w nasze oczekiwania. ALe ostateczne słowo nie padło jeszcze. A Ty czego szukasz?
  23. Wertuję różne projekty domów z bali i wiem jedno: chcemy dom z bali, ale nie chcemy izolować ścian, aby zachować wspaniały wygląd bala. Wiem, że można zrobić tak izolację, że będzie wyglądać jak bal, ale jednak wolelibyśmy nie izolować. No i nasuwa się pytanie: jaki gruby musi być bal (przekrój kwadrat/prostokąt), aby spełniał warunki izolacyjne dla domu całorocznego? Znajomy wspominał mi, że w tym roku zmieniły się przepisy i grubość bala wzrosła do 300mm, aby nie było potrzeby izolowania. Czy jest to prawda? No chyba, że okaże się, że taniej wyjdzie postawić dom z bala mniejszego, ale z izolacją ścian. Jak to wygląda?
  24. Chyba go widzieliśmy, jak jeździliśmy po okolicy z agentem od nieruchomości. Chyba było to właśnie w Tuliszowie w ciągu zabudowań po jednej stronie drogi. Druga strona drogi była pusta - nic tylko traaawaaa. No i jeszcze dorzucę, że niebawem finalizujemy zakup działeczki w Przeczycach
  25. Chyba go widzieliśmy, jak jeździliśmy po okolicy z agentem od nieruchomości. Chyba było to właśnie w Tuliszowie w ciągu zabudowań po jednej stronie drogi. Druga strona drogi była pusta - nic tylko traaawaaa. No i jeszcze dorzucę, że niebawem finalizujemy zakup działeczki w Przeczycach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...