Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

mastodont

Members
  • Posts

    54
  • Joined

mastodont's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Conversation Starter Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

22

Reputation

  1. Chciałbym wbudować stelaż WB do zabudowy ciężkiej w ścianę działową o długości 90cm, wysokości 270cm i grubości max 13cm, za którą nie będzie żadnego podparcia. Czy to: 1. W ogóle jest możliwe przy zastosowaniu misy wiszącej? Jeśli tak to z jakiego materiału wykonać ścianę? 2. Jeśli nie jest możliwe to czy dobrym pomysłem jest wpuszczenie zbiornika w profil 10cm w ścianie GK i połączenie tego z misą stojącą?
  2. Zamierzam postawić ścianę do łazienki w systemie Nida 100AA50 (profil 50 i podwójne płyty 12,5 po obu stronach). Czy powinienem zastosować płyty impregnowane (zielone) tylko od strony łazienki, czy też z obu stron?
  3. Jakie warunki musi spełnić ściana by dało się w nią wbudować stelaż WC z misą wiszącą? Czy jest to w ogóle wykonalne w przypadku standardowej ściany z GK o grubości 10-12 cm? Może lepiej postawić ścianę z czego solidniejszego (czego?) lub postawić misę stojącą?
  4. Zakładając, że nie będzie nieszczelności to w sumie po co GK pod płytę meblową?
  5. Rozważam budowę z wykorzystaniem paneli SIP Wydaje mi się, że przy obecnych cenach na rynku może by być metoda na tanie budowanie w dzisiejszych czasach. No bo mamy drogi cement, beton, cegły i robocizna... ale tani styropian i płyty OSB. Na samym fundamencie punktowym pewnie będzie nawet kilkadziesiąt tysięcy oszczędności, krótszy czas pracy też powinien przełożyć się na niższy koszt robocizny (choć chyba znalezienie kogoś kto ma doświadczenie w budowie takich domów nie będących budą dla psa 35m będzie największym wyzwania). Ale... pomyślałem, że najlepiej będzie zacząć weryfikacje moich domysłów od oszacowania kosztów. Czy ktoś z Was posiada może dostęp do kosztorysu budowy domu z paneli SIP i mógłby się nim podzielić?
  6. Serio? A jaki front ma działka wydzielona w procedurze warunkowego podziału przeprowadzonego zgodnie z art 99 ugn? Wiesz, nie wiesz?
  7. Czyli to, pod każdą z połówek bliźniaka trzeba mieć osobą działkę? Czy można wystąpić o pozwolenie na budowę tylko jednej połówki bliźniaka, czy też działa to jak ubieganie się o pozwolenie na budowę domu wolnostojącego, z tą różnicą że jedno pozwolenie dotyczy naraz dwóch budynków na dwóch działkach. O i do licha, czy te działki muszą obie mieć po 16 frontu, czy starczy jak np. jedna działka będzie miała 16 frontu, a druga będzie ulokowana bezpośrednio za nią? ;
  8. To chyba na jedno wychodzi, bo zgodność z tymi samymi przepisami warunkuje zarówno zgodę na podział, jak i budowę. Na tę chwilę załużmy, że działka ma 19 metrów szerokości frontu, długa jest na ponad 150 metrów i chcę się na niej budować.
  9. Czy jeśli MPZP przywiduje określone wymagania dotyczące powierzchni lub szerokości frontu działki dla nowo tworzonych działek budowlanych, to te same wymagania stosowane są dla już istniejących działek, których właściciel ubiega się o pozwolenie na budowę? Jeśli tak, to jaka jest podstawa prawna takiego działania?
  10. W MPZP mam: 1. ustala się lokalizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w formie wolnostojącej lub bliźniaczej z zastrzeżeniem, że na jednej działce budowlanej może być zrealizowany jeden budynek mieszkalny; 2. szerokość frontu nowo tworzonej działki budowlanej nie może być mniejsza niż: a) 20m dla zabudowy wolnostojącej; b) 16m dla zabudowy bliźniaczej. Czy z tego wynika, ze jak mam działkę z frontem o szerokości 18m to mogę tam zbudować na niej bliźniaka, czy też raczej potrzebuje mieć działkę o froncie szerokim 2x18 by w ogóle o tym myśleć?
  11. Czy ustanowienie na działce służebności przejazu zmniejsza szerokość frontu i powierzchnie tej działki, w świetle zapisów MPZP? Czyli jeśli np mam działkę o szerokości 20m i powierzchnii 1000 metrów, co według MPZP jest wystarczającym minimum dla nowo wydzialanej działki, to czy dostaną pozwolenie na budowę, jeśli te wartości są uszczuplone przez drogę konieczną ustanowioną na mojej działce?
  12. Jak rozumiem, MDCP sporządza się po zakupie działki, już dla celów konkretnej budowy. A jak tu jako kupujący ustrzec się przez tym żeby MDCP nie wykazał wymiarów niższych niż te przedstawiane przy sprzedaży?
  13. Mam działkę o szerokości frontu przylegającego do drogi publicznej równej minimalnej szerokości frontu dla nowoutworzonych działek w MPZP. Czy mogę ja podzielić tak, że utworzy ona dwie działki, z czego tylko jedna będzie miała dostęp bezpośredni do drogi, a druga uzyska ten dostęp dzięki służebności (drodze koniecznej) przez pierwszą działkę?
  14. W MPZP "ustala się zakaz naruszania naturalnego charakteru rowów melioracyjnych oraz zasypywania i kanalizowa-nia, z wyjątkiem koniecznych zmian ze względu na potrzeby wzrostu retencji wodnej, ochrony przeciwpo-żarowej lub przeciwpowodziowej oraz budowy układu drogowego". Czy w związku z tym formalnie możliwe jest formalne ustanowienie służebności i realne ustanowienie drogi koniecznej?
×
×
  • Create New...