Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nikoxxl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez nikoxxl

  1. Witam Instrukcję do uzyskania parametrów E2 podałeś właściwą,własnie w ten sposób się tam wchodzi. Problem jest gdy wchodząc kolejny raz do E2, chce się przestawić parametr n z kreską na dole,ponieważ go już tam nie ma. Jeżeli ktoś wie jak uzyskać to n z kreską na dole ,proszę o informację. Dziękuję i pozdrawiam. Życzę Wesołych i Spokojnych Świąt
  2. Witam Podstawa w tych piecach to suchy groszek. Będzie dobrze życzę powodzenia.
  3. Witam Ja bym ci proponował odkręcić pokrywę rewizyjną mieszacza, to ta ,która znajduje się nad szufladą z popiołem i sprawdzić czy nie trzeba tam wyczyścić.To właśnie może być przyczyną braku dostarczanego powietrza na palenisko,co wiąże się z opisanym przez ciebie zmiennym płomieniem. Pozdr.
  4. Dzięki za odpowiedź. Mój sterownik również nie ma takiej opcji.
  5. Witam Ja mam 25kg na dobę ,z czego nie jestem zbytnio zadowolony. Pozdr.
  6. Witam Możesz napisać jak ustawić pompy ,by włączały się przy wyższej temperaturze, który to parametr ? . Mój piec to Elektromet 15KW
  7. Witam Kombinacja w twoim przypadku z parametrem b to dobry pomysł ,proponuję ustawić tak gdzieś 110 na pewno zmniejszy to zużycie węgla,co prawda ja ma piec 15 KW ,ale ustawienia podobne do twoich oczywiście nie parametr b, bo u mnie jest 110 , d 16 , u 21,temperatura na piecu ustawiona na 55 i mój zasobnik starcza mi na 8 dni ,temperatura w pomieszczeniach 24,ale oczywiście u ciebie może być całkiem inaczej, bo to zależy od wielu innych jeszcze ustawień i czynników. Powodzenia
  8. Witam. Próbowałem palić ziarnami kukurydzy. Nic z tego nie wyszlo! Po 3 godzinach pracy piec wygasł. Poza tym ogromna ilość ziarna dostała sie pod kielich paleniska prawie zatykając przepływ powietrza. Osobiście nie polecam, ale może ktoś ma pomysł? Mam dostęp do owsa i sam chętnie spróbuje. Piec elektromet KWP 15 Witam Również przymierzam się do wypróbowania własnego pieca paląc owsem ,ale z tego co piszesz wynika ze ziarna owsa będą się swobodniej dostawać pod kielich paleniska, chociaż by i dla tego ze są mniejsze niż kukurydzy,co daje mi do myślenia czy warto się za to brać, biorąc pod uwagę, że niedawno uszczelniłem kielich. Proszę napiszcie jak to wygląda w waszych doświadczeniach
  9. Ja kupiłem tak na próbę pół tony tego czeskiego eko groszku za 560 zł t ,ale na razie nie próbowałem ponieważ jestem na etapie nowych ustawień i nie miał bym możliwości porównawczych. Dodam ze dwa lata temu próbowałem miał dobrej kaloryczności, który tez się dobrze palił ale niestety zawieszał się w zbiorniku,by wypalić to co wsypałem co jakiś czas musiałem wzruszyć by opadł na dół ,a pozostawjając go na noc doprowadził do wygaśnięcia pieca .(To taka ciekawostka dla tych co kiedyś tam na tym forum zastanawiali się nad miałem).
  10. Witam Dzięki za radę ,a co do wody użytkowej w lato, tak ogrzewam ją piecem ,choć po przeczytaniu co napisałeś to dało mi do myślenia ze w cale to takie oszczędne nie jest .U mnie tak na szybko licząc to na miesiąc latem też pewnie za jakieś 140 zł spali ,dlatego pewnie w przyszłe lato będę ogrzewał wodę prądem,ponieważ posiadam boiler 80 l,który jest również i na prąd. Dzięki.
  11. kolega z tych cieplolubnych a to jak widac niestety kosztuje Witam Wynika z tego ,ze musi kosztować ,chcąc mieć 25 stopni i pewnie nie uda się zmniejszyć tych kosztów,choć popróbować nie zaszkodzi. Liczę na pomoc w ustawieniach innych użytkowników co też lubią ciepełko a mniej ich to kosztuje. Dziwi mnie ze przy tak niskim spalaniu jak ty masz, latem zdecydowałeś się na ogrzewanie prądem .
  12. Dzięki za podpowiedź . Zawory termostatyczne posiadam ,ale oczywiście nie pozakładane na grzejniki ,ponieważ przy termostacie pokojowym nie są wskazane.Co do zużycia groszku a wysokości temperatury w pomieszczeniach, to nie uważam by było ono adekwatne, biorąc pod uwagę ze mój dom ma tylko 100m2 ,sądzę ze zużycie powinno być znacznie niższe. Niestety nie zrezygnuję z termostatu bo ważną rzeczą dla mnie jest utrzymywanie w miarę stałej zadanej temperatury, jak i łatwość jej kontrolowania . Jeżeli macie jakieś pomysły by zmniejszyć zużycie groszku w moim przypadku oczywiście nie kosztem zmniejszenia temperatury w pomieszczeniu to proszę napiszcie.
  13. Witam wszystkich Śledzę to forum już od ponad roku, aż w końcu postanowiłem się zarejestrować a mianowicie potrzebował bym waszej pomocy odnośnie prawidłowych ustawień.Zaskakujące dla mnie jest to co czytam, iż niektórym z was wystarcza 3t groszku na cały rok ,daje mi to do myślenia, ze pewnie u mnie jest coś nie tak, jeżeli spaliłem 6,5 tony wysoko kalorycznego ekogroszku przez okrągły rok.Dodam ,że próbowałem różnych ustawień sugerowanych przez innych użytkowników ,ale niestety u mnie nie bardzo się one sprawdzały, najodpowiedniejsze i oszczędne w moich obserwacjach okazały się ustawienia trochę zbliżone do ustawień ghostta,które przez ten miniony sezon zastosowałem. Moje ustawienia nazwijmy je ,,na zimę" : n55 c45 d18 u21 b60 o20 L1 u10 j10 f5 Ponieważ ,,na lato" zmieniam parametr b na 50 i d na 9 , temperatutem n na 50 i c na 40. Mój piec to ELEKTROMET 15KW posiadam również termostat pokojowy . Ogrzewam nim dom parterowy pod połową podpiwniczony o powierzchni użytkowej 100m2 ,temperaturę w domu mam ustawioną 25 stopni na dzień i 23 na noc .Dodam ze ściany są wykonane z Porotherm 25 i ocieplone styropianem 12 cm no i oczywiście elewacja i takie tam w każdym bądź razie dom wykończony, mieszkam w nim 2 lata. Chciałbym zmniejszyć zużycie ekogroszku ,sądzę ze pewnie jest to możliwe,może popełniam jakiś błąd w ustawieniach .Liczę na waszą pomoc i z góry Dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...