Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Betty

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Betty's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Muszę zweryfikować swoją poprzednią wypowiedź. Cena stałopalnych Buderusów jest atrakcyjna. Warto byłoby im się przyjrzeć bliżej.
  2. Nawiew musi być nie tylko z uwagi na dostarczanie powietrza do spalania paliwa ale również z uwagi na bezpieczeństwo podyktowane możliwością wycieku gazu.W końcu ewentualny wyciek gazu odprowadzony zostanie do atmosfery poprzez kanał wywiewny tylko wtedy kiedy również będzie odpowiedni nawiew.
  3. W każdej kotłowni musi być "zetka" i kanał wentylacyjny wywiewny.
  4. Zakup totalnie bez sensu. Za drogo (nie sprawdzałam ale jestem pewna ceny wywalonej w kosmos). Nie przepłacaj za znaczek firmowy i wymyślne teorie Panów od marketingu i reklamy.
  5. WAŻNA UWAGA. Komin staje się elementem urządzenia,które z nim współpracuje. Przy gazowych i olejowych kotłach CO komin musi mieć określone pole przekroju takie jakie podaje producent ,jest ono dodatkowo zmienne w funkcji wysokości komina.Wiadomo im wyższy tym mniejsze pole przekroju. Jeśli budujemy komin np.Shiedla warto wcześniej zdecydować się na typ kotła aby nie było niespodzianek potem ze sprawnością spalania z uwagi na zbyt duży lub zbyt mały ciąg kominowy..Jeśli tradycyjny to wiadomo,że odpowiedni wkład ze stali kwasoodpornej zawsze da się w niego wpuścić o ile jest prosty,kwadratowy,o odpowiednim polu przekroju światła i murarz porządnie wytarł zaprawę od środka. Nie należy budować kominów na zasadzie co w projekcie to w rzeczywistości bo architekci z reguły temat kominów traktują powierzchownie (najczęściej z braku wiedzu technicznej).
  6. I właśnie przez takie rady jak twoje GINĄ LUDZIE.Osobiście robiłam dla prokuratury ekspertyzę powypadkową kiedy to uszkodzeniu uległ kocioł na paliwo stałe pracujący w zamkniętej instalacji a wyniku powyższego zginął człowiek przebywający w kotłowni. KOTŁY NA PALIWO STAŁE MOGĄ PRACOWAĆ TYLKO Z INSTALACJĄ OTWARTĄ!!! SĄ NAWET STOSOWNE PRZEPISY. ŻADNE NACZYNIE WZBIORCZE,ŻADEN ZAWÓR RÓŻNICOWO CIŚNIENIENIOWY ANI ZAWÓR BEZPIECZEŃSTWA NIE ZAGWARANTUJĄ BEZPIECZEŃSTWA. Najistotniejszy element czyli zawór bezpieczeństwa wręcz przestaje pełnić swoją funkcję kiedy odprowadza wodę o temperaturze powyżej 100 st.C z uwagi na jej nagłe rozprężanie się na wyjściu z niego. Wracając do pytania to instalację należy otworzyć poprzez zamontowanie otwartego naczynia wzbiorczego (bez żadnych zaworów na rurze bezpieczeństwa) a elementy typu naczynie wzbiorcze oraz zawór bezpieczeństwa mogą pozostać gdyż niczemu nie będą szkodzić.
  7. Mam na podłodze deski sosnowe na legarach, które parę lat temu zostały położone mokre. Obecnie wyschły (7 lat) i porobiły się szpary (niektóre dosyć szerokie. W ramach gwarancji obecnie mam do wyboru: - przekładać istniejącą podłogę + oczywiście cyklinowanie i lakierowanie - położyć na istniejącą podłogę panele laminowane. Niestety oferują mi tylko panele dość kiepskiej jakości AC3/23. Może ktoś ma doświadczenie w tej materii np. jaki jest efekt przełożenia podłogi sosnowej i czy jest możliwe dalsze tworzenie się szpar pomiędzy deskami. A może panel AC3/31 (tu dopłata więc muszę się poważnie zastanowić) i czy warto? Proszę o poradę, do jutra muszę podjąć decyzję. l
×
×
  • Dodaj nową pozycję...