Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Joanka1719499585

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Joanka1719499585's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. My użyliśmy do tego celu taśmy z tworzywa (takiej jaką oplatane są pudła ze sprzętem AGD), którą kupiliśmy w pobliskiej hurtowni opakowań. 1000 m taśmy kosztuje ok. 50 zł. Mocuje się ją do więźby zszywaczem tapicerskim.
  2. My właśnie zamontowaliśmy drzwi techniczne firmy ClassenPol (mają swoją stronkę). Drzwi z blachy ocynkowanej malowane (białe lub brąz), ocieplane, z dwoma porządnymi zamkami i ościeżnicą z uszczelką to niecałe 500 zł. Można również kupić wersję ocynkowaną bez malowania i pomalować na wybrany kolor - są trochę tańsze. Z dostępem do ich produktów nie powinno być większego problemu, bo mają dosyć rozbudowaną sieć dystrybucji (oprócz drzwi produkują panele podłógowe i różne wyroby z drewna)
  3. W lutowym numerze "Ładnego Domu" przedstawiono tzw ekologiczny dom (ze słomy i gliny), ale specjalnych szczegółów tam nie było.
  4. Mam pytanie odnośnie mieszkaniowej ulgi remontowej. Buduję dom. Zakupiłam oczywiście do budowanego domu grzejniki (kaloryfery). Niedługo potem sprzedałam mieszkanie własnościowe. Czy mogę zakupione grzejniki odliczyć w ramach ulgi remontowej na mieszkanie (mimo, że faktycznie ich tam nie zamontowałam) i czy Skarbówka może się do tego przyczepić.
  5. Ja również jestem posiadaczką paneli podłogowych i po wielu eksperymentach stwierdziłam, że najlepszym środkiem do ich mycia jest zwykły Ludwik albo inny płyn do mycia naczyń. Czasami wlewam do wody odrobinę płynu do płukania tkanin (działa antystatycznie). Podłogę myję nie żadnymi mopami bo zostają smugi ale za radą mojej mamusi zwykłą pieluchą tetrową założoną na miotłę, żeby krzyż nie bolał. Pronto stanowczo odradzam jak również wszelkie pasty do podłóg (po ich użyciu będzie widać każdy ślad).
  6. Drodzy forumowicze. Zdecydowaliśmy się na wyeksponowanie więźby i zrobienie nabitki. Wykonawca heblował końcówki krokwi a następnie wszystko zostało pomalowane na kolor, który sobie wybraliśmy. Niby wszystko ok, i może się czepiam, bo budowa to nie apteka, ale czy Wasze więźby mają również widoczne ślady po strugu (w zależności od kąta padania światła). Mąż tłumaczy mi, że aby było idealnie musielibyśmy więźbę szlifować (a może dla mojego własnego spokoju arcyestety trzeba to było zrobić?). Co o tym myślicie, jak jest u Was?
  7. Jakieś 3 tygodnie temu kupowaliśmy "boazerię" (2,8 albo 3 cm grubości) na podbitkę/nabitkę w składzie drewna w Radlinie (jadąc od Rybnika w stronę Wodzisławia po prawej stronie)- są dwa składy - można zobaczyć gdzie lepsza cena (my płaciliśmy 16,80 zł/m2).
  8. Jakieś 3 tygodnie temu kupowaliśmy "boazerię" (2,8 albo 3 cm grubości) na podbitkę/nabitkę w składzie drewna w Radlinie (jadąc od Rybnika w stronę Wodzisławia po prawej stronie)- są dwa składy - można zobaczyć gdzie lepsza cena (my płaciliśmy 16,80 zł/m2).
  9. Też pomyśleliśmy o płycie, tylko chyba trzeba kupić całą a my potrzebujemy ok m2. Na pewno reszta by się przydała do wykończenia stychu (w późniejszym czasie), ale nie będziemy opłacać transportu 1 płyty.
  10. Mam w całej kuchni (nad zlewem i kuchenką również) ściany pomalowane farbą z Duluxa (podobno występuje w wersji matowej i satynowej tzn. z lekkim połyskiem) - nie pamiętam nazwy ale jest to farba zmywalna (nie szorowalna). Gotuję, smażę - a kiedy coś znajdzie się na ściance - to ja to ściereczką lub gąbeczką z płynem do garów i już po plamie. W łazience mam natomiast Duluxa kuchnia łazienka jest ok. ale jest trochę świecący i może kojarzyć się z farbą olejną.
  11. Dziękuję wam za wsparcie. Jestem po rozmowie z moim kierownikiem budowy i stwierdził, że deski+styropian+siatka+klej a na to tynk to rowiązanie ok.
  12. Mam za sobą poważny remoncik mieszkanka. My gruntowaliśmy zwykłą białą emulsją - rozcieńczoną a następnie przyszły kolorki z Duluxa - nie polecam 1 warstwowych (b. gęsty, ciężko się maluje, jeżeli chodzi o czasochłonność malowania przypuszczam, że będzie porównywalna z dwiema warstwami oczywiście pomijając czas potrzebny na wyschnięcie 1 warstwy). Nie polecam Dekorala bo chociaż tańszy szybciej "łapie brud", Dulux - droższy ale dłużej wytrzyma, można z niego łatwo usunąć drobne zabrudzenia przy pomocu wilgotnej ścierki lub gąbki.
  13. Forumowicze, proszę pomocy. Wybraliśmy sobie wg nas ładny projekt, ale oczywiście w trakcie budowy domu zaczęły wychodzić różne buble itp. Mamy taki układ dachu, że pomiędzy ścianką kolankową domu a połacią i szczytem dachu w garażu powstała dziura - dosłownie, którą trzeba czymś zatkać. Cały problem polega na tym, że zamurować się nie da, bo ew. ścianki nie ma na czym oprzeć, chyba żeby położyć w garażu (przez całą jego szerokość belkę nadprożową, zakotwić i dopiero na niej wymurować ścianę a potem ją otynkować tak jak resztę domu (jest widoczna, z przodu domeczku) Podobno "fachowiec" poradził, żeby przybić deski do więźby, ocieplić styropianem i otynkować - nie jestem budowlańcem, ale wydaje mi się, że drewno przytwierdzone do więźby będzie mocno pracowało i tynk będzie pękał. Poradźcie co zrobić z tą diabelną ścianką, na pewno macie większe doświadczenie, może są jakieś "sposoby" - ja nie jestem fachowcem. Mój domek - symbol DAK znajduje się http://www.pppik.com.pl nie mam jeszcze wprawy ale może uda wstawić się adres Chodzi mi o "trójkąt" pomiędzy prawą połacią dachu domu a nad lewą połacią dachu garażu.
  14. To jeszcze raz ja, może tym razem się uda - oto nasze gębule www.enter.net.pl/www/phantom/mix/joanka.jpg Jeszcze raz dzięki za pomoc ckwadrat
  15. Może i mnie się uda wstawić prawie wszystkie "gęby" w mojej rodzinie [/img]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...