Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

inz. Shoov

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

inz. Shoov's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Niestety ale projekty bardzo czesto bywaja przeszacowane, wiec przy wykonawstwie przydaja się rady ludzi którzy juz dom budowali, np ojciec, teść, w miare zaufany budowlaniec, a kierownik budowy i tak odbierze co odbierze i tyle. Projektu nie powinno sie zmieniać ale jeżeli rezygnacja z np. niektórych zbrojeń jest racjonalna i uzasadniona to ja popieram. No chyba że ktoś cierpi na nadmiar pieniążków to co innego Najlepiej jest sprawdzić na wstepie jeśli ma sie tak możliwośc czy projekt nie jest "przeszacowany" możemy w ten sposób zaoszczędzić calkiem sporą sumke.
  2. Żadnych rurek pod granicznikami nie ma, rurki wbija sie tylko przy wyznaczaniu punktu a nastepnie w tym miejscu zakopuje granicznik (słupek betonowy z krzyżykiem). Zlecenie rozgraniczenia nie jest drogie ale osobiscię poszedl bym do urzędu i sprawdzil na mapie czy sie wszystko zgadza jak sasiad taki pazerny to może sie okazać ze faktyczna granica jest głebiej w jego działce A co do sąsiadów to nie każdy burak jest cukrowy.
  3. Właśnie ma w rękach kolejny numer "muratora" jest tam szkic dosyć ciekawego pomysłu, który prawdopodobnie będę realizował u siebie, (jeśli jeszcze będzie mi się chciało) . Mianowicie deszczówka zciekajaca z dachu do rynien jest przekazywana przez filtr do zbiornika następnie ze zbiornika dalej w dom za pomocą pompy, woda wykorzystywana do podlewania ogródka, do wc, mycia auta być może nawet do zmywarki albo do pralki po zastosowaniu lepszego filtra. Cala konstrukcja nie wygląda na specjalnie skomplikowana i drogą. A do piwnicy ma się to tak ze piwnica do miejsce idealne na umieszczenie tam dość dużego zbiornika z woda
  4. no tak oczywiscie dalem jedno zero za duzo bagatela Co do reszty to kazdy buduje co chce i cale szczescie Ja tam piwnice mieć bede Pozdrawiam
  5. Witam, nikt nie wziął pod uwagę tego, że podpiwniczenie daje choćby to ze na piętrze jest cieplej w zimie . Niewątpliwą zaleta podpiwniczenia jest również to, przynajmniej w moim wypadku, kiedy działka jest o wymiarach 20x60 nie traci się miejsca na parterze na takie niezbędne "pierdółki" jak kotłownia, pralnia, garaż, spiżarnia (wbrew pozorom mieszkając na wsi robi się przetwory, w tym jej urok). Gdzie trzyma się choćby mleko w kartonie, nikt mi chyba nie powie ze będzie chodził na zakupy do sklepu codziennie po cos, co można kupić w markecie i trzymać w spiżarni . W piwnicy można mieć warsztat można nawet wygospodarować miejsce na pokój rekreacyjny z dużym telewizorem i to pokój nie mały . Dzięki piwnicy zyskujemy duży przestronny ergonomiczny parter do celów kulinarnych wypoczynkowych i ogólnie relaksacyjnych, w którym jest cicho i spokojnie... no i naturalnie większy ogród. mamy większą powierzchnie użytkową i zamiast kolejnego pietra mamy poddasze, dzięki czemu domek wygląda ładnie. Wiec, jeśli tylko istnieje możliwość podpiwniczenia to polecam, jestem na etapie wybierania projektu i wiem ze będzie to projekt indywidualny z podpiwniczeniem. Wiec, jeśli kogoś nie przeraża dodatkowe 100 000- 200 000 to polecam, bo warto, w końcu dom to dom.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...