Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zuja

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    96
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Zuja

  1. Ratunku!!! czy ktoś ma może jakieś pojedyncze płytki z serii SUGAR z Paradyża??? Uratuje mnie nawet jedna płytka ochra (brąz) lub bianco (beż)... Tel. 501410307
  2. U mnie też tak woniało. Po bliższych oględzinach, tj. zdemontowaniu płytek na zabudowie, okazało się, że w ścianie za zbiornikiem wody jest rura z odpowietrzeniem instalacji, która prawdopodobnie nie ma uszczelki na łączeniu. Wystarczyło tylko porządnie zapiankować tę rurkę i smrodek zniknął.
  3. Potwierdzone. Taki właśnie wór o wadze ok. 50 kg wisi od pół roku u syna w pokoju. Zamocowany został na dwóch hakach wbitych w część betonową stropu Teriva. Potwierdzam też, że na tynku na suficie pojawiły się pęknięcia, ale tego chyba nie da się uniknąć : )
  4. Niestety, obiegowa opinia o ciemnych powierzchniach jest prawdziwa - na ciemnym gresie widać wszelkie najmniejsze plamki, kurz i piasek (nawet przy niejednorodnej fakturze i przetarciach koloru), w przeciwieństwie do jasnego gresu, który zawsze wygląda czysto... (na zdjęciu gres jeszcze niezbyt dokładnie umyty po ułożeniu)
  5. Dom wykończony tak, jak widać. Może nie są to materiały z najwyższej półki, nie ma granitów, ale nie ma też 'ciekawych' rozwiązań np. łuczki, boazerie, łazienka w czerni itp, których nabywca musi się szybko pozbywać, bo odpowiadały tylko pierwszemu właścicielowi. Te wnętrza są bardzo neutralne: wystarczy tylko pomalować i można mieszkać. Potem można je sobie przerobić. Najważniejsze jednak co jest w ścianach i pod podłogami i jak jest ocieplony dach czy strop (czy poddasze jest zaizolowane) - zobacz rachunki za ogrzewanie. Jeżeli lokalizacja domu ci odpowiada i oczywiście sam dom - to propozycja nie jest zła. Budowa jest mimo wszystko długa i męcząca i wcale może nie wyjść taniej za podobny dom. Zawsze można się jeszcze troszkę potargować... Powodzenia! A co do standardów wykończenia, to zajrzałam przed chwilą zobaczyć to mieszkanie na zamianę i nie widzę specjalnych różnic: styl inny, ale te regipsowe wymyślne sufity z halogenami - jak dla mnie wszystko do wyrzucenia by było, to samo się tyczy strukturalnych tynków (a chyba się ciężko to usuwa)...
  6. Tak sobie tylko zaglądam, co u Was słychać i STRASZNIE SIĘ CIESZĘ z tego 'światełka w tunelu'. Trzymam kciuki, żeby Wasza tułaczka zakończyła się jeszcze w tym roku!!!
  7. Przede wszystkim zacznij od działki i jej wielkości i usytuowanie względem stron świata. Zacznij od wyznaczenia miejsca na salon i kuchnię, np. salon z oknami na południe, a kuchnia na wschód lub jak wolicie. Sprawdź jak duży dom w obrysie zmieści się na twojej działce - czy bardziej prostokąt wzdłuż drogi (jak projekt Zielony ogród) czy w poprzek (jak projekt Tip-Top) albo kwadrat raczej (jak ten dom Agis). Jeżeli garaż nie będzie w bryle budynku, to warto od razu zaplanować wiatę i domek gospodarczy (wiatę najłatwiej przytulic do bocznej ściany bez okien najlepiej od zimnej strony np. północnej). Powodzenia!
  8. Nasza podbitka jest malowana trzykrotnie Sadolinem w kolorze 'orzech'. Jest ciemniejsza niż 'złoty dąb' na oknach, ale taki właśnie był nasz zamysł. Okna PCV ze Szczecina (firma Partner) z roletami na elewacji w brązowych osłonach, a drzwi wejściowe i brama firmy Hormann - oczywiście kolor 'złoty dąb'.
  9. Jeżeli chcesz wybudować dom minimalizując koszty, to z pewnością ten dach jest zbyt skomplikowany. Powinieneś raczej pomyśleć o dachu dwuspadowym, węzły sanitarne nie powinny być tak rozciągnięte po domu i mniejszy metraż korytarzy na korzyść większego salonu lub sypialni (np. tak jak tutaj http://projekty.muratordom.pl/projekt_zielony-ogrod-wariant-ii,2367,0,0.htm?c=53&sd_0=&sd_1=&knd_1=&pz_1=&pz_0=&pc_0=&pc_1=&k_1=&k_0=&gd_0=&gd_1=&web_0=&lp=4&web_1=&knd_0=&v=1&wsk_1=&wsk_0=&p_0=&p_1=&a=&c=53&g=1&wk_1=&wk_0=&o=&q=&wef_0=&wef_1=&t=1&wo_1=&wo_0=). Wielkość domu tak naprawdę zależy od waszych potrzeb. Sypialnie ok. 11 m2 są małe i trudno w nich umieścić podwójne łóżko. To raczej pokoje jednoosobowe. Sama mieszkam w podobnie małym domku i dla nas (model 2+1, czasami+1) jest wystarczająco obszerny. A co do garaży, to mam trochę inne zdanie - strasznie lubię mieć ciepły samochodzik rano
  10. To może nie będzie już pomoc dla 'bisbau', ale może się przydać innym niezdecydowanym. Jeżeli mi się uda, to zobaczycie jak wygląda to urządzenie po niespełna trzech latach od montażu. Gwarancja kończy się po 24 miesiącach, a kosztuje ok. 2 tys. zł. Dlatego ostrzegam, to nie są zdjęcia dla osób o wrażliwych nerwach. Oto moja BERETTA Connect BASE:
  11. Mam problem na działce budowlanej - otóż kilka dziesiątków lat temu sąsiedzi podłączyli się do kanalizacji "na skos" przez działkę, na co uzyskali wtedy czasową zgodę moich rodziców. Miało to trwać tylko do czasu podciągnięcia kanalizacji ulicą pod ich dom. Instalacja w ulicy już od wielu lat jest, ale oni pomimo wielu obietnic zmiany przyłącza - oczywiście nic nie zrobili... Jak takie sąsiedzkie przyłącze wygląda od strony prawnej? Czy można po prostu głęboko przekopać ogródek, aby ich przekonać do podłączenia się do kanalizy przed ich domem???
  12. No po prostu 'szczena' mi opadła aż na klawiaturę... z hukiem zresztą... Takie inne !!! I do zamieszkania - bo na te wypieszczone pustostany w różnych modnych 'stylach' to już patrzeć nie mogę : )
  13. Proszę pamiętać, że nie każda wiata musi być garażowa, bo może być np. na sprzęt ogrodniczy : ) A o linię zabudowy najlepiej dowiedzieć się w Starostwie. To oni przyjmują wniosek i od nich zależy czy dany wniosek oprotestują, czy też nie! Poczytaj też tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?107197-wiata-a-granica-dzialki
  14. Musisz zgłosić budowę wiaty do Starostwa. Powierzchnia wiaty nie może przekroczyć 25 m2. Zgłasza się na odpowiednim formularzu wraz z rysunkiem umiejscowienia wiaty na działce. Trzeba tam opisać wiatę, np. sposób odprowadzenia wody z dachu i wszystkie możliwe wymiary. Najlepiej zrobić to na miejscu pokazując urzędnikowi. Jeżeli urząd nie zgłosi sprzeciwu, to można budować
  15. No nie, zakochałam się w tym krasnalu???? Gdzie można kupić takie cudo?
  16. Nie martw się tak bardzo. Ja też mam niestety okna w w tym kolorze, a sąsiadka mi ich zazdrości, bo twierdzi, że nie widać na nich brudu jak na jej białych. Ale faktycznie trudno dobrać podłogę i drzwi. Ja wybrałam do wszystkich pomieszczeń białe drzwi. W sypialniach mamy podłogę z dębu - nie jest to odcień identyczny z drzwiami, ale tam nigdzie się nie styka podłoga z ramą okienną. W salonie połączonym z kuchnią mamy gres, ale nie drewnopodobny, choć taki podobał mi się najbardziej. Mamy dwa duże drzwi tarasowe i trudno było dobrać odcień 'niby' drewnianego gresu i 'niby' drewnianych okien : ) W całym ciągu dziennym salon - kuchnia - korytarz - wiatrołap mamy wysokie białe listwy, takie przedłużenie białych ościeżnic. Nie jest ciemno, ale to nie jest kwestia ram okiennych, ale przede wszystkim ustawienia domu względem stron świata.
  17. Mam do odsprzedania trochę drobnego osprzętu z miedzi firmy Rehau: - tuleja zaciskowa 16 (nr katalogowy 259605002) - cena 1,80 - 7 szt; - tuleja zaciskowa 20 (nr katalogowy 259615002) - cena 2,10 - 1 szt; - tuleja zaciskowa 25 (nr katalogowy 259625002) - cena 2,90 - 4 szt; - tuleja zaciskowa 32 powlekana (nr katalogowy 137166001) cena 6,80 - 35 szt; - trójnik równoprzelotowy 16-16-16 (nr katalogowy 259335002) cena 13,80- 5 szt; - złączka przejściowa Z GZ 32-R1/L22 (nr katalogowy139051002) cena 32,30 - 1 szt; - kolanko 32-90 (nr katalogowy 137413001) cena 40,00 - 15 szt; - śrubunek przyłączeniowy (nr katalogowy 240601001) cena 23,80 - 2 kpl.; - łuk prow. 90 ogrzewanie 16 (nr katalogowy258408002) cena 5,90 - 4 szt; - łuk prow. 90 ogrzewanie 20 (nr katalogowy 258798002) cena 7,30 - 4 szt; Podane ceny dotyczą jednej sztuki i są cenami brutto (z 7% vat). Ceny oczywiście do przedyskutowania : ) Ceny są znacznie niższe od katalogowych, bo za tyle właśnie kupiłam te części. Oczywiście najlepiej, jeżeli kupujący mógłby osobiście odebrać towar z Poznania, ale mogę też wysłać - trzeba tylko sprawdzić wagę poszczególnych części. Zainteresowanym mogę wysłać zdjęcia każdej rurki czy tulejki czyli tzw. real foto na mail'a. W razie potrzeby szybkiego kontaktu - tel. 501 410 307.
  18. My zapłaciliśmy 2 tysiące za kierownika budowy - od stanu surowego zamkniętego do przygotowania papierów do odbioru - firma Probud z Poznania, bo od nich kupiliśmy dom. W cenie - trzy wizyty na budowie.
  19. To oczywiście działa w dwie strony - szybciej się ogrzewa i szybciej oziębia... ale jak dom jest dobrze ocieplony, to ciepło szybko nie ucieknie. My mamy do tego wentylację mechaniczną.
  20. Mamy wylewki anhydrytowe w domku parterowym na pow. ok. 110 m2. Na pow. ok. 65m2 mamy płytki gresowe z podłogówką, na pozostałej części parkiet dębowy klejony do podłoża. Faktycznie, gdy włącza się ogrzewanie podłogowe, to już po kilkunastu minutach podłoga jest cieplejsza. Mieszkamy od roku. Zdecydowaliśmy się na tę wylewkę z uwagi na mniejszą warstwę (mieliśmy tylko 18 cm od chudziaka na ocieplenie, wylewkę i podłogę) i brak dylatacji przy większych powierzchniach.
  21. To mój kominek z wkładem Tarnava 21 KW Image. Przez ostatnią zimę praktycznie używaliśmy go do ogrzewania całego domu - ok. 110 m2 w parterze. Kominek nie ma rozprowadzenia ciepłego powietrza rurami. Mamy wentylację mechaniczną i nad bocznym wylotem powietrza znad kominka jest zainstalowany dodatkowy anemostat wywiewny. W domu mamy też zainstalowane centralne ogrzewanie gazowe - grzejniki w sypialniach i łazienkach oraz podłogówka w salonie i korytarzach, ale prawie nie było potrzeby jej włączania. Kominek spełnił nasze oczekiwania, choć oczywiście w salonie robi się przy okazji noszenia drewna niezły bałagan, więc to nie jest hobby dla domowych pedantów...
  22. W mojej gminie, gdy zgłosiłam oddanie domu do użytkowania, to działka została przekształcona na budowlaną bez mojego wniosku. Urzędniczka tłumaczyła, że działki rolne poniżej 1000metrów2 przekształcane są w całości niejako automatycznie, natomiast przy większych można wydzielić część na działkę budowlaną.
  23. O Matko! Wielkie dzięki! Taki niby drobiazg, ale jak irytuje!!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...