Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzegorz S

Banned Users
  • Liczba zawartości

    207
  • Rejestracja

Grzegorz S's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Ciekawa strona rosyjskiego wykonawcy betonowych kopuł. http://sfera-grifona.com/build.html
  2. Kiedyś był tu na forum niejaki Ged opisujący swoją budowę domu , bodajże największą na forum (ok.1000m2 z piwnicami) . Pamiętam jak wybierał materiał na budowę ścian . Początkowo chciał budować z betonu komórkowego Ytonga który był wtedy bardzo reklamowany, a z którego szybko zrezygnował po jakiejś wizycie na składzie budowlanym gdzie miał do porównania innych producentów BK (chodziło o jego kruchość która sprawdzał paznokciem ,Ytong w swojej odmianie był dużo miększy od konkurencji ), potem z BK zaczął przeprowadzać inne doświadczenia , moczył a potem mroził w zamrażarce , i jak pamiętam szybko przeszło mu budowanie z betonem komórkowym . Jako że miał w planach ocieplenie ścian co najmniej 20cm styropianu to zależało mu na mocnych i trwałych ścianach a nie ciepłych , dworek wybudował ze zwykłych Maxów .
  3. Czyli z wykonaniem producęci nie mają większych problemów . Zwróciłem na to okno uwagę po umieszczeniu przez Ciebie fotek tej kopuły z białej cegły . Okno tam jest nie pełne i zacząłem się zastanawiać dlaczego , czy cena czy problem z znalezieniem wykonawcy.
  4. Przejście z 25 na 12 cm. można fajnie nad salonem czyli otwartą przeszczenią wykorzystać na jakieś dodatkowe oświetlenie . Od jakiej wysokości będziesz murował na 12cm . Górne okna będą w warstwie jeszcze 25 czy już 12cm.. Co do okien to spytam Cię bo na pewno masz to już sprawdzone czy jest jakiś większy problem z zamówieniem tych dużych okrągłych okien i czy cena jest strasznie wysoka. Na koniec stała prośba o fotki (dużo i często).
  5. Na ocieplenie ścian to się właśnie styropian EPS daje , choć austrotherm ma na ocieplenie fundamentów EPS Expert i chyba ten zastosowałeś. Narobiłem zamieszania bo myślałem że to styropian ekstrudowany XPS który jest drogi , ale i ten Expert też ponad 300 zł kosztuje i powinni szanować twoją kasę .
  6. Co do styropianu to parę albo naście przęseł warszawskiego można by kupić (na allegro już od 32,5zł) ,a fotki pewnie nie wszystkie paczki wykorzystywane przez majstrów pokazują. Tak się pobawiłem
  7. Myślę że tak też będzie dobrze , choć jakoś nie jestem do pianki przekonany . Tak tylko dodam że dając 10cm pianki będziesz miał 35cm grubości , bo cegła choć litewska mając 12 cm grubości musi mieć 25cm a nie 24 cm. długości.
  8. Tak się przyglądam szalunkom nad oknami , a zwłaszcza nad drzwiami , i mam wrażenie że są za krótkie do wewnątrz budynku patrząc po łuku muru. No ale to może tak tylko na fotkach widać . Tu masz linka na blog gościa budującego jacht , a dokładniej części poświęconej piankowaniu. W tym roku wypiankował jacht pianką PUR , pisze tam coś o trwałości takiej pianki na zwykłym dachu . Na blogu możesz zadać mu jakieś pytania , z tego co wiem odpisuje bez problemu. http://www.ciunczyk.com/wordpress/?p=1473
×
×
  • Dodaj nową pozycję...