Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzegorz S

Banned Users
  • Liczba zawartości

    207
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Grzegorz S

  1. Ciekawa strona rosyjskiego wykonawcy betonowych kopuł. http://sfera-grifona.com/build.html
  2. Kiedyś był tu na forum niejaki Ged opisujący swoją budowę domu , bodajże największą na forum (ok.1000m2 z piwnicami) . Pamiętam jak wybierał materiał na budowę ścian . Początkowo chciał budować z betonu komórkowego Ytonga który był wtedy bardzo reklamowany, a z którego szybko zrezygnował po jakiejś wizycie na składzie budowlanym gdzie miał do porównania innych producentów BK (chodziło o jego kruchość która sprawdzał paznokciem ,Ytong w swojej odmianie był dużo miększy od konkurencji ), potem z BK zaczął przeprowadzać inne doświadczenia , moczył a potem mroził w zamrażarce , i jak pamiętam szybko przeszło mu budowanie z betonem komórkowym . Jako że miał w planach ocieplenie ścian co najmniej 20cm styropianu to zależało mu na mocnych i trwałych ścianach a nie ciepłych , dworek wybudował ze zwykłych Maxów .
  3. Czyli z wykonaniem producęci nie mają większych problemów . Zwróciłem na to okno uwagę po umieszczeniu przez Ciebie fotek tej kopuły z białej cegły . Okno tam jest nie pełne i zacząłem się zastanawiać dlaczego , czy cena czy problem z znalezieniem wykonawcy.
  4. Przejście z 25 na 12 cm. można fajnie nad salonem czyli otwartą przeszczenią wykorzystać na jakieś dodatkowe oświetlenie . Od jakiej wysokości będziesz murował na 12cm . Górne okna będą w warstwie jeszcze 25 czy już 12cm.. Co do okien to spytam Cię bo na pewno masz to już sprawdzone czy jest jakiś większy problem z zamówieniem tych dużych okrągłych okien i czy cena jest strasznie wysoka. Na koniec stała prośba o fotki (dużo i często).
  5. Na ocieplenie ścian to się właśnie styropian EPS daje , choć austrotherm ma na ocieplenie fundamentów EPS Expert i chyba ten zastosowałeś. Narobiłem zamieszania bo myślałem że to styropian ekstrudowany XPS który jest drogi , ale i ten Expert też ponad 300 zł kosztuje i powinni szanować twoją kasę .
  6. Co do styropianu to parę albo naście przęseł warszawskiego można by kupić (na allegro już od 32,5zł) ,a fotki pewnie nie wszystkie paczki wykorzystywane przez majstrów pokazują. Tak się pobawiłem
  7. Myślę że tak też będzie dobrze , choć jakoś nie jestem do pianki przekonany . Tak tylko dodam że dając 10cm pianki będziesz miał 35cm grubości , bo cegła choć litewska mając 12 cm grubości musi mieć 25cm a nie 24 cm. długości.
  8. Tak się przyglądam szalunkom nad oknami , a zwłaszcza nad drzwiami , i mam wrażenie że są za krótkie do wewnątrz budynku patrząc po łuku muru. No ale to może tak tylko na fotkach widać . Tu masz linka na blog gościa budującego jacht , a dokładniej części poświęconej piankowaniu. W tym roku wypiankował jacht pianką PUR , pisze tam coś o trwałości takiej pianki na zwykłym dachu . Na blogu możesz zadać mu jakieś pytania , z tego co wiem odpisuje bez problemu. http://www.ciunczyk.com/wordpress/?p=1473
  9. Tak się zastanawiam , wykonując strop żelbetowy nad parterem fajnie było by go trochę w ścianę kopuły utopić , i wymyśliłem że można by na odpowiedniej wysokości zamienić teraz murując zewnętrzne ściany kopuł , wewnętrzne cegły w warstwie gdzie są podwójnie kładzione wyciętymi na kształt cegły kształtkami z betony komórkowego. Wiem że trochę by zabawy było z docięciem tego betonu komórkowego , ale po wykonaniu szalunków pod strop parteru bez problemu w porównaniu do cegły można by ten beton komórkowy wmurowany wydłubać , i otrzymać ok. 12 centymetrową bruzdę( na wysokość wydłubując zaprawę też ok.9 cm by wyszło ) w którą wlał by się beton stropu . A może zamiast betonu komórkowego pociąć cegły ze styropianu np. 8 cm grubości jakiegoś twardego , było by dużo łatwiej. Trochę namieszałem ale myślę że zrozumiesz o co mi chodzi.
  10. Czy można liczyć na jakąś większą foto relację samych prac murarskich , fajnie by było zobaczyć też fotkę na całą budowę zrobioną z wysokości .
  11. Oj chyba na Twoim miejscu wybrał bym zakończenia te ostrosłupowe , bo stosując te świetliki które pokazujesz powyżej jeszcze bardziej kopuły co niektórym przypominać będą pewne kobiece części ciała.
  12. Jak byś wcześniej nie widział. Fotki się powtarzają ale nie wszystkie. http://gnosis.art.pl/e_gnosis/pracownia/dom_kopula/kopuly_monolityczne/kopula_w_markach/sergiel.html
  13. Napisze tu bo nie jestem zarejestrowany na forum gdzie prowadzisz inny dziennik. Co do murowania ozdobnej ściany ceglanej z połówek cegieł tak jak doradza ci tam Animus wolał bym zastosować płytki ceglane o grubości 2,5 cm jak w tym linku co sam tam podałeś do tematu na tym forum muratora , no chyba że cenowo opłaciło by się kupić jakąś fajną cegłę i samemu ciąć ją na dwie połówki. silka xella - produkuje bloczki silikatowe bodajże o nazwie ”silka” i pustaki z betonu komórkowego o nazwie " Ytong" , ktoś myli te dwa produkty i stąd chyba problem z tymi zaprawami a klejami ciepłochronnymi , bo co ma za sens klejenie silikatów na ciepłym kleju jak sam silikat jest bardzo zimny.
  14. http://www.timtur.com.pl/budowa/murowanie/10.jpg Patrząc na tą fotkę widzę że jednak zdecydowałeś się na te wengarki drzwiowo okienne na 25cm , nie boisz się że jak dojdzie jeszcze ocieplenie będzie to bardzo masywnie wyglądać.
  15. Co do technologii wykonania kopuł to tak samo jak Ty myślę że ceglana jest najlepsza , a trochę przeznaczyłem czasu i wyoglądałem chyba wszystko co się dało.
  16. Zobacz na tym filmiku coś około 5:30 minuty jaki mają patent na zaokrąglanie prętów zbrojeniowych . Urządzenie proste do zbudowania , i fajnie byście mogli pręty na wieniec powyginać. Tylko pewnie już po fakcie , i wieniec już przygotowany ,a kto wie czy dziś przy sobocie nie zalany betonem.
  17. Fajnie by było obejrzeć jakieś fotki robione z góry które pokazują całą budowie , to znaczy tak jak na poprzedniej stronie dziennika , robione chyba z daszku magazynku. Pewnie to znasz. Kopuły pokryte gontem , myślałem że to by brzydko wyglądało ale jak widać nie jest tak źle. Podobnie jak Ty planujesz , podłoga szklana tylko okrągła , no i ogrody zimowe na wizualizacjach jakoś też podobne. do strony architekta http://sfera-grifona.com/index_e.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...