Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukaszkuch

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lukaszkuch

  1. W ramach izolacji miałem zamiar przemalować wszystko jakaś hydroizolacją typu mapelastic/elastoschlamme. Rozumiem że nie widzisz żadnego innego rozwiązania które umożliwiałoby zostawienie tego co już jest zrobione... Czyli rozumiem że po obcięciu styropianu i ściągnięciu rynien i obróbki zrobić ramkę z drewna przyklejoną / przykręconą do styropianu. Potem na nowo 2 warstwy kleju z siatką. Przykrecic obrobkę i na to przykleić papę. Na to 4 cm wylewki i płytki. Którą warstwą zrobić spadek? Ciąć styropian ze spadkiem czy robić wylewkę ze spadkiem? Obawiam się że przyklejenie papy termozgrzewalnej na balkonie o szerokości 1.4m gdzie z jednej strony jest drewniana balustrada a z drugiej otynkowana ściana może zakończyć się sporymi stratami. Jest jakaś inna opcja zamiast papy termozgrzewalnej.
  2. Przejrzałem na szybko ten temat i również proszę o pomoc w związku z moim balkonem. Otóż mam balkon 10 x 1.4 m częsciowo nad wykuszem. Balkon jest z każdej strony porządnie ocieplony. Natomiast w wyniku bledu ekipy wylewajacej strop i balkon mamy problem. http://img444.imageshack.us/img444/735/balkonwarstwy1.jpg Na ten moment balkon wygląda jak na zalaczonym rysunku, tj. górna strona wygląda następująco: - płyta żelbetowa - warstwa dysperbitu - styropian ekstrudowany 10 cm - 2 x siatka zatopiona w kleju (siatka standardowa używana na sciany, klej tez jakis tani) - zrobione z lekkim spadem Do tego przymocowana jest obrobka blacharska kolkami do mocowania w styropianie. Ze wzgledu na to, ze blacha mocowana byla po balustradzie kolki nie byly mocowane na krancu blachy tylko gdzies w 2/3 trzecich szerokosci, w zwiazku z tym blacha obróbki sie pofałdowała i pomiedzy blacha a warstwa klej/siatka zrobily sie duze szpary. Na to wszystko chcielibysmy dac gres albo jakies inne wykonczenie, natomiast do poziomu progu drzwi zostało nam 3.5 cm więc zabraknie miejsca na standardowa wylewke. Pytanie: Jak wykonać wykonczenie zeby zmiescic sie w 3.5 cm i co zrobic z tymi szparami pomiedzy podlozem a blacha.
  3. Przejrzałem przed momentem ofertę akcesoriów Fakro i aktualnie mają w ofercie opaskę docieplającą XWT, tylko nie wiem czy dałoby się ją zamontować na zamontowanym już oknie.
  4. Sprawdzone. Nie zapełni. Ściankę będziemy musieli zrobić tylko chcielibyśmy prosić o poradę w jaki sposób ją zrobić. Nie rozumiem. Jak 'od krokwi'? Tak czy inaczej nawet jeżeli okno zostało źle zamontowane to nic już z tym nie zrobimy i musimy sobie jakoś z tym poradzić. Dzięki, Malobert za pomysł z otulinami i pianką niskoprężną. Przemyślimy i może skorzystamy z pomysłu. Oryginalny kołnierz Fakro ze względu na cenę raczej nie wchodzą w grę.
  5. Witam, Zgodnie z tematem wątku mam dwa krótkie pytania (Z góry przepraszam jeżeli takie pytania już padły ale powiem szczerze że mimo wielkich chęci nie mam czasu na razie czytać całego wątku - 30 stron ;P): Właśnie zaczynamy ocieplać poddasze (ocieplenie wełną Isover, wykończenie płytami g-k na profilach stalowych), oczywiście robimy to sami i pojawiły się pewne problemy co do których nie wiemy jak postąpić, tj. 1. Na poddaszu mamy wysoką ściankę kolankową już otynkowaną, na niej jest murłata 16x16 cm. Już na etapie robienia wieńca budowlańcy w złym miejscu umieścili kotwy, co spowodowało, że krawędź murłaty leży na zewnętrznej krawędzi muru (co widać na zdj). http://img193.imageshack.us/img193/6123/img8516n.jpg Już na oko widać, że skosy nie będą się stykały z murem i będzie konieczność dorobienia pionowej ścianki łączącej skos ze ścianką kolankową. W grę wchodziły dwa warianty: wełna + podmurowanie + tynk (ew. płyta na kleju) albo obudowa z wełna + płyty g-k na profilach (potraktowane jako cześć poddasza, czyli profile UD,CD i wieszaki lub jednostronne ściana działowa z profilami UW i CW). Wolelibyśmy obudować to płytami, ale obawiamy się, ze na styku płyta-mur zacznie szybko pękać. Tym bardziej obawiamy się tego w łazience i w kuchni, gdzie w na styku muru i płyty będą przyklejone płytki ceramiczne, a w takim wypadku nie ma mowy o jakiejś dylatacji. Co w takim wypadku zrobic? 2. W jaki najlepszy sposób ocieplić miejsca wokół okna dachowego? Nasze okna dachowe przylegają do krokwii z jednej lub z obu stron, co uniemożliwia ociplenie tych miejsc. Ponad to Okna są zamontowane powyżej deskowania, co skutuje sporą szparą na całym obwodzie okna. Jedyny sposób ocieplenia tych miejsc, jaki przychodzi mi do głowy, to zwyczajnie wepchnąć skrawki wełny w te szpary, a przy krokwiach dać tylko płytę. Czy taki sposób jest poprawny, a może ktoś zna inny? Okno: http://img14.imageshack.us/img14/1173/img8487x.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...