Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bind

Banned Users
  • Liczba zawartości

    203
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bind

  1. bind

    szczyty kiczu i kuriozum

    To nie jest wcale takie złe. Jeśli właścicielka ma haczykowaty nos, swój własny kociołek nad ogniskiem, to dobrała idealnie stylówę Tutaj nawet doskonale sprawdzałyby się moje "ulubione" krany ogrodowe, jako baterie umywalkowe. Np. taki, żeby nie musiała mleka z powrozu ciągnąć http://odlewyozdobne.pl/wp-content/uploads/2012/01/kran-kr%C3%B3wka-679x1024.jpg
  2. Tylko pogratulować, bo mozaika jest naprawdę niezła! Trochę inny dzięki temu ten Wasz prysznic. Podejrzewam, że gdybym ja się do tego zabrała, to byłaby tragedia, dlatego podziwiam i podziwiam
  3. Faktycznie, przydałaby się drobna odmiana tych mebli. Wydaja się solidne, dlatego szkoda byłoby się ich pozbywać. Dobrym rozwiązaniem wydaje mi się ich pomalowanie. Zależnie od tego czy są z litego drewna czy też z płyt - możesz albo zastosować bejce, albo specjalne farby czy też okleiny (dzisiejsze okleiny są naprawdę zjawiskowe i potrafią zdziałać cuda). Powodzenia,
  4. najlepszym przyjacielem w tej akcji będzie diamentowy skrobak do fug - niedrogi i trwały (co docenisz w czasie kilkugodzinnej pracy). Fugi najlepiej jest skrobać właśnie ręcznie. Wszelkiej skruszone resztki najlepiej jest usunąć odkurzaczem (potem dobrze jest użyć specjalnych środków do pozbywania się resztek - spytaj w pierwszym lepszym sklepie budowlanym). Po oczyszczeniu fugi, polecam zastosowanie bardzo trwałej fugi elastycznej (symbol CG2). Powodzenia.
  5. Polecałbym zamiast zwykłej gładzi wyprostować to uniflotem. Możesz go gdzieniegdzie grubiej nałożyć bez ryzyka pękania.
  6. Wszystko zależy od blachy i cynkowni. Jeżeli dobrze wykąpią blachę to dwa lata dla niej to pestka. Jak się nie postarają to i po miesiącu może zardzewieć.
  7. Witam, dojrzałem do tego aby w tym roku zrobić wreszcie kominek ogrodowy. Zastanawiam się tylko jakiego materiału w tym celu najlepiej jest użyć. Wiem, że najlepiej nadaje się cegła szamotowa, ale nie chcę go murować z cegły. Myślałem o kostce granitowej gdzieś 20cm x 20 cm. Sądzicie, że będzie się ona nadawać, a może macie jakiś lepszy pomysł? Czy muszę robić zbrojenie z drutu przy tego typu koncepcji? Jaki fundament? Z góry dzięki za pomoc.
  8. Jeżeli chodzi o mocowanie do tych pustaków czegokolwiek to nie ma problemu. Kołki bardzo dobrze trzymają się pustaków keramzytowych. Znajomy ma dom z takiego materiału i raczej sobie go chwali.
  9. Brak ciągu, może być faktycznie spowodowany zbyt wysoką szczelnością okien. Możliwe, że kiedy wieje wiatr to masz cofkę w kominie. Możesz ustrzec się przed tym stosując takie specjalne nasadki kominowe. Możesz kupić też taką, która będzie się kręcić dzięki czemu poprawi ciąg wentylacji.
  10. Nie ma problemu żeby pomalować blachę ocynkowaną np. jeżeli chcesz zmienić jego kolor. Tak jak pisali poprzednicy cynkowanie dobrze chroni blachę przed korozją. Jeżeli jednak chcesz pomalować garaż, musisz pamiętać o tym, że należy zastosować podkład na ocynk, gdyż inaczej żadna farba nie będzie się tego trzymać.
  11. Możesz odizolować płynną folią mineralną lub poliuretanową. Optymalna grubość warstwy to 2 milimetry. Jeżeli masz drzwi z PCV to niezależnie od rozwiązania jakie wybierzesz pamiętaj aby izolacja nie zakrywała otworów odwadniających.
  12. Jeżeli dobrze oczyściłaś ściany ze starej farby to teraz dobrze je zagruntuj. A co do malowania farbą to po prostu użyj zwykłej farby fasadowej jak np. Śnieżka czy Dekoral. Jest odporna na niskie temperatury, wilgoć, grzyby pleśnie itp.
  13. Myślę, że 19 kw w zupełności powinno wystarczyć. Oczywiście wszystko zależy od Waszego trybu życia i kąpieli. Jeżeli zaś chodzi o sam ogrzewacz wody, zdecydowanie polecam zainwestować w przepływowy gazowy WRDP 11-2G JUNKERS.
  14. Kwestia podejścia. Ja część rur robiłem z miedzi. Wszystkie w kotłowni są miedziane. Natomiast te przy grzejnikach są PCV-ki, które zgrzewałem. Nie wiem czy jest to idealne rozwiązanie, nie mniej jednak u mnie się sprawdza.
  15. Ja bym polecił Ci któryś z klei elastycznych, gdyż duże płytki będą narażone na dużo większe obciążenia i będą pracować. Klej wysokoelastyczny nie będzie pękał podczas kiedy podłoga będzie pracować.
  16. Tak zrób. Wyrównaj podłogę przed położeniem paneli. Co do materiałów to mogę polecić Ci piankę pod panele z folią paroizolacyjną.
  17. A o jakie koszty pytasz? O koszt przyjazdu gruszki, zakupu, gruzu czy piasku? A może chodzi Ci o koszt wykonania. Sprecyzuj proszę swoje pytanie.
  18. Takie szczeliny powstają i poszerzają się najbardziej w okresach, kiedy temperatura przechodzi przez zero. Roztapiany śnieg wnika w szczelinę a później zamarzając zwiększa swoją powierzchnię rozpychając szczelinę. Rozwiązaniem problemu może być wysokiej jakości izolacja, która uniemożliwi wodzie wnikanie w szczeliny.
  19. Albo i tak! Też jest to jakieś rozwiązanie. A gdzie takie siłowniki można kupić i jak się je montuje?
  20. A czy nie lepiej zamiast kłaść tynk obłożyć pomieszczenie regipsami. Jeżeli ze ścian wychodzi słoma i są aż takie dziury to polecam postawić stelaż i okręcić go płytami G-K. Pomiędzy ścianę a płytę izolacja (wełna mineralna) i problem z głowy.
  21. A płyty gipsowo- kartonowe są przyklejone czy na stelażu? Wydaje mi się, że nikt nie kleił ich do płytek wiec pewnie na stelażu. A czy pomiędzy płytą a ścianą jest izolacja? Jeżeli nie ma to wełna mineralna powinna rozwiązać Twój problem.
  22. Mączka marmurowa lub granitowa z żywicą to chyba konglomerat. Jest to w miarę dobra alternatywa dla naturalnego kamienia lecz tak jak on wymaga dodatkowej i regularnej impregnacji. W jednym i drugim przypadku będziesz musiał zainwestować w środki pielęgnacyjne do marmuru
  23. Najlepiej jak okienko prowadzi bezpośrednio do pomieszczenia w którym ma być zsypywany opał. Wszelkie inne kombinacje z kolankami, rurami mijają się dla mnie z celem. Jeżeli jest inaczej to moim zdaniem najlepiej wziąć dwa wiadra, łopatę i do roboty zamiast na forum siedzieć
  24. Nie ma przeszkód, żeby przykleić płytki na zielony karton-gips. Nie mniej jednak jeżeli nie masz strasznie krzywych ścian to obstawiał bym przy tynkowaniu. Fakt kładąc regipsy robota pójdzie szybciej i będzie miej zabawy, ale co tynk to tynk
  25. Zależy gdzie. We Wrocławiu pomocnicy dostają około 12 zł na rękę. Zresztą skoro to kumple to możesz im chyba uczciwie zapłacić
×
×
  • Dodaj nową pozycję...