
jolcik
Użytkownicy-
Liczba zawartości
26 -
Rejestracja
jolcik's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Pianka DEMILEC Selection 500 (otwarto-komórkowa). Koszt oczywiście będzie zależał od grubości aplikacji. W każdym razie jeśli już, to wg. mnie tyle, aby pokryć drewniane jętki. Dodatkowo robiłem na strychu dookoła (na murłaty) i przechodzące ściany nośne w celu zamknięcia mostków termicznych. Łączny koszt to ok. 15.500,- . Zadowolony bardzo. Jedna z lepszych decyzji ... ale pewnie każdy ma swoje zdanie.
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
My z okolic Wawy możemy naszego z czystym sumieniem polecić. Solidna firma. Jeden z jaśniejszych punktów na budowie, jeśli chodzi o wykonawców . Jeśli jesteście zainteresowani to info poślę na priv.
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
My kryliśmy dachówką Erlus ReformXXL kol. antracyt. Dużo lepiej wypada jakościowo od Robena i Wienerberger'a
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
Brałem pakiet wentylacji i kominka oraz jeszcze chyba coś. Z niczego nie skorzystałem. Szkoda pieniędzy (tak myślę z perspektywy czasu).
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
My budujemy w okol. Nieporętu, jednak wersję Kasjopea II
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
W każdym razie, ja korzystałem z tej wylewki: http://www.wolplan.pl. Życzę podjęcia właściwej decyzji (jaka by nie była), bo to i tak z perspektywy czasu, najważniejsze jest wykonawstwo.
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
My co prawda mamy Kasjopeę II, ale z kuchnią powiększoną (jak w wersji III). Mamy w narożu salonu wybudowany słup betonowy. Nie ze względu na urodę, ale w przyszłości uniknięcie ewentualnych problemów, które może by się i nie pojawiły, ale mając na uwadze wykonawstwo naszych przeróżnych ekip, bardzo są prawdopodobne. Ponadto należy wziąć pod uwagę, że ta konstrukcja będzie pracowała, te drzwi są naprawdę baaardzo ciężkie, szczególnie, że mamy pakiet trzyszybowy, ze wzmocnioną ramą itp. Z drugiej strony jeśli są to solidne okna drewniane, porządnie zamontowane.... może i warto rozważyć narożne. Salon naprawdę nie jest taki mały, bo należy wziąć pod uwagę, całą przestrzeń w jakiej on jest umiejscowiony tj. salon, holl i jadalnię. Całość daje naprawdę dużą przestronność. Tu znowu jednak, wszystko zależy pewnie od przyzwyczajeń, oczekiwań, aranżacji i ilości mieszkających osób itp. My zlikwidowaliśmy loggię i jest to (według nas) jedna z trafniejszych decyzji. Zostawiliśmy jednak drzwi balkonowe w sypialni, które będą zamknięte balkonetką (czy jak nazwać barierkę zabezpieczającą). Dzięki temu sypialnia jest bajeczna! przestronna, ustawna, jasna. Ponadto otwierając drzwi można mieć namiastkę loggi . Napewno zyskuje funkcjonalność, czy traci uroda elewacji?? Kwestia gustu. Pewnym jest, że ta opcja jest godna rozważenia dla tych, którzy potrzebują mieś dodatkowy pokój z tej klitki zwanej gabinetem. likwidując loggię mamy baardzo dużą sypialnię, w której po zlikwidowaniu garderoby można zamontować wieeelką szafę, bez żadnej szkody dla sypialni. Powiększając wtedy gabinet o powierzchnię garderoby, uzyskujemy pełnowymiarowy, ustawny pokój. My co prawda mamy w miejscu gabinetu pralnię, a garderobę na swoim miejscu i piękną sypialnię .
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
Też mam różne rozbieżne opinie na temat tej wylewki. W każdym razie jest bardzo twarda, naprawdę trudną w niej cokolwiek wykuć. W garażu też jest anhydryt i w pierwszej wersji miała być posadzka żywiczna, ale....teraz skłaniam się chyba ku jakimś dobrym (trwałym) płytkom. Jeszcze do wiosny chwila na zastanowienie (tym bardziej, że pieniądze przy wykończeniu potrzebne na inne, ważne tematy ).
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
Jest ktoś taki, co "TO" robił. Nie wiem na ile temat jeszcze aktualny. My robiliśmy wylewki anhydrytowe, z tym że wszędzie. Robienie dwóch różnych to chyba za dużo zachodu. Moje doświadczenia z tym są hmm, dość pomieszane. 1. napewno jest droższa. Nie mam co prawda porównania, ile tak naprawdę kosztowałoby zrobienie w Kasjopei wykonanie tradycyjnej wylewki (przy podwójnym garażu i kuchni jak w wersji IV). 2. trzeba dokładnie wiedzieć gdzie zrobić (lub nie robić, czyli zostawić bez wylewki) miejsca "wolne", tzn. w miejscu gdzie ma być np. natrysk bez brodzika (odpływ podłogowy). Z ostatnio wyczytanych gdzieś wskazówek do wykonania takiego natrysku, wynika, ze jest bardzo wrażliwa na wilgoć tzw. wtórną, potrafi się dziwnie zachowywać. Wynika z tego, że wtedy albo bardzo solidna izolacja musi być, albo w tym m-cu wylać z innego materiału. 3. bardzo szybko i sprawnie - jeden dzień panowie przyjechali, przygotowali, następnego dnia przyjechał samochód i wypompowali posadzkę do domu. 4. nie wiem jeszcze czy są z tego "namacalne" korzyści w czasie grzania, bo chociaż podłogówka działa, to jeszcze nie zamieszkaliśmy. Wrażenie dość pozytywne z obserwacji z doskoku. 5. posadzkarz, który musiał wykuwać gdzięś tą wylewkę, klął na czym świat stoi, bo ponoć cholernie twarda.
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
Witam, My już decyzję podjęliśmy jakiś czas temu, że także będziemy robić wentylację mechaniczną z rekuperatorem. Jeszcze nie ma na 100% decyzji co do wyboru jednostki centralnej. Bylibyśmy wdzięczni, gdybyście podzielili się doświadczeniami z wykonania wentylacji. Chętnie też koszty, zastosowane rozwiązania, czy robiliście GWC jaka jednostka centralna itp. Jeśli nie na forum publicznym, to chętnie na e-maila [email protected] . Dziękuję z góry za informacje.
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
Podzielisz się tą wiedzą? Mamy też problem po zmianie nachylenia dachu tzn. narazie diagnozujemy co to pociągnie za sobą. Będziemy wdzięczni za wskazówki. Pozdrawiam.
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
I to jest coś, czym także się interesuję. Trochę się obawiam, że ta jedyna ścianka (pomiędzy drzwiami tarasowymi i oknem naświetlającym) może być za mała, żeby ogrzać cały salon. Stąd też było moje pytanie powyżej do Zwoli, jak u niego sprawdziło się ogrzewanie kanałowe. Jako opcja właśnie rozważam ogrzewanie płaszczyznowe na tej jednej ściance + grzejnik kanałowy. Wtedy można by zastosować taki płytszy i węższy. Właśnie ostatnio zainteresowała mnie oferta grzejników kanałowych dietherm.pl i ogrzewanie płaszczyznowe - ścienne firmy Kisan. Dziękuje oczywiście Zwoli i Tetetce za informacje w tym temacie. Pozdrawiam.
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
Droga Paulo, nie jest problemem, że nie można położyć, bo wiem że można, tylko jaki to da efekt grzejny. To już inny problem i nie związany z mitami, a przewodnictwem cieplnym (a raczej oporem cieplnym) drewna. Jak każdy wariant ma i plusy i minusy.
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)
-
Witam. Tetetka, oglądając wasz dom już wiadomo,że warto było wybrać ten projekt. Poza tym co tu dużo mówić, efekt końcowy bardzo inspirujący dla wszystkich budujących. Mam do Was i do Zwoli pytanie, bo już na forum odnalazłem, że ogrzewanie na całej powierzchni macie podłogowe. Zwola natomiast widziałem ma zastosowane grzejniki kanałowe. My jesteśmy właśnie na etapie wypracowywania decyzji co do systemu ogrzewania i tu rodzą się różne wątpliwości. Żonie marzą się deski w salonie, a to jak wiadomo nie bardzo współgra z ogrzewaniem podłogowym. Z kolei ogrzewanie kanałowe to też problemy z mocą grzejników, ich wydajnością (przy ograniczonej już u nas głębokości wanien pod nie) no i oczywiście kosztami. Tetetka, czy na zdjęciach w salonie i w sypialniach to są panele drewniane, czy płytki ładnie imitujące drewno? Zwola, jak w poprzednią zimę sprawowało się u Ciebie ogrzewanie przy tych kanałowych grzejnikach? Jaki system i moc grzejników zastosowałeś? Nie ukrywam, że Wasze doświadczenia w tym zakresie bardzo by nam pomogły. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje. P.s. U nas więźba na dachu! Wczoraj była ekipa od dachówki w celu doprecyzowania czasu i zakresu prac. Za dwa tygodnie wchodzą na dach. Robimy pełne deskowanie i papa. Daszki boczne i garażowe zostawiamy do wykończenia po ociepleniu.
- 4 558 odpowiedzi
-
- budowa domu
- dom piętrowy
- (i 10 więcej)