Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Parkiet

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3 047
  • Rejestracja

2 obserwujących

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Podłogi, schody, taras

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Mława
  • Kod pocztowy
    06-500

Profil płatny

  • Tytuł
    Rzeczoznawca SPP z zakresu parkieciarstwa
  • URL Twojej strony
    www.parkietkomplex.eu
  • Rodzaj usługi
    Kompleksowe wykonawstwo podłóg drewnianych
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Mława
  • Kategoria
    usługi

Parkiet's Achievements

 Lider FORUM (min. 2800)

Lider FORUM (min. 2800) (7/9)

14

Reputacja

  1. Brak płaskości podkładu powoduje miejscowe wgniecenia styropianu i całość osiada. Paradoksem jest to, że bardziej miękki styropian jest mniej problematyczny, ponieważ szybciej i łatwiej dostosowuje się do nierówności podkładu. Twardszy styropian wymaga czasu i większych obciążeń, szczególnie drgań.
  2. Drewno jest materiałem higroskopijnym i dostosowuje się do mikroklimatu wnętrza, dąży do równowagi (EMC). Jeżeli robi to powoli, to powoli się napręża, odkształca plastycznie wewnątrz elementów. Po przekroczeniu granicy odkształceń wewnętrznych, zmienia swoje kształty. Jeżeli ten proces następuje gwałtownie, to nie ma czasu na odkształcenia wewnętrzne, drewno bardzo szybko ulega odkształceniu. Podstawowymi czynnikami zmian są wilgoć i temperatura. Tyle teorii. W opisanym przypadku cała konstrukcja podłogi ( beton i drewno) przez długi czas miała możliwość przyjmowania wilgoci, co spowodowało naprężenia w całej płycie podłogi, jak zwykle kiedy budynek jest nieogrzewany. Co dzieje się kiedy gwałtownie włączymy ogrzewanie? W miejscach gdzie biegną ciepłe rurki gwałtownie wzrasta ciśnienie pary wodnej przyczyniając się do pęcznienia drewna. Poza tym, gorące grzejniki w pomieszczeniu, w naturalny sposób ogrzewają górną część pomieszczenia, uwalniając kolejną partię wilgoci, która osadza się na chłodniejszej podłodze. Jedno i drugie sumuje się i powoduje opisane, miejscowe odkształcenia podłogi. Czy podłoga powróci do pierwotnego kształtu - trudno powiedzieć, wiele zależy na ile zaważyły trwałe odkształcenia plastyczne.
  3. Jeżeli masz dobre ocieplenie podłogi, to możesz dać moc grzewczą większą o około 30% względem maksymalnego zaporzebowania ciepnego. Ogrzewanie elektryczne działa włącz/wyłącz, co przy dużej mocy może uszkodzić panele.
  4. Wygrzewać należy do czasu osiągniecia równowagi wilgotością wylewki ze średnią wilgotnością otoczenia. Samo wygrzewanie jest tylko podjęciem czynności, o jego efekcie powie pomiar wilgotności. Czasami wygrzewanie należy powtarzać, ponieważ pomiary wskazują nadmiar wilgoci.
  5. Grzać i wietrzyć to dobry sposób na mokre wylewki po ich związaniu, chociaż trzeba to robić ostrożnie. Przy wilgotnych wylewkach wystarczy grzać. Niewielka ilość wilgoci wydostającej się z wylewki wyjdzie na zewnątrz wentylacją i nieszczelnościami budynku. Szkoda ciepła a wyziębiona podczas wietrzenia powierzchnia wylewki przestaje oddawać wilgoć. Coś co ma parować powinno być ciepłe.
  6. Parkiet

    chłodzenie podłogówką?

    Temat bardzo złozony ale do wykonania, dla zapoznania proponuję moje opracowanie: https://parkietkomplex.eu/porady/posadzka-drewniana-w-konstrukcjach-podlog-ogrzewanych-i-chlodzonych/
  7. Z Twoich wykresów jednoznacznie wynika, że wylewka pomimo zmiany temperatury nie emituje wilgoci. Masz stabilny i bezpieczny pułap wilgotności wylewki i możesz montować drewno. Mierniki kulkowe nawet najlepszej klasy działają na zasadzie stałej dielektrycznej ich wskazania zależne są poziomu wilgoci i gęstości betonu. Nie każdy wie jak to skonfigurować stąd masz pytania bez odpowiedzi.
  8. Gorące lato za nami, a być może przed nami jeszcze bardziej gorące. Zmieniający się klimat, zmieniające się wymogi w zakresie ciepłochronności budynków, jak również poszukiwania najodpowiedniejszego komfortu cieplnego, skłaniają do poszukiwania optymalnych rozwiązań w zakresie schładzania pomieszczeń. W niedalekiej przyszłości będziemy zmierzać w kierunku budynków pasywnych, gdzie ogrzewanie stanie się sprawą marginalną, natomiast wzrośnie ranga schładzania pomieszczeń. Zamieszczam linki do opracowania przygotowanego dla Związku Rzeczoznawców PARKIETEKSPERT. http://www.parkietkomplex.pl/podlogi-chlodzone/ https://parkietkomplex.eu/porady/pos...i-chlodzonych/
  9. Gorące lato za nami, a być może przed nami jeszcze bardziej gorące. Zmieniający się klimat, zmieniające się wymogi w zakresie ciepłochronności budynków, jak również poszukiwania najodpowiedniejszego komfortu cieplnego, skłaniają do poszukiwania optymalnych rozwiązań w zakresie schładzania pomieszczeń. W niedalekiej przyszłości będziemy zmierzać w kierunku budynków pasywnych, gdzie ogrzewanie stanie się sprawą marginalną, natomiast wzrośnie ranga schładzania pomieszczeń. Zamieszczam linki do opracowania przygotowanego dla Związku Rzeczoznawców PARKIETEKSPERT. http://www.parkietkomplex.pl/podlogi-chlodzone/ https://parkietkomplex.eu/porady/posadzka-drewniana-w-konstrukcjach-podlog-ogrzewanych-i-chlodzonych/
  10. Parkiet

    chłodzenie podłogówką?

    https://parkietkomplex.eu/porady/posadzka-drewniana-w-konstrukcjach-podlog-ogrzewanych-i-chlodzonych/ Tak trochę w skrócie, w temacie posadzek chłodzonych i ich uwarunkowaniach.
  11. Trzeba wiedzieć, że wysoka temperatura najpierw aktywuje wszelką wilgoć budowlaną. Druga rzecz to skład wylewek, gdzie przy niektórych wylewkach przyrządy głupieją.
  12. Sprawdź efekty wygrzewania - zmierz wilgotność.
  13. Jarku, nasze połówki są zawsze młode i piękne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...