Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hermann_Brunner

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Hermann_Brunner

  1. Witam, Tym razem stoję przed takim wyzwaniem . Planuję założyć tynk (prawdopodobnie si-si) na elewację budynku. Sęk w tym, siatka z klejem była kładziona kilka lat temu, na to został pomalowany grunt i ... tak zostało. Stan obecny jest taki, że widać pęknięcia tej warstwy, czasami pęcherze, a sama powierzchnia zrobiła się trochę "sypka" i w niektórych miejscach wygląda jakby to (grunt) chciał się złuszczyć. Wzywani fachowcy mają takie pomysły: a) powierzchnię wygładzić, miejsca uszkodzone naprawić poprzez oderwanie tego co odchodzi i wklejenie siatki na zakład, następnie całość klejem - twierdzą, że da się to zrobić tak, żeby wyjść na równo b) na całości położyć siatkę z klejem (bez poprawek) c) to samo co (a) tylko po naprawach całość pokryć jeszcze raz siatką z klejem. Jakie macie opinie, która wersja jest prawidłowa, czyli zapewniająca wieloletnią trwałość a jednocześnie nie zmusza do "przeinwestowania". A może należałoby to zrobić jeszcze w jakiś inny sposób?
  2. Buduje w oparciu o mikrokontroler układ, który będzie badał rezystancję na dwóch czujnikach NTC, a na wyjściu będzie wystawiał rezystancję będącą wartością mniejszą z dwóch zmierzonych na wejściu. Jak skończę to się odezwę.
  3. Witam wszystkich, Stoję przed takim dylematem - jestem współwłaścicielem domku. Układ jest taki, że centralne ogrzewanie mamy zrobione wspólne tzn. grzejniki na górze (moje) oraz na dole (drugi właściciel) są podłączone do wspólnych pionów. To wymusza wspólny kocioł. Kocioł ma być jednofunkcyjny, który podgrzewałby nam wodę poprzez zasobnik (zasobniki). Ponieważ wodę chcemy rozliczać osobno, a dodatkowo każdy z układów ma mieć cyrkulację to jedyny rozsądny wybór to zastosowanie dwóch zasobników, osobno dla każdej kondygnacji. Naliczanie ciepłej wody w takim układzie polegałoby na podłączeniu wodomierz-a na zasilaniu każdego z zasobników. I teraz pojawia się problem – jak podłączyć zasobniki do kotła. Zakładam, że podłączenie będzie wykonane poprzez zawór trójdrożny, kocioł myślę, że taki TERMET TERMOCONDENS TEKA MB 35.35. Problemy są de facto dwa: 1) Czy z punktu widzenia wody zasilającej: (a) podłączać zasobniki równolegle (trójnik za zaworem trójdrożnym i potem trójnik łączący dwa wyjścia z zasobników) (b) podłączać zasobniki szeregowo – wyjście z zasobnika numer 1 do wejścia zasobnika numer 2 2) Jak oszukać czujnik temperatury, który dostarcza do kotła informację, żeby przełączyć zawór i skierować wodę gorącą do zasobników? Zakładam, że działa to w ten sposób, że czujnik daje informację o tym, że temperatura wody w zasobniku spadła poniżej temperatury ustawionej na kotle. W przypadku dwóch zasobników, logika byłaby taka: włącz wodę na zasobniki, jeżeli temperatura na którymkolwiek z zasobników jest niższa niż ustawiona. Proszę o porady.
  4. Witaj Gdzie budujesz? I na jakim jesteś etapie? Podam ci link do tego ustrojstwa: http://www.torggler.pl/files/146_3.pdf W okolicach Wycieczkowej, a domek już stoi, trzeba go tylko wykończyć (albo siebie) .
  5. Hermann_Brunner

    Grupa łódzka

    Witaj Gdzie budujesz? I na jakim jesteś etapie? Podam ci link do tego ustrojstwa: http://www.torggler.pl/files/146_3.pdf W okolicach Wycieczkowej, a domek już stoi, trzeba go tylko wykończyć (albo siebie) .
  6. ja mam Torgglera polikrzemianowy. I do rzeczy . Polanka73, czy możesz wysłać mi swojego maila na priva. Też zainteresowałem się tym tynkiem i chciałem Cię wypytać o szczegóły.
  7. To jest mój pierwszy post na forum, a więc chciałbym się ze wszystkimi przywitać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...