
deratus
Użytkownicy-
Liczba zawartości
122 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
koło Bydgoszczy
deratus's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
A czy nie jest tak, że temperatura zasilania z DZ ma bezpośredni wpływ na temperaturę na wyjściu z PC ? Spotkałem się gdzieś z taką informacją , że przy zasilaniu z DZ 0°C na wyjściu z PC powinno być 35°C (więc przy moich 3°C na wyj. powinno być 38°C?). Chociaż jednak w kontekście Waszych wypowiedzi, chyba faktycznie nie mam co się martwić, ale trochę zazdroszczę mu tej cieplejszej podłogi (5°C daje się odczuć).
-
Mam pytanie dotyczące eksploatacji , otóż zauważyłem spadek temperatury na wyjściu z pc. W roku ubiegłym w okolicach luty/marzec temperatura oscylowała w granicach 37 stopni, natomiast ostatnio zauważyłem, że spadła ona do ok. 34 stopni ( po ok. 2 godzinach pracy). Temperatury zasilania z DZ marzec 2013 1,8 C (powrót -1,2C), luty 2014 3,1 C (powrót -0,2C). Przyznam się,że nie śledzę na bieżąco parametrów pracy pompy, ale ostatnio gościłem u kolegi, który ma pc Vaillant i u niego na wyjściu było 39 stopni. Filtry DZ i GZ wyczyszczone.
-
Czy zauważyliście może obniżenie się głośności pracy pc po pewnym czasie eksploatacji? W moim przypadku Ecopower C7 słychać jak pracuje nawet przez drugie drzwi . W dzień mi to nie przeszkadza, ale na noc jest wyłączana. Przepracowała dopiero ok. 70 godzin , może więc się 'dotrze" ?
-
Czy orientujecie się może , który odcień tynku Ceresit (Colours of Nature) byłby najbliższy Kabe K10090 ? Nie mam możliwości porówania obu tynków na wzorniku, a widziałem ten Kabe i spodobał mi się.Ponieważ pozostałe materiały są w systemie Ceresit-a, muszę wybrać tynk tego producenta ( gwarancja na system)
-
Czy są jakieś wady (bo zaletą oczywiście jest cena w przeliczeniu tona/m2) kostki granitowej 8/11 x 1/2 ?
-
Mam możliwość kupna wełny Paroc na ocieplenie ścian w nietypowym rozmiarze - 30 x 240 cm - grubość 5 cm. Cena jest atrakcyjna, bo wychodzi taniej od styropianu. Czy są jakieś minusy takiego zakupu?
- 2 odpowiedzi
-
- mineralna
- nietypowym
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy rzeczywiście ten sterownik jest taki kiepski czy jednak spełnia swoje zadanie w 100%? Czy użytkownikom brakuje jakichś funkcji ?
-
Czy faktycznie jest tak jak pisze ipietak ? Niezbyt to ciekawa perspektywa ..
-
Na popularnym portalu aukcyjnym jest glikol propylenowy -35C w cenie 880,00 pln/ beczka 120l + wysyłka. Producentem jest najprawdopodobniej f-ma Ekomax z Gliwic. Wychodzi on chyba najtaniej w przeliczeniu na stęż. %, ale nie jestem pewien czy posiada on podobne dodatki jak Henock czy Ergolid.
-
Solarów nie będzie, ale mam zamiar go rozcieńczyć. A co z tymi oporami - czy przekłada się tak ,że Ergolid bedzie miał lżej ?
-
Który glikol bedzie lepszy - Henock 35P -35 (stęż. 54,4%) czy Ergolid Eko -35 (stęż. 49%). Czy ta różnica stężeń nie przekłada się na mniejsze opory ?
-
Czy któryś z użytkowników Ecopower-a może się podzielić uwagami na temat głośności pracy tej pompy? Interesuje mnie głównie,czy jest w jakimś stopniu uciążliwa podczas pracy w nocy.
-
Czy faktycznie zbiorniki ACV Smart (Biawar też ma chyba podobny typ) są bardziej wydajne od tych nie "z mamką" i jest tak jak pisze HenoK ? Mowa jest tu o ACV SMART Multi-Energy 200.
- 30 391 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 88 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- audyt
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bursztyn
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- fasada
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- marzenie
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- nowoczesne
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- oświetlenie
- panasonic
- pilawa
- piwnica
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- śląsk
- solary
- stropy
- taras
- wentylacja
- więźba
- wiśniowski
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- zużycie prądu
- ławy
-
Jestem na etapie ocieplania poddasza nieużytkowego ,strop teriva (pustaki keramzytowe). Zamierzam położyć na stropie 20-25 cm styropianu, a na niego bezpośrednio płytę osb. Prześledziłem podobne wątki pod kątem tytułowej tematyki, ale nie znalazłem odpowiedzi jaką grubość minimalną powinna mieć płyta osb ,aby można po takiej podłodze chodzić. I czy np lepiej byłoby użyć jako górną warstwę styropianu twardego i dać cieńszą osb czy raczej nie ma to sensu.
-
- nieużytkowego
- ocieplenie
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jakich znacie producentów zasobników dwupłaszczowych oprócz ACV/Smart oraz Biawar/VPA 300/200 oraz czym się różni zbiornik ACV serii SL (SmartLine) model Smart od Smart Muli-Energy (czy tym, że np do Smarta ME można podłączyć jednocześnie oprócz pompy ciepła np system solarny)?