Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bishni1973

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bishni1973

  1. Cześć Faworytowicze:) Z racji takiej, że już mieszkam od jakiegoś czasu podzielę się z Wami, czymś co przegapiłem niestety na etapie budowy. Nie jest to jakiś mega problem, niemniej jednak czasem (na szczęście rzadko) przeszkadza. Jeśli nie macie kanalizacji i planujecie szambo lub ekologiczną oczyszczalnię, wyprowadźcie sobie koniecznie na dach odpowietrzenie wszystkich pionów instalacji kanalizacyjnej. W projekcie o ile mi wiadomo nie ma żadnego i w porę się zorientowałem, żeby odpowietrzyć instalację, ale niestety tylko jeden pion. Czasem więc w dolnej łazience niestety nie pachnie konwaliami:) Standardowo nie zapomnijcie również o napowietrzeniu instalacji, które z reguły robi się na końcu linii drenażowych. U mnie są dwie i schodzą się w jednym miejscu i na końcu jest wystający ok. 80 cm nad ziemią kominek (stąd nie czuć nigdy). Dodatkowa uwaga odnoście odpowietrzenia na dachu: koniecznie powyżej linii okien, ja mam akurat na dachu lukarny frontowej. Pozdrawiam
  2. Witam:) Oj dawno się nie odzywałem. Bugmar sorki za tą ciszę Ja już mieszkam od miesiącaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!:):). Na razie nie mam netu w domu ale jak już mi założą to się odezwę. Na razie materace i na dole mebelki ogrodowe ale już inaczej się żyje. Pozdrawiam Faworytowiczów:) D
  3. Mała korekta w temacie wyczystki. Miałem właśnie zabudowywany kominek i okazało się, że kwasówka nie jest w wprowadzona do samego dołu, a tylko zakręca do kanału wylotowego z kominka, więc niewiele myśląc kazałem ją zamurować i ozdoby nie ma. Trzeba tylko uważać czym się pali i raz na jakiś czas rzucić do wkładu "kominiarza" w szaszetkach. Czyści podobno komin rewelacyjnie.
  4. Ja zrezygnowałem ze spiżarni pozostawiając wnękę w tym miejscu ok 70 cm w kuchni. Z drugiej strony powiększyłem łazienkę do wymiarów 180 na 180 kosztem wiatrołapu. Dzisiaj będę na budowie to zmierzę i napiszę Ci jakie wymiary ma wiatrołap, ale wg mnie jest zupełnie wystarczający ( wydaje mi się, że podobne opinie i odczucia mieli forumowicze, którzy oglądali mój dom)
  5. No muszę się pochwalić. Odpaliłem kotłownię A jak ciepło od razu w domku:)
  6. U mnie cała góra jest zrobiona w płytach klejonych do ścian. Na dole mam tynki i gładzie. Syf jest rzeczywiście niemiłosierny, ale mam to już za sobą. Niektórzy robią tynki z ostatnią szlichtą z piasku kwarcowego, który później zaciera się na mokro i podobno robi się gładki, ale efektu nie widziałem więc nie wypowiem się w kwestii tego jak to wygląda.
  7. Też się śmiałem z tematu suszarni nad garażem:) I jeszcze te drzwi niby przejściowe z łazienki:) Chyba dla Hobbitów:)
  8. Okna są z Plast-Systemu kolor złoty dąb, Brama Novoferm też złoty dąb, drzwi ze Stol-Pawu (nie pamiętam jaki to kolor ale jak im powiesz że do złotego dębu to będą wiedzieć). Wzór drzwi wymyślony przez nas (mają jeden podobny ale z czterema płycinami i poczwórnym przeszkleniem w naświetlach).
  9. To nie jest dachówka ceramiczna tylko blachodachówka. Ruuki, ale koloru nie pamiętam. Dachu nie deskowałem.
  10. Cześć, Taras wykonany mam na zasadzie: zalane ławy pod fundament, wymurowany z bloczka betonowego, wnętrze zasypane piachem i uwibrowane i wylany chudy beton. Potem wylewką dopiero regulowałem spadek ok. 1% w kierunku od domu do krawędzi tarasu. Gdzie budujecie?
  11. Na razie nie ma co pokazywać> pokażemy jak będzie bliżej końca bo na razie pusto i brudno
  12. Projekt jest w ogóle bardzo niedokładny. U mnie kierownik budowy musiał się niektórych rzeczy domyslać. Ja łazienkę na dole powiększyłem kosztem trochę kosztem wiatrołapu, zrezygnowałem ze spiżarni i zostawiłem tylko wnękę na lodówkę i pozostałą zabudowę meblową. Podnieść o jednego pustaka warto, ale trzeba uważać bardzo, a najlepiej o te 20 cm podnieść wtedy wszystko, żeby nie było kłopotu z daszkiem nad wejściem, bo pojawia się kłopot z utrzymaniem jednej płaszczyzny daszka nad wejściem z frontową połacią dachu. Ja taki problem miałem ale jakoś wybrnąłem:) Poczytaj dużo forum generalnie to sporo się dowiesz:)
  13. Od stanu zerowego zaczyna się prawdziwe wydawanie pieniędzy. Okna u mnie 27 000, drzwi wejściowe prawie 9000, hydraulika z kotłem ok. 50 000. Oczywiście wszystko zależy od poziomu wykończenia ale wierz mi że łatwo nie jest. Każda pierdoła kosztuje. Pearl3434 była dzisiaj u mnie więc wie już trochę więcej. Pozdrowienia:)
  14. Jeśli masz naprawdę kogoś dobrego to zapłać te 4000 zł a będziesz miała spokojniejszą głowę. Inaczej może się okazać że dopłacisz drugie tyle za przeróbki. A okien dachowych ja mam 10 i tanio rzeczywiście nie jest:)
  15. Jak będziecie kiedyś wibierać się na południe to zapraszam. Nasz stoi pod Radomiem.
  16. U mnie jest w hallu. Wątpliwa to ozdoba ale teraz już jest niestety i coś wyrzeźbimy, żeby wyglądała mało strasząco:)
  17. Witajcie, Zbudowaliśmy z żonką Faworyta II pod Radomiem. Jako, że wklejać zdjęć nie umiem:) (o już umiem:), chętnie podzielimy się zdjęciami i doświadczeniami z fanami Faworyta:) Piszcie na skrzynkę przy forum, albo na bishni1973@o2.pl. Mam parę jeszcze ciepłych zdjęć z dzisiaj. Pozdrawiam Wszystkich. Daniel
×
×
  • Dodaj nową pozycję...