Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kkkk-kp

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    161
  • Rejestracja

kkkk-kp's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Powodów pękania suchej zabudowy na suficie może być kilka. Masz może zdjęcia z różnych etapów montażu? Może masz zdjęcie zanim sufit został zaszpachlowany? Generalnie gdzieś został popełniony błąd (błędy). Sucha zabudowa nie powinna pękać.
  2. Moim zdaniem, ważniejszą (z punktu widzenia kondensacji pary wodnej, a nie docieplenia) częścią okna jest jego dolna część, która nie może ograniczać cyrkulacji powietrza. Nie sądzę by próg w górnej części okna za bardzo przeszkadzał. Z grzybem spotykałem się w dolnej części, a nie górnej. Ze względu na trudności z termoizolacją w obrębie okna, uważam, że ten próg jest dobrym rozwiązaniem.
  3. Po co odzywasz się nie pytany? Moja wcześniejsza wypowiedz nie jest skierowana do Ciebie. Raz już dostałeś "cięgi" na tym FO od Rolicza, chcesz teraz dostać od kkkk-kp? :) Nie skaczę po płytach, nie wieszam się na zawiesiach itp. Jestem już dorosły.
  4. Wskaż system który pozwala na zastosowanie pchełek do przykręcenia CD z UD, które jest przymocowane do ściany, oraz przykręcenie płyty do profilu UD, gdzie CD jest przymocowane do zawiesia. Poddasze i CD na dowolnym zawiesiu. Chętnie to zobaczę. Masz okazję wykazać, że jestem ignorantem. Wykorzystaj tę szansę. Tylko pamiętaj; dwa elementy wspólne: poddasze i zawiesie.
  5. Następny. Tworzysz kukiełki z którymi sam zaczynasz walczyć. Moja odpowiedz była krótka na pytanie użytkownika RST. Ogólna idea; cyrkulacja powietrza, kierunek opływu itp. Z wyraźnym wskazaniem na rysunek. Który to jasno pokazuje jaki jest obieg ciepłego powietrza. Tyle i nic więcej, a Ty dorabiasz sobie historie. W końcu to co piszesz nie świadczy o mnie.
  6. Robisz próg kilkucentymetrowy próg by za chwilę przejść w poziom. I gdzie widzisz bezsens mojej wypowiedzi? brrrrrrrrrrr. Ręce opadają. Oj Romku, jak coś wydaje Ci się nie jasne, dopytaj się. Naucz się sztuki parafrazowania. ps. słusznie, że go robisz. Ameryki nie odkryłeś. Znowu medalu nie dostaniesz
  7. Zabudowa pod oknem pionowo, nad oknem poziomo. Grzejnik pod oknem. Taki układ wymusza cyrkulację przy całej powierzchni okna, gdzie ciepłe powietrze wchłania nadmiar wilgoci. Co powoduje zmniejszenie kondensacji pary na szybie. Rysunek: http://www.fakro.pl/produkty/porady/usytuowanie-okien-na-dachu/ Nie podniosłeś ścianki kolankowej o jeden pustak?
  8. Romek, czy Ty grasz ze mną w kulki? Co to za pytanie? Ale odpowiem Ci. Zbrojenie płyt nie pęka ( z oczywistych względów pomijam siatkę), chyba że materiał został uszkodzony mechanicznie. Pęknięcia pojawiają się obok zbrojenia, w wyniku naprężeń które są przenoszone na płytę w wyniku błędów montażowych, lub pęka sama masa szpachlowa, dlatego że: został użyty niewłaściwy materiał, lub materiał dobry, ale szpachlowanie zostało przeprowadzone w złych warunkach (temperatura, wilgotność), zbyt gruba lub zbyt cienka ilość materiału, Użycie zbyt dużej ilości wody do zarobienia proszku, niewłaściwe mieszanie, warunki w pomieszczeniu jakie panowały po tej pracy do chwili pełnego utwardzenia szpachli. I jeszcze kilka powodów które można by wymienić. edit: jest jeszcze jedna opcja; montażysta wykona wszystkie prace zgodnie ze sztuką, a pęknięcia i tak się pojawią......
  9. Już raz Ci udzieliłem odpowiedzi na podobne pytanie. Udzielam jej ponownie: NIE JESTEM PRACOWNIKIEM ŻADNEJ FIRMY PRODUKUJĄCEJ LUB WPROWADZAJĄCEJ NA RYNEK MATERIAŁY BUDOWLANE! JESTEM WYKONAWCĄ! NIE pracuję tylko na produktach jednego producenta systemów suchej zabudowy, tylko na dwóch. NIE używam szpachli tylko jednego producenta, ale aż trzech. NIE używam farb z jednej fabryki, ale też z trzech. ITP.............. Trzymam się tylko jednej zasady; przestrzegam ściśle procedur które zaleca producent produktu. W razie problemów (pytań - których zawsze mam dużo) posiłkuję się wiedzą doradców technicznych tychże producentów. Co do drugiej części Twojej wypowiedzi: "moje jest najlepsze a inni tylko nieudolnie próbują naśladować to co my robimy. ;)" to nie prawda. Nie zaczepiony, nie zaczepiam. Odkąd zagościłem w tym wątku, muszę odpowiadać na Twoje zaczepki skierowane pod moim adresem. Czasami udaję, że ich nie widzę, co najwyraźniej tłumaczysz sobie na jakiś dziwny sposób, ok. Nie mam na to wpływu. Nie sądzisz, że lepiej by było jakbyśmy skupili się na odpowiedziach które nurtują wykonawców-amatorów, lub tych co chcą się tym zajmować zawodowo? Ani Ty - innowator, ani ja- normowiec, już się raczej nie zmienimy, więc chociaż się szanujmy.
  10. Przez kogo został obalony? :) Nie krępuj się, wskaż paluszkiem kto jest tym dzielnym (dzielnymi) obalaczem rzekomych mitów Pchełki.... no cóż pchełki w naszym pięknym kraju mają się dobrze. Ponoć w żadnym państwie europejskim nie sprzedaje się ich w takich ilościach jak u nas. Ponoć 40% populacji ma problem ze zrozumieniem tego co przeczytało........ kij z nimi.
  11. Proszę o udowodnienie tego. Podanie wyników badań (literatura, ewentualnie link do strony - uczelnia, ITB etc.). Postawiłeś tezę to racz ją udowodnić. Argumenty typu; mam doświadczenie, skakałem po płycie, przerobiłem hektary w Niemczech itp. nie robią na mnie wrażenia.
  12. Prawidłowe zbrojenie taśmą papierową to już jest profesjonalizm. Możesz za to żądać więcej pieniędzy, niż za fizelinę. Klient zawsze ma wybór; papier lub fizelina.
  13. Powoli opanowujesz różne techniki łączenia płyt; ze zbrojeniem (papier, fizelina) i ślizgowe. To dobrze. GK na płytę MFP bezpośrednio, do tego na ganku...... hm, wrócimy do tego tematu za rok, wtedy napisz jak wygląda okładzina z płyt GK. Jak pojawią Ci się pęknięcia to połóż na całości fizelinę w rolkach.
  14. Fazuj teraz delikatnie ostrym nożykiem krawędzie poprzeczne, odpyl, zwilż wodą potem szpachla konstrukcyjna i fizelina. Do konstrukcji sufitowych rozstaw wkrętów 15 cm. max. 17. Ty zastosowałeś rozstaw jak do ścianek działowych - 20 cm. Nie pęknie. Twoim wykonawcą zabiły dzwony, ale nie w tym kościele. Pęknie za to w łazience (zła obróbka okna). Rozumiem, że w łazience zastosowałeś ogrzewanie podłogowe, nie widać podejścia do grzejnika pod oknem, za to widać odpływ po prawej stronie (dodatkowe źródło wilgoci w strefie przyokiennej), do tego okno "cofnięte", z czasem najprawdopodobniej pojawi się na glifach; Serpula lacrymans.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...