Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Indiana_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    881
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Andrzej

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Chrzanów
  • Kod pocztowy
    32-500
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Tytuł
    Projekt i montaż WM, CO, Wod-kan - autoryzacja firmy Herz. 10 lat pełnej gwarancji na instalacje.
  • URL Twojej strony
    www.cichawentylacja.pl
  • Rodzaj usługi
    Projektuję i montuję instalacje: wentylacyjne, grzewcze, wodne. Andrzej, 600 688 526

    Duże doświadczenie, dobre ceny.
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Chrzanów, Kraków, Katowice
  • Kategoria
    usługi

Indiana_'s Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

11

Reputacja

  1. Podsumowując, bo troszkę się tutaj niewiadomych zebrało: 1. Kuchenka gazowa NIE WYMAGA ekstra kratki grawitacyjnej, normalnie pracuje i to zgodnie z przepisami z normalną WM. Czasy niedouczonych kominiarzy minęły w moim rejonie z 8 lat temu, dziwię się że jeszcze jacyś niedouczeni trafią się czasem. W razie czego służę paragrafem 2. Rura PVC do kanalizacji przeznaczona jest do kanalizacji, a nie do wentylacji. Nie chodzi tutaj o jej antybakteryjność, co jest kompletnie bez znaczenia gdyż w prawidłowo wykonanej instalacji nie ma prawa wystąpić jakakolwiek wilgoć, ale o skład chemiczny i wydzielanie "zapaszków" - czyli rakotwórczych monomerów. 3. GWC nie ma nic do hermetyczności domu, nie wiem skąd w ogóle takie wnioski?
  2. Nie wolno łączyć wentylacji grawitacyjnej z mechaniczną - w jednym z poprzednich postów jest podstawa prawna. Przy kuchence nie robimy WG, tam stosuje się inny paragraf niż przy kotłach gazowych W mieszkaniach nie ma wymagań odnośnie ochrony p-poż, więc kanały z PVC można jak najbardziej stosować, ale pod warunkiem że muszą to być atestowane kanały do wentylacji, a nie rury kanalizacyjne
  3. Praktycznie na może co 10 budowie robimy wentylację według projektu z pieczątką. Czasem tylko niektóre starostwa wymagają podbitego projektu WM. Najprościej jest gdy mamy w garażu czy kotłowni WG, wtedy odbiór tej WG robi kominiarz i nikt o nic więcej nie pyta. Gdy jest tylko WM, to drukuję protokół z pomiarów wydajności wentylacji, podpisuję się i gotowe. Tyle praktyka na większości budów, ale jednak warto już na etapie projektu budynku zaprojektować instalacje, nie tylko WM, bardzo ułatwia to pracę gdy mamy ustalone piony i sposób rozprowadzania kanałów. Dodatkowo możemy mocno zmniejszyć ilość kanałów WG, które są niepotrzebne i drogie w budowie i wykończeniu.
  4. Również bardzo chętnie poczytam co tam jest "masakra", "bardzo źle" i "skopane na maksa", poza "niewłaściwą" firmą
  5. Masakra jakaś, ta dyskusja.... A na poważnie to połowa klientów montuje WM bo ma dzieci z alergią i montaż takiej wentylacji praktycznie natychmiast pomaga, objawy mocno się zmniejszają, również moje dzieciaki zapomniały co to alergia. WM w sposób ciągły dostarcza świeże przefiltrowane powietrze do pokoi i usuwa zużyte, wymiana powietrza jest kilkukrotna w ciągu doby i jest wielokrotnie intensywniejsza niż przy WG która w domach obecnie budowanych i szczelnych po prostu nie działa. W efekcie wielokrotnie wyższa wymiana powietrza zdecydowanie szybciej usuwa alergeny, zawieszony kurz z wydalinami roztoczy powodując wielokrotnie niższe ich stężenie w stosunku do WG, co powoduje ustąpienie objawów alergii. Na dodatek nawiew do pokoi przy WM odbywa się przez drobny filtr który usuwa większość alergenów typu pyłki. Nie muszę dodawać, że mikronawiewy w WG wpuszczają do domu (o ile działają, przez większą część roku i w szczelnych domach NIE działają) wszystkie alergeny z zewnątrz jak leci. I potem ludziska którzy nie zdecydowali się na WM kują nowe domy za podwójny koszt żeby zamontować WM, taką jak ma sąsiad Szkoda mi czasu wklejać jakieś linki, przecież to każdy prostak rozumie, jak ktoś jest za głupi na tak proste sprawy to i żaden link nie pomoże Tak że tyle w temacie, to pierwszy i ostatni mój wpis w tym temacie. Pozdrawiam normalnych
  6. Te kilka tysięcy to niestety realne rachunki, rok temu instalowaliśmy w salonie samochodowym rekuperację, instalacja i centrala wszystko zgodnie z projektem. Jesienią właściciel firmy dzwoni, że tylko wentylacja chodziła i dostał rachunek 5000zł / msc. Sprawdziłem sterowanie grzałką w tym rekuperatorze, i było bardzo proste - poniżej -2'C załączała się grzałka o mocy kilku kW. Ponieważ reku był obrotowy, odpiąłem kabel od grzałki i po sprawie, ani razu nie zamarzł zimą. Nie wiem po co grzałka w obrotówce, one są odporne na zamarzanie.
  7. Też nie wiem, co ma wspólnego wentylacja z ogrzewaniem podłogowym? Zaprojektowałem i wykonałem instalacje grzewcze i wentylacyjne w setkach domów, i chętnie się teraz dowiem co jedno ma do drugiego, bo nie wiem Może jakiś kompetentny sprzedawca ze sklepu internetowego mi wytłumaczy?
  8. Tak, wtedy najłatwiej ocieplić kanały wełną. Zresztą inaczej i tak chyba nie ma jak Nie będzie kolizji z podciągami? Często taki problem występuje, ale to już z projektantem trzeba dogadywać (budynek rozumiem na etapie projektowania, bo takie dylematy powinny być w projekcie rozwiązane, a nie na budowie przed ułożeniem kanałów - przynajmniej w bardzo wymagającym domu NF15/40 Jest jeszcze jeden sposób, można kanały puścić w rogach pomieszczeń w zabudowie - wtedy problem izolacji mamy łatwy do rozwiązania, i jednocześnie unikamy robienia zabudów gk na parterze.
  9. Jest to idiotyczny wymóg, a najłatwiej i najtaniej robimy to metodą ułożenia 3cm styropianu, na nim rozkładamy kanały. Od góry podobnie. Niestety w tej wersji kanały fi50 potrzebują łącznie 11-12 cm styropianu, co jest bzdurą ale wymaganą. Co prawda od 2015roku nie miałem klienta na domek NF15/40, więc od roku nie sprawdzałem wymogów, może usunęli w końcu ten głupawy przepis?
  10. I dlatego właśnie te rekuperatory montuję, w razie problemów można liczyć na pomoc producenta. Nawet po gwarancji. Również pozdrawiam Marka
  11. Z ciekawości tak zapytam Konsultanta : mamy dwa identyczne domy, w jednym tylko dali mało ocieplenia i mamy sporo mostków cieplnych i jego zapotrzebowanie mocy wynosi 15kW, a drugi dom wykonany bez fuszerki i potrzebuje 5kW. Czy jeśli liczyć 50%, to pierwszy dom oszczędzi na reku 2,5kW, a drugi 7,5kW?
  12. Najlepiej zostaw sobie dwa kanały, pojedynczy kanał 14x14 ma za mały przekrój do reku. Jeśli masz duży kanał, to wystarczy.
  13. Fakt, że u moich klientów nikt nie ma problemu, bo zamawiam wyłącznie centrale ze sterownikiem E5 z Unicontrolu (RMC20), bo według mnie jest ładniejszy i prostszy w obsłudze. Ale też jestem zaskoczony, że E6 tak działa, nie wiedziałem o tym, a nikt mi nic nie zgłaszał. Może dlatego że tych E6 to parę sztuk tylko zamontowałem.
  14. Tak samo zawsze montuję wyciąg w garderobie, dziwne dla mnie jest gdyby tam wyciągu nie było. Przecież ubrania wydzielają sporo zapachów, i trzeba je koniecznie wentylować. To nawet jeden z częstszych powodów montażu wentylacji w istniejących domach, "bo w garderobie smrodek". Dziwię się, dlaczego nie dajecie do nowych domów... Bo taniej o kilka stówek? Innego wytłumaczenia nie widzę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...