Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

i_de

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    66
  • Rejestracja

i_de's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. i_de

    maksymalna długość forniru

    Formatki forniru można lączyć, więc nie ma problemu.. pozdr.
  2. jak się zmieści, to możesz dać umywakę w formie wysokiej kostki z lustrem z tyłu na zawiasach odchylanym. Kąt pochylenia lustra musisz dobrac do wzrostu. pozdr.
  3. Ostatnio rozmawiałem z doradcą pilkingtona i mówił, że szyba laminowana gr. ok. 8 mm ( 4.4.2) to nie to samo, jeśli chodzi o wytrzymałość co hartowana 8 mm. Hartowana jest dużo bardziej wytrzymała. Ogólnie też mam z tym problem, żeby się gdziekolwiek dowiedzieć jaką grubość można zastosować i z czego..Każdy mówi, że może, że powinno, że zrobić może, ale konstruktorem nie jest i odpowiedzialności nie bierze itp.. pozdr.
  4. Inaczej się nie da. Jeśli chodzi o materiały to podobny efekt zależy, co sie uważa za podobne... w większości da się, i z daleka będzie wyglądać podobnie. Kwestia wrażliwości estetycznej.. pzdr.
  5. np. saint gobain glass - stadip color... albo zwykłe szkło + nakleić folię np. oracal tramsparentną (zdaje się seria 8000) pozdrawiam
  6. i_de

    podwieszane sufity

    plusy: - duże możliwości aranżacji oświetlenia (podtynkowe, szczeliny świetlne, oswietlenie liniowe) - możliwośc ukrycia instalacji (wentylacja, klimatyzacja) - mozliwość ukrycia wszelakich szyn i mechanizmów ( rolety, karnisze, napędy tychże, szyny drzwi podwieszanych) minusy: - obniżają pomieszczenie - koszty pzdr.
  7. ja stawiam na ciete, wąskie paski kamienne...
  8. ehhhhh.... http://www.google.pl/#hl=pl&lr=&ei=uM6GS8aECJeG_AbmoLyXDw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&ved=0CBQQBSgA&q=lampy+aquaform+cena&spell=1&fp=2804a89cea128776 pzdr.
  9. albo bez niczego, albo jakiś ceownik wkuty w ścianę np. 10x10 mm pzdr.
  10. Może być i malutkie. Czysty rachunek ekonomiczny - lepiej sprzedać nawet jedną rzecz więcej z mniejszym zyskiem niż w ogóle nie sprzedać... pzdr.
  11. Tracisz. Kupując bez pomocy projektanta możesz kupić taniej. Rabat każdy może załatwić sobie sam. Nie mówiąc o tym, że największe prowizje są w najdroższych w mieście salonach, gdzie w miłej atmosferze klient zapłaci dużo więcej niż w hurtowni/internecie. Ja bym raczej powiedział, że bedzie namawiał na rzeczy bardzie pasujące, cena to sprawa drugorzędna.. pzdr.
  12. Pytanie o budżet jest jednym z tych, które pada niemal na początku współpracy. I jeśli zamawia się projekt kompleksowy, to w projekcie znajdą się konkretne sprzęty, materiały uzgodnione z inwestorem i mieszczące się w budżecie. Śliski temat zahaczający o moralność... Standardowo projektant może uzyskać od zakupów klienta prowizję. Najczęściej spotykane reakcje projektantów: cała prowizja dla siebie, podzielenie się z inwestorem, nie przyjmowanie prowizji, cała prowizja dla inwestora. Wszystko zależy od człowieka. Tak samo jak wciskanie rzeczy, z których prowizja jest najwyższa. pzdr.
  13. Ja bym znalazł firmę np: http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=blacha+nierdzewna+ciecie+warszawa&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=f&oq=blacha+nierdzewna+ciecie+warszawa&fp=736a0d45a056cacc pojechał tam i się wszystkiego dowiedział (jaki rodzaj i jaka grubość). Zamówił z usługa cięcia. Blachę na klej do płyty wiórowej/mdf i do ściany. Aluminium nie bierz. plexi też... pzdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...