Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

emisb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    179
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez emisb

  1. Zobacz co wpisałeś w statystykach przy pozycji zasyp węgla. Sprawdź jak wpisałeś kaloryczność.
  2. Miałem kilka worków trocin grubych (z heblarki) i trochę drobnych (z piły). Na razie palę tymi grubymi. Mieszam z retopalem. Maksymalnie można dać (tych grubych) dwie łopaty na 30kg opału. Jak dałem 4 łopaty opał mi się wieszał i był problem (cały zasobnik opału musiałem ręcznie usuwać). Muszę powiedzieć że jeszcze w tym sezonie żaden kalafior na palniku mi się nie pojawił a w zeszłym sezonie sporo spieków było a paliłem samym retopalem.
  3. W w 100mb pexa-16mm2 wchodzi 11,3 litra.
  4. To jest oczywiste i takich rzeczy chyba żaden insztalator by nie robił. Jednak zdaje się że pompa CO tutaj zasila kaloryfery + rozdzielacz do podłogówki na którym jest zawór term. oraz pompa. A kapilara mierzy wodę wymieszaną.
  5. Też mam ten rozdzielacz, i też miałem połączony tak jak u Ciebie tzn. jedna pompa za drugą. Po miesiącu grzania przepieliśmy to bo coś podłogówka się nagrzać nie chciała. Teraz mam rozdzielacz wpięty zaraz za piecem (przed główną pompą), a pompa w rozdzielaczu wpięta do sterownika jako podłogowe ogrzewanie. ps. Skąd miałeś tych fachowców?
  6. 1. Kto i jak Ci takie fajne ninjago zrobił na ścianie? 2. Masz ten sam typ lamp co u mnie. ps. Uzupełnij sobie w sterowniku ilość podawanego paliwa na minutę.
  7. Tylko jak załączysz automat to pamiętaj co napisałeś: "Automat tylko dla bardzo leniwych, z małymi umiejętnościami w paleniu i niedoświadczonymi oraz bogatymi " ps. pokaż sterownik.
  8. 1. Skąd wiesz że spala "sporo" więcej, próbowałeś palić w automacie, czy tylko zdążyłeś ustawić grupowe 8/8 przy zewnętrznej temp dodatniej? Przyjdzie porządna zima, 8/8 przestanie Ci wystarczać zaczniesz ustawiać wyższe moce i będziesz godzinami siedział przy piecu (kompie) i próbował dopasować piec. - Ja na to nie mam czasu. A jeśli chodzi o spalanie to tamtej zimy testowałem trochę grupowe i w automacie palił mi mniej. 2. Jeżeli Ci przebija to sprawa twojej instalacji i ustawienia sterownika. Grzejesz pewnie wszystko co się da na hura, a po osiągnięciu zadane wyłączasz pompy to co ma zrobić woda - wiadomo że będzie przebijać. - pompy należy ustawić na załączone. 3. Pisząc: "Przez kilkanaście lat stare technologicznie kotły dawały rade ogrzać mój dom, to może i RBR da radę ??? - nie sądzisz? Chyba, że trzeba skończyć studia o kierunku: "palenie w kotłach retortowych małej mocy w domkach jednorodzinnych"." skomentowałbym ale nie wiem o co Ci chodzi. A Ty mi w końcu napisz co znaczy: akceptowalnym systemem spalania?
  9. Bzdury piszesz. Co to znaczy "akceptowalnym systemem spalania"? Jak kol. Novy pisał wcześniej popalisz jedną porządną zimę, wtedy zabieraj głos.
  10. Bo im zimno. To idą gdzieś indziej. ps. Jaki to koszt masz z tym gazem, tzn ile wychodzi jeden m3 gazu?
  11. Sie znaczy że u ciebie tylko podłogowe?
  12. Nic nie podkładałem. Jedynie pod stopę pod zasobnikiem jakieś podkłady pod panele miałem pod ręką to podłożyłem. Ale jak tylko masz jakąś grubszą gumę lub filc to śmiało podkładaj.
  13. Bo jesteś na forum na którym są ludzie których to cieszy, hobbyści. Wymieniają się uwagami i nie ma w tym nic złego. Mnóstwo ludzi nic z kotłem nie robi, np. ja. Postawiony w kotłowni 1,5 roku temu, dosypuję węgla, włączony automat i cześć.
  14. Chłopie doceń kuriera. Jechał do Ciebie, poświęcał się, chciał dobrze ale się zakopał. Do mnie nawet nie próbował dojechać. Stanął 100m od domu i powiedział że dalej nie jedzie, bo sprzęgło spali. Mówię mu że jak dotąd dużo większe auta tu jeździły, a on, że nie jedzie dalej. Wesoło nie było, trzeba było nagrać traktor z przyczepą paleciaka i jeszcze się trochę pomęczyć samemu z tymi kilogramami.
  15. Mam te zawory z czerwonym pierścieniem. U mnie wystarczy obracać samym pierścieniem (z lekkim oporem), nic nie trzeba odciągać. Ustawione wszędzie mam na N. Z głowicami RAW5115 danfoss działa to bardzo dobrze.
  16. Mam włączony autoadapt i jak na razie jest ok. Jak by coś to wtedy będę kombinował. Poza tym mam termostaty na kaloryferach i wszystko ładnie się zgrywa.
  17. Jest na odwrót. To alpha 2 posiada autoadapt i wyświetlacz, a Alpha 2L tego nie ma, dlatego jest tańsza. No i ładnie wygląda.
  18. Wymagany jest projekt na przyłącze od sieci energetycznej do złącza które będzie w granicy twojej działki. Ale ta sprawą zajmuje się w całości zakład energetyczny (Tauron), chyba że chcesz sprawę przyspieszyć możesz zrobić projekt we własnym zakresie a zakład kasę ci odda. Ty tylko płacisz za moc jaką masz na warunkach x cena wg taryfy (chyba coś ok. 150 za 1 kW). Na kabel od złącza do domu (wlz) projektu nie potrzeba. W późniejszym etapie elektryk który będzie ci robił elektrykę w domu podpisze oświadczenia, pomiary przewodów dołączy swoje uprawnienia i to do odbioru budynku będzie ci potrzebne jak również oświadczenie wystawione przez Tauron że dom na twojej działce został przyłączony do sieci energetycznej (lub protokół odbioru przyłącza kablowego - w zależności od PINB). To tyle. Nie wiem czy coś z tego zrozumiałaś.
  19. Zbyt ogólnie pytasz. W tej chwili masz prąd i przyłącze zrobione czy dopiero zamierzasz robić? Czy może chodzi Ci o samą Wewnętrzną linię zasilającą (czyli to między licznikiem a domem)? Jeśli masz to prowizorka budowlana czy docelowe przyłącze? Kablowe czy napowietrzne? Do starostwa to w jakim celu chcesz to zgłaszać do uzyskania PNB czy do odbioru budynku?
  20. Nie wiem za bardzo o co ci chodzi z tym że pod spodem jest krucha. Jaka grubość Ci wyszła tej wylewki? Dobrze zagruntujesz przed kładzeniem płytek potem dobry klej i będą trzymać jak trzeba. U mnie też są wylewki suche w miksokreta, idealne nie są, ale położyłem płytki, panele i wszystko jest super.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...