Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wierzba1234

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    95
  • Rejestracja

wierzba1234's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zawsze możesz włożyć filtry stożkowe do anemostatów
  2. Witam, odkopię temat. Kładłem tynk natryskowo u siebie na elewacji. Tynk nakładany przez zbiornik ciśnieniowy. Grunt pod kolor Knauf cały system ogólnie Knauf. Zrobiłem dwie ściany jedna wyszła super bez przebarwień, ale na ścianie szczytowej widać dużo plamek. Tynk Knauf Conni S. Mieszałem tynki z różnych dostaw czy to mogło jakoś wpłynąć na te przebarwienia ?
  3. Tak kupowałem i montowałem wszystko sam. Cena cos ponad 7000. Dużo szukałem i za te pieniądze z tą wydajnością nie znalazłem lepszej opcji. Mam go na nieogrzewanym strychu i jeszcze nie ogrzewam piętra, jest w trakcie układania drugiej warstwy wełny na skosach. Sterownik ma sporo ustawień u mnie chodzi na min 30% bo anemostaty na piętrze pozamykane i praktycznie stojąc obok reku go nie słychać. Solidnie wszystko zrobione wymiennik Recair wentylatory EBM. Jak to rekuperator nie ma tam nic specjalnego ma wentylować i tyle. U mnie jeszcze nic nie napiszę o odzysku itd. bo wykańczam piętro i tam mam straty ciepła. Ale czuć różnicę po załączeniu wentylacji, świeże powietrze i brak ściekania wody z luster w łazience podczas kąpieli Żona po pierwszym dniu powiedziała, że nie wyobraża sobie, żeby w nowym domu nie było rekuperatora i dziwi się, że ludzie robią jeszcze wentylację grawitacyjną w nowych domach gdzie wieje z kratek mrozem z zewnątrz.
  4. Zamontowałem u siebie CWK 450 ze sterownikiem nano color. Wszystko ładnie wykonane otrzymałem pełną dokumentację. Rekuperator chodzi parę dni bez problemu.
  5. Do jakiej temperatury rozładowujecie bufor? Ja utrzymuję na sterowniku kotła elektrycznego 60 i rozładowuję do 50 później załącza się kocioł.
  6. Znalazłem rozwiązanie. Kocioł miał duży przepływ instalacja na pp stabi 32 takie mi zostały. Przepływ był 25l/m przydławiłem zawór na wejściu do bufora teraz mam 10l/m. Piec w minutę podaje już 60st zasilanie. Jeszcze jedno pytanie lepiej grzac kotlem elektrycznym na max mocy u mnie 24Kw teraz mam max 12 ustawione. Czy długo i na minimalnej mocy. Ma to jakieś znaczenie przy elektrycznym nagrzewaniu bufora ?
  7. Mam pytanie w sprawie podlączenia kotła elektrycznego do bufora. Podłogówka zasilana jest z dennicy, kocioł podłączony pod dennicą. Teraz mam taką sytuację rozgrzałem zimny bufor do 55st. Wszystko działa bufor się wychładza do np. 50 załącza się kocioł elektryczny i przez 10min zanim nagrzeje wodę z powrotu (30st) to tłoczy zimniejszą wodę niż mam w buforze i wychładza zasilanie z 50 robi się 45 i dopiero później nabija wyższym czynnikiem. Kominek ma zawór ochrony powrotu i puszcza 55na bufor tu czegoś takiego brakuje. Zastanawiam się czy nie wpiąć elektryka niżej tam gdzie mam chłodniejszą wodę lub pościć przez wężownicę bufora mam dwie spięte do kupy.
  8. Mam pytanie w sprawie podłączenia kotła elektrycznego do bufora. Podłogówka zasilana jest z dennicy, kocioł podłączony pod dennicą. Teraz mam taką sytuację rozgrzałem zimny bufor do 55st. Wszystko działa bufor się wychładza do np. 50 załącza się kocioł elektryczny i przez 10min zanim nagrzeje wodę z powrotu (30st) to tłoczy zimniejszą wodę niż mam w buforze i wychładza zasilanie z 50 robi się 45 i dopiero później nabija wyższym czynnikiem. Kominek ma zawór ochrony powrotu i puszcza 55na bufor tu czegoś takiego brakuje. Zastanawiam się czy nie wpiąć elektryka niżej tam gdzie mam chłodniejszą wodę lub pościć przez wężownicę bufora mam dwie spięte do kupy.
  9. Wypytałem o A-300 bo na stronie nie ma szczegółów istotnych trzeba się o wszystko dopytywać. W A-300 są wentylatory niemieckie Ziehl- ABGG za wymiennik Core trzeba dopłacić ok 1000zł brak baypassu automatycznego dopłata do kasety letniej. Po zsumowaniu tego wychodzi prawie cena cwk450 z wszystkimi bajerami. Znowu CWK450 to już ponad 7000zł Czy za te pieniądze znajdę coś ciekawego u konkurencji?
  10. Witam, z projektu wychodzi mi zapotrzebowanie na reku 300m3/h. Czy model A-300 da radę czy brać 420? Jedni piszą żeby brać z zapasem inni że będzie chodził na niskich obrotach i będzie marna sprawność.
  11. Bufor z kominkiem w układzie zamkniętym warunek jak ktoś ogarnięty podłączy. U mnie naczynie przeponowe 80l. Kominek grzał bufor do 70st. wszystko ladnie działa. Przy takim dużym buforze i odpowiedniej średnicy zasilaniu/powrotu kominka raczej nigdy nie zadziała wężownica i reszta zabezpieczeń układu zamkniętego. Nie wiem dlaczego wszyscy mierzą innych swoją miara? " i tak nie będziesz palił w kominku z płaszczem zrób zwykły" Ja poprzedniej zimy spaliłem 2 tony brykietu i nie liczyłem ile drewna z budowy. Praktycznie codziennie rano kominek rozpalałem. Zajebista sprawa jakość spalania super bo większość energii pobiera bufor nie dusze kominka czysta szyba w domu ciepło. Do grupy pompowej zakładasz zawór 3d do tego siłownik i regulator pogodowy. Pierwszą zimę testujesz przepływy gdzie skręcić gdzie podkręcić później pogodówka załatwia resztę. Ja w salonie dołożyłem termostat i zawory na pętlach, zeby odcinać salon jak grzeje kominek. Termostat salusa z czujnikiem temp. podłogi ma fajną opcje że nie wychładza podłogi.
  12. Kampio88 przeglądnij moje tematy też się biłem z myślami co robić. Dziwie się, że nikt jeszcze nie proponuje pompy ciepła bo przecież kominek z płaszczem to wyrzucenie pieniędzy i kotłownia w salonie. Ja mam i w połączeniu z buforem jest to super opcja, opisywałem to w jednym z tematów. Znajomi którzy maja pompy ciepła i zwykły kominek zakładają fotowoltaikę bo rachunki za prąd ich zjadają i widząc jak sprawnie działa kominek z płaszczem żałują że nie dołożyli do płaszcza. Nie jest tak pięknie i tanio jak to wszyscy piszą, że w cenie kominka z płaszczem i bufora założysz pompę i problemy z głowy. Wszystkie rozwiązania maja plusy i minusy. Ja testowałem pierwszą opcję czyli bufor z wężownicą do cwu, ale wężownica była do solarów zwykła stal. Fajnie to działało ciepłej wody pod dostatkiem. Taki bufor kupiłem w dobrej cenie więc na próbę podłączyłem wodę pod wężownicę solarną. Miałem zmieniać na bufor z wężownicą typowo pod cwu, ale strasznie podrożały po pandemii, więc dołożyłem zasobnik mam sporą kotłownię miejsca mi nie szkoda. Tak jak kolega wyżej pisał wystarczy podpiąć zwykłe grzałki przez styczniki. Nie potrzeba Kospela ja akurat swojego kupiłem z wyprzedaży z jednych marketów jako powystawowy w cenie praktycznie grzałek i styczników. Duży plus Kospela modulacja mocy wg. zapotrzebowania i nie trzeba składać skrzynki sterowniczej do grzałek. Masz grupy pompowe to siłowniki i sterownik pogodowy załatwi regulację. Ja pierwszy sezon biegałem i kręciłem zaworem mieszającym. Taka pogodówka to fajna sprawa. Sam składałem swoją instalację napisz skąd jesteś może będę w stanie pomóc.
  13. U mnie jest Ekco Ln3 24kW. Na pełnej mocy nigdy nie działa przeważnie 12-18kW. Bufor jak chcesz z cwu to min. 1000l bo licząc 200l na cwu to z 500 zostaje 300l na magazynowanie czyli nic. U mnie układ zamknięty (wężownica schładzająca, przepustnica elektroniczna, ups) naczynie przeponowe 80l Dla mnie wygodniejsze było wykonanie w układzie zamkniętym wcześniej porobiłem sobie wyprowadzenia, mam połączony bezpośrednio kominek i kocioł pod jeden bufor bez wymienników itd.
  14. U mnie działa taki układ. Bufor jeśli z wężownicą do CWU to min 1000l. Ja mam bufor 1000l i dodatkowo zasobnik do cwu 200l. Kospel ma podłączony zawór przełączający i jak potrzeba to grzeje bufor lub zasobnik cwu. Przerobiłem trochę układ. Podłogówka podłączona pod górną dennicę tam jest najdłużej ciepło. Kocioł elektryczny pod dennicą i kominek niżej. Testowałem w tamtym sezonie układ działał sprawnie ale nie miałem jeszcze ocieplenia. W tym sezonie tak naprawdę będę widział ile wytrzyma bufor i jak się to wszystko sprawdza. Kominek z płaszczem super sprawa. Wszyscy sąsiedzie, którzy mają zwykłe kominki i z nich korzystają żałują wyboru widząc jak to sprawnie działa.
  15. Witam, zastanawiam się nad zakupem rekuperatora z o3ozon zapotrzebowanie 350m3 myślę o CWPP 420 + wymiana wymiennika na entalpiczny z odzyskiem wilgoci. Cena z wymiennikiem to ponad 5tyś. Dobry to wybór czy w tych pieniądzach można znaleźć coś lepszego ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...