Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jakub72

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jakub72

  1. Dzięki za odpowiedź. Mam obawy nie tylko o roszenie, ale o negatywne zjawiska wynikające z zamontowania okna poza płaszczyzną izolacji termicznej, tzn. max. na zewnątrz. Zjawiska takie jak: pojawianie się zawilgoceń muru, wnikanie wilgotnego powietrza w warstwę izolacji, wilgotne „zimne” tynki, widoczne plamy zacieków, pojawiające się z upływem czasu grzyby pleśniowe.
  2. Witam, wymieniam drewniane okna w starym przedwojennym domu na nowe plastikowe. Okna mają zostać zamontowane na równo z licem muru (stara wnęka zniknie), żeby potem bez problemu ocieplić styropianem 10cm. Okno będzie zlicowane ze ścianą, więc nie będzie problemów jak w tym wątku: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?134053-Izolacja-cieplna...prosz%C4%99-o-pomoc. Jednak ocieplać będziemy dopiero w przyszłym roku lub za dwa lata. Czy w tej sytuacji nie będziemy mieć problemów z tzw. punktem rosy - parowaniem i skraplaniem się wody na oknach wewnątrz, skoro okna będą zlicowane z murem? Pozdrawiam J72
  3. Dzięki za odpowiedź. Studnię trzeba uszczelnić od wewnątrz. Szpary między kręgami są w niektórych miejscach szersze (3 do 15mm). Spoinowanie zajmie więc trochę czasu. Tak szybko wiążąca zaprawa jak CX5 nie nadaje się. Mam tam 12 kręgów. Nie mogę co 5 minut na nowo przygotowywać zaprawy.
  4. Problem w tym ze Ceresit CX 5 trzeba zużyć w ciągu 4-5 minut. Praktycznie uniemożliwia to wykonanie tego typu pracy.
  5. Witam, muszę uszczelnić szpary między kręgami w studni, bo zauważyłem, że dostaje się do środka woda gruntowa, korzenie traw i wszelkie robactwo. Pytanie brzmi, czym najlepiej zaspoinować te szpary? Dzięki za rady. Pozdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...