Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jwak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    192
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jwak

  1. Ja mam jedno w korytarzu do sypialni, drugie w salonie przy kuchni. Wąż 9 m spokojnie wystarcza z zapasem. Garaż obsługuje bezpośrednio z odkurzacza. Szufelki w wiatrołapie i kuchni. Żałuję że nie zrobiliśmy przy kominku.
  2. Darek byłeś u nas jak była jeszcze surówka, więc odkurzacza jeszcze nie było. Chcesz to podjedź zobaczysz moją jednostkę. Cyklonowy bez workowy chińczyk, podróba elektroluksa,pojemnik na śmieci w kształcie wiadra. Chodzi już czwarty rok kosztował 2.2 tys z akcesoriami, (gniazda szufelki rura itp) sprawdza się zaj.... siła ciągu małego odrzutowca;) zbiornik na to co wciągnie opróżniam raz na 3-4 m-ce Handluje i montuje to firma która ma siedzibę nie daleko mnie. Pozdrawiam
  3. Cześć City Masz w domu aż 5 gniazd? gdzie i po co aż tyle? U nas są tylko dwa i w zupełności wystarcza:yes: a salon większy. do tego dwie szufelki, fakt mogłem zrobić jeszcze jedną ale... wąż mam też 9m Pozdrawiam;)
  4. Jeden i drugi kocioł ogrzeje dom, a koszty? Nie ma sensu przewymiarować kotła bo... To jest tak jak napisał kiedyś jeden z forumowiczów: jeśli mamy do przewiezienia np. określony ładunek powiedzmy 300kg na odcinku 100 km i przewieziemy go sam.osobowym, to spali więcej niż na pusto. Ten sam ładunek ,można przewieźć ciężarówką, która nie odczuje różnicy między spalaniem na pusto, lecz ostateczne koszty i tak będą większe niż przy osobówce. Więc po co przepłacać?
  5. Tak każdy dom wymaga indywidualnych ustawień. Każdy z nas ma inne wymagania co do godzin grzania, temperatury wew. i cwu Serwisant nie wysteruje Ci pieca za pierwszym razem, jest to praktycznie nie możliwe. Ogarniesz to sam. Żaden serwisant Ci tego nie zrobi. Musiałby zamieszkać u Ciebie i obserwować parametry, jak zachowuje się piec przy różnych temp.zew. U mnie serwisant podłączył i ustawił po swojemu i co? Spalanie było masakryczne. Piec notorycznie przegrzewał. Poszukałem wtedy na forum i trafiłem na ten wątek. Przeczytałem dokładnie i zrobiłem w/g postu 1898 str. 95 Mieszkam trzeci sezon i nie muszę już myśleć o sterowaniu pieca. Pozdrawiam i życzę powodzenia dasz radę.
  6. jwak

    Pękające szyby w kominkach

    Cześć kolego Jeśli masz kominek na gwarancji to próbuj reklamować, ja takiej szansy nie miałem. Minęły już dwa lata od opisywanej wymiany szyby. Zacząłem już nowy sezon grzewczy tzn. do dziś rozpaliłem kominek we wrześniu, kilka razy i nadal wszystko jest OK. Sądzę ,że przyczyną pękania szyby jest zły montaż. Przy wymianie zwróć uwagę na nie zbyt mocne dokręcenie ramki. Za mocne spowoduje ponowne pęknięcie. Kominek podczas rozgrzewania pracuje-lekko się powiększa, a szyba nie, dlatego szyba musi być zamontowana z lekkim luzem. Istotna jest też technika mycia szyby. Płyny do mycia szyb kominkowych fajnie działają, lecz są agresywne dla sznura-uszczelki. Podczas mycia staraj się aby płyn nie ściekał na sznur, który twardnieje i usztywnia połączenie szyby z kominkiem, co może być też przyczyną pękania szyb głównie w dolnej części. Pozdrawiam
  7. Każdy może się pytać i wypowiadać, od tego jest forum:) Prawie cały wątek, więc nie trafiłeś na posty, w których użytkownicy tego pieca pisali, iż piec ten mógłby mieć jeszcze niższą moc min. Mieszkam 3 rok. Mój dom to parterówka 140m2,+40m2 garażu. Ściany ocieplone 15 cm białego styro, strop 30cm wełny i WM. Mam Junkersa 14-3, jak w temacie. Piec spoko daje radę pokrętło ogrzewania ustawione na 50% mocy. Temp. w domu utrzymywana na poziomie 22,5-23stC i zużycie gazu za ostatnie 12m-cy. to 1300m3. Myślę, że na pewno Junkers się sprawdzi, będziesz musiał tylko poćwiczyć z ustawieniami, w czym może pomóc Ci ten wątek. De Dietrich MCR3 ma moc min 6,1kW a max 24,8kW, więc mógłby ogrzać dwa takie domy jak Twój.
  8. jwak

    Dovre 2180 CBS - pęknięta szyba

    Witam Można obejść tę cenę opisałem to w ostatnim poście wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?214073-P%C4%99kaj%C4%85ce-szyby-w-kominkach/page2 za pasek zapłaciłem 100zyla wyszedł jak oryginał. Użytkuję już drugi sezon i nic się z paskiem i szybą nie dzieje. Sąsiad,który ma ten sam model kominka, też nie widzi różnicy. Pozdrawiam
  9. Sądzę że tak. Łazienka to pomieszczenie w domu, które powinno być najcieplejsze. Jeśli będzie chłodne po kąpieli będziesz odczuwał największy dyskomfort. Różnicę możesz poczuć, jak pomieszkasz i np. później ocieplisz;) My mamy nieogrzewany garaż i 10cm styro na ścianie od strony garażu, na tym płytki do sufitu. Myślę że tyle spoko wystarczy, bo temp. w garażu nie spada mi poniżej zera. Decyzja należy do Ciebie. Pozdrawiam
  10. Taki peszel Ci się przyda, bo pewnie jeszcze Ci się coś przypomni. Czy wypuściłeś też przewód zasilający do ewentualnego oświetlenia w ogrodzie i gniazd na tarasie? Ja przez taki peszel wyciągałem przewód z osobnym wł. w domu do oświetlenia w drewutni i gniazda zasilającego pompę do basenu. Wyprowadź też przewody do podbitki do ewentualnego oświetlenia domu, (nie tylko świątecznego).
  11. U nas jest wydzielona strefa sypialna. Mamy zrobione drzwi na wysokości kotłowni, (między WC a korytarzem do sypialni- wejście do kotłowni przeniesione do garażu). W strefie dziennej i garażu,, załączamy alarm na noc. Taniej i pewniej zrobić na kablach od szczególnie teraz na etapie budowy. Puść skrętke od rozdzielni do rutera. i nie zapomnij pospinać pokoi przewodami sygnałowymi do telewizji. Ja np. mam nc+ i dodatkowe dekodery muszą być spięte z głównym. Dobra decyzja:yes:, też tak zrobiłem,przydało się.
  12. Witam Tak jak piszesz nie ma sensu montować piec o tak dużej mocy. Nasz ma 3-14kW . Zima w tym roku była łagodniejsza i w całym sezonie grzewczym maiłem ustawione C.O. na 50% mocy. Nawet w mroźne dni nie było potrzeby zwiększać mocy,:no:temp. w domu utrzymywana na poziomie 23st. (przypomnę iż mamy pow. salon o12m2 więc kubatura nieco większa niż w oryginale).
  13. Jedni brak spiżarni uważają to za błąd, a my mamy tam pralnię. Światło w salonie jest ważne, dla nas liczy się jeszcze powierzchnia, dlatego np. mamy powiększony i dobrze doświetlony salon- (co widać na fotach, które kiedyś wstawiałem) Uważam, że śluza w przejściu do garażu się przydaje. Jest dodatkowym buforem cieplnym między nieogrzewanym garażem, a domem. (mieszkam już drugi rok więc wiem co piszę). Drzwi z salonu do korytarza mamy przestawione za wc przy salonie. Zamykane na noc i załączany alarm strefowy na część domu poza sypialniami i łazienką. Wejście do kotłowni i wyjście na strych zrobione z garażu. Czytałem że byłeś blisko u szkaradzia,( akurat nie przeglądałem forum), ale jak chcesz zobaczyć w realu przyjedź masz niedaleko. ...tym ścigaczem z awatara zajmie Ci to moment;)
  14. Tak i możesz się z niego rozliczać tylko kilka m-cy w roku. A czy nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami? Tak czy inaczej przyznasz chyba, że w domu zużywa się więcej wody? W blokach w małej łazience miałem tylko prysznic. W domu jest jeszcze duża wanna, która mocno podnosi zużycie wody, a to jest liczone ze ściekami.
  15. Z tą kanalizacją bywa różnie. U mnie jest w głównej ulicy i w mojej też miała być lecz jak w gminie stwierdzili , na razie jest zbyt mało domów, musicie poczekać jak powstanie więcej. Może się okazać, że będziesz musiał korzystać z oczyszczalni dłużej, niż te zakładane 8 lat Oczyszczalnia rozsączająca na mokrym terenie musi mieć złoże w nasypie. Z tego co słyszałem trzeba mieć na uwadze wymianę tego złoża co jakiś czas. (występuje w nim ostateczne oczyszczanie i się zamula) Pomyśl też o tym. Czy do wykończonego ogrodu też tak łatwo będzie Ci wpuścić koparkę? Pozdrawiam
  16. Dobrze kombinujesz, gdybyś nawet za 4-5 lat miał zrezygnować z oczyszczalni na rzecz kanalizy, to i tak wyjdzie taniej niż użytkowanie szamba. W takim wypadku wybieraj najmniej inwazyjny system. Po co orać działkę. Zapewniam Cię jeżeli będziesz miał dobrze działający system oczyszczalni, nie będziesz tęsknił do kanalizy. W domu zużywasz dużo więcej wody niż w blokach (Często są dwie łazienki duża wanna,itp. mycie kostki i samochodów,podlewanie trawy,itd.) a mając oczyszczalnie płacisz taniej za wodę.
  17. Zgoda,ale kolega doMIN_83 ma podobne warunki do moich. Dlatego uważam, że na takich terenach, lepiej nie montować oczyszczalni z drenażem rozsączającym. Ma przecież rów, do którego może odprowadzić oczyszczone ścieki. Po co ryć pół działki?
  18. Zerknąłem na te oczyszczalnie i co mogę doradzić to wybieraj systemy najmniej skomplikowane. Chodzi o to aby wyeliminować max komponentów, które mogą się popsuć,lub zapychać. Z tych propozycji najprostszy w budowie jest Traidenis, (jedna pompa jedna rurka napow.) W porównaniu z np.ekosystemem, który ma sporo rurek, dwie pompy rozdzielacz i zawory regulacyjne itp.(co widać na filmie)
  19. Mało czy dużo? Dla mnie było ważne, aby działało na moim terenie. Mamy wysoki poziom wód gruntowych i mało przepuszczalny grunt. Dlatego zdecydowałem się na sprawdzone w naszej okolicy oczyszczalnie. Mogłem jeszcze wybrać szambo i poczekać na kanalizację, lecz zrobienie dobrego szczelnego szamba też kosztuje, a do tego co miesięczne koszty wywozu. Patrząc na sąsiadów, którym wody gruntowe napełniają szamba i muszą płacić za wywóz...- uważam, że wybrałem dobre rozwiązanie.
  20. Ok.17tysia to chora kasa. Ja zapłaciłem bez dofinansowania 11
  21. compi Koło mnie dwóch sąsiadów ma Traidenisy, od trzech lat i są zadowoleni. Ja i kolejny na naszej ulicy mamy Feliksnavis, to klon Traidenisa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...