Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szwalbem

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez szwalbem

  1. Witam! Mam takie pytanie do użytkowników zaznajomionych w temacie. Remontuję stary budynek mieszkalny z przeznaczeniem na warsztat samochodowy. Moje pytanie: jaki beton wylać na posadzkę. W projekcie mam tylko takie etapy: - podsypka - 15cm - chudy beton - 10cm - izolacja przeciwwilgociowa - styropian - 5cm - wylewka betonowa zbrojona siatką fi 6mm - 10cm Już na pierwszy rzut oka pod podnośnik muszę zrobić grubszą wylewkę, bo z tego co wyczytałem, to pod taki podnosnik(kolumnowy) trzeba 15cm betonu B25 lub 20cm betonu B20. Co to są za klasy betonu, bo dokladnie sie na tym nie znam, a ten etap chciałem zrobić sam w domowych warunkach. jak go przygotować? Pozdrawiam!
  2. Witam! Na poczatku powiem Ci ze nie mam jeszcze projektu co do samego warsztatu, natomiast mam budynek kiedys zamieszkały, teraz juz od dobrych 10lat nikt tam nie mieszka. Ale. z tego co mi ktos kiedys podpowiedzial, to: "zaplecze MUSI się składać z jadalni, umywalni z prysznicem, szatni, warsztat też musi być dostępny osobom niepełnosprawnym (które wjadą pewnie tak jak samochody, tylko warto wtedy kantorek projektować w poziomie tych samochodów a nie 3 schodki wyżej)" "Prawie wszystkie drzwi musisz kupować 90 w świetle (calościowy wymiar otworu w murze to 100)" "Aha i jeszcze jadalnia ze zlewozmywakiem i umywalką. Na warsztacie jedna umywalka. Luksusowo byłoby zrobić i WC ogólnodostępny i taki tylko dla szatni i natrysku, ale nie ma konieczności.." "Jadalnia musi mieć minimum 8 m2. Jadalnia ma zakaz palenia. Legalnie palić można tylko w specjalnej palarni z wentylacją wspomaganą." To tyle co mi podpowiedział uzytkownik Flawia, jakby co to zglos sie do niej, reszte kombinowałem sam. Ja zaczynałem od dezyzji srodowiskowej, bo otwieram warsztat. i tu juz na poczatek byl brany sanepid i nie zgodzil mi sie, bo nie napisałem nic o halasie w decyzji srodowiskowej, ale zrobilem poprawke do decyzji i przeszlo. Co do myjni, to Ci nic nie powiem, bo sie tym nie interesowalem, ale mimo to w przyszlosci chce tez miec myjnie jednostanowiskowa. Jesli chodzi o separator substancji ropopochodnych, to ja zaznaczylem (bo chcieli zebym sie okreslił), ze NIE bede robil zadnych instalacji chroniących srodowisko, ani w warsztacie, ani na parkingu. I przeszło bez problemu. Tylko zaznaczylem, ze zbiorniki na zuzyty olej beda osadzone ponizej poziomu posadzki, tak ze w razie wycieku, olej nie rozleje mi sie na caly warsztat. Ja na razie czekam na wydanie zezwolenia na lokalizacje zjazdu, co nie bedzie łatwe, bo to bedzie drugi zjazd na ta sama działke i to na dodatek jest droga wojewodzka. Na 12.01 mam wyznaczoną wizje lokalna.. moze mi ktos cos podpowie czego sie mam trzymac, zebym dostał zezwolenie na ten zjazd? Powiem tylko ze budynek planowanego warsztatu jest za blisko drogi zebym korzystał z istniejącego zjazdu, po drugie nie chce zeby klienci jezdzili mi po podworku, jak moge miec zjazd z drugiej strony warsztatu i tam jeszcze kawałek parkingu.
  3. Otóż: Deyzje srodowiskową juz dostałem. Co kosztowało mnie nie mało kasy, biegania i czasu. Sasiedzi nie wyrazili sprzeciwu co do mojej działalnosci, zresztą budynki mieszkalnie nie są w bezpośrednim sasiedztwie przyszłago warsztatu. Jedyną przeszkodą moze byc hałas dobiegający z warsztztu, ale po przeprowadzonej symulacji, hałas poza budynkiem warsztatu jest znikomy. A budynek który ma byc wlasnie przeznaczony pod warsztat nalezy do moich rodzicow, wiec nie ma problemu ze kupie nieruchomosc, a potem nie dostane pozowlenia. To jest na wiosce przy dosyc ruchliwej ulicy, wiec niech nikt mi nie mowi, ze bedzie mu przeszkadzał wzmożony ruch, bo bede mial parking przywarsztatowy. Powierzchnie warsztatu to ok. 150m2, w tym: dwa stanowiska, biuro, WC, zaplecze z nieduza stolówka i szatnią no i magazyn.. juz mam to mniejwiecej rozplanowane, ale u projektanta nie bylem
  4. No nawet mi nie mow, ze nie bedzie widac połaci dachowych w dachu dwuspadowym, bo wlasnie sobie policzylem, ze przy rozpietosci scian 9m i kącie 25st, kalenice musze podniesc o 2,11m a to nie jest mało.. liczylem ze jednospadowy podniose o 1m, max. 1,5m. Pozatym mój budżet na remont jest ograniczony, a jak widze takie konstrukcje drewniane dwuspadowe, to wiem, ze to nie jest tanie..
  5. Witam! Staram sie o przebudowe dawnego budynku mieszkalnego na cele warsztatu mechaniki pojazdowej. W tym celu złożyłem na gminie wniosek o ustalenie warunkow zabudowy. Obejmował on m.in. zmiane konstrukcji dachu z dwuspadowego na jednospadowy. Dzisiaj bylem zobaczyc wstępną analizę urbanistki i niestety zmienila mi dach na 2-spadowy (kąt 25-40st). Nieoficjalnie dowiedzialem sie ze ma byc dwuspadowy, bo taka jest wiekszosc budynkow. Własnie, wiekszosc! ale sa tez takie z jednospadowym, szczegolnie o charakterze uslugowym. Dzwonilem do Pani urbanistki z zapytaniem czy nie mozna by porozmawiac, ponegocjowac o tym dachu i dostalem odpowiedz: "Jesli cos sie panu nie podoba, to prosze napisac pismo i ja rozważe to pismo". To byla krotka i niezbyt mila rozmowa. Jutro jade do gminy i chce sie dowiedziec jak mam to pismo wystosowac, zeby zadziałało, bo: - konstrukcja dachu 2-spadowego duzo droższa - powierzchnia dachu wieksza - niewykorzystana powierzchnia pod dachem - wieksza kubatura, co za tym idzie - wieksze koszty ogrzewania. Eksperci. Napiszcie mi czy mam szanse na ten dach jednospadowy i jak mam to ugryźć, zeby przeszło. Moze jeszcze jakies argumenty za dachem jednospadowym? Pozdrawiam! Marcin
  6. Na droge wewnetrzna nie mam miejsca. Jedno auto by przejechalo, ale zeby sie dwa auta minely, to nie ma szans. Wjazd publiczny moze byc do szerokosci 10m, a prywatny do 5m, jak sie nie myle.. A ja sie staram o publiczny, bo tam beda uslugi..
  7. Witam! Mam pytanie jak w temacie. Planuję zrobienie przy domu warsztatu samochodowego (remont starego budynku mieszkalnego) i chcialbym miec jeszcze do tego osobny wjazd. Dodam ze bedzie to zjazd z drogi wojewodzkiej, zjazd publiczny szer. ok.8m. Działka jest dosyć szeroka i po jednej stornie stoi dom (obecnie mieszkalny) i jest wjazd[1]. a posrodku ma byc wspomniany warsztat. Ale wjazd do warsztatu[2] ma byc od strony ogrodu, zeby mi klienci po podworku nie jezdzili i bede mogl tam zrobic kawalek parkingu. http://i34.tinypic.com/vpg1hf.jpg Dowiadywalem sie juz tak na razie ustnie w Zarzadzie Drog Wojewodzkich czy bede mogl tam zrobic wjazd i powiedzieli mi, ze oni dążą do tego zeby bylo jak najmniej zjazdow ze wzgl. na bezpieczenstwo. po drugiej stronie ulicy sa zjazdy co 30-40m, a ja mam nastepny za ok.70m. Powiedzieli jeszcze ze gdyby to byly dwie dzialki, to by jeszcze szlo, a nie usmiecha mi sie dzielić dzialki, bo to wlasnosc rodzicow, papierki, notariusz, stracony czas, itd. A dodam jeszcze ze na gminie mam juz zlozone papiery o ustalenie warunków zabudowy i jest tam ujete ze ma byc wjazd, ale to gmina bedzie sie kontaktowac z ZDW.. I tu pytanie: Co jesli nie dostane pozwolenia na wjazd?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...