MISTÓW1
Użytkownicy-
Liczba zawartości
20 -
Rejestracja
MISTÓW1's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Mój model AKM 22 ma również płytę paleniskową za nisko tzn. część stała od strony tłoka i płyta paleniskowa są w jednej płaszczyżnie lekko pochylonej w strone popielnika, następnie część stała od strony popielnika jest w pozionie i około 1-1,5 centymetra powyżej płyty paleniskowej. U mnie również popiół zatrzymywał sie w tym miejscu. rozwiazałem to w nastepujacy sposób: Pod spód płyty paleniskowej od strony popielnika podspawałem kawałki metalu takiej grubości aby płyta paleniskowa podniosła sie od strony popielnika do góry o około 2-3 mm nad ta część stałą . Towar się już nie kopcuje. W kwestii spieków to potwierdzam że im mniejsza moc dmuchawy tym lepiej wypalony towar. Mam jeszcze pytanie do uzytkowników którzy kupili pierwsze z modeli akm-ów . Po otwarciu górnych drzwiczek znajduje sie jeszcze metalowa klapa otwierana w poziomie . W tym modelu jest bardzo trudno wyczyścić pierwszy (dolny) płaszcz. Jak sobie radzicie ?????
-
USTAWIENIA NA CHWILĘ OBECNĄ: TEMPERATURA NA ZEWNĄTRZ; noc -7,-10 dzień -1,-4 PRZERWA PODAWANIA 8 MIN 30 SEK PRZERWA PODTRZYMANIA 40 MIN (w tryb podtrzymania prawie nie przechodzi) MOC WENTYLATORA 20 % WENTYLATOR W PODTRZYMANIU: praca 120 SEK przerwa 5 MIN HISTEREZA C. O. 3 STOPNIE ZAWÓR TRÓJDROŻNY USTAWIONY TAK, ŻEBY WEWNĄTRZ TEMPERATURA WYNOSIŁA OKOŁO 18-20 STOPNI
-
mam boiler 200 litrów i jest podłączony grawitacyjnie, grzeje ok , ale nie wiem jak to się ma do zużycia opału bo nie mieszkamy jeszcze w tym domu, ciepłą wodę używamy sporadycznie do umycia rąk po jakiejś robocie.
-
Jak zmniejsze ilość dostarczonego towaru to faktycznie do góry tak nie wzrośnie , ale za to dużo bardziej spadnie (nawet poniżej 50 stopni) zanim zacznie rosnąć, ale dzięki za podpowiedź. Z ceramiką chyba będę musiał poczekać aż mi się skończy gwarancja , żeby coś pokompinować jak ja zamocować. Z czego, może być taka płyta ?. pozdrawiam
-
Temperatura zadana C. O. 60 stopni , histereza 3 stopnie. Rozbiega się w trakcie pracy. Wentylator załącza się przy 57, temperatura przy pracujacym wentylatorze spada do 50-51 następnie zaczyna rosnąć. Przy 60 wentylator się wyłącza a temperatura jeszcze wzrasta do około 62-64. Nastepnie w podtrzymaniu powoli spada. Czyli do palenia owsem dobrze by było wykompinować jakiś wkład ceramiczny. Jeśli dobrze rozumiem to chodzi o to żeby żar (płomień) z paleniska nie działał bezpośrednio na kocioł tylko na wkład. Co do różnicy w cenie to potwierdzam . U mnie miał 440, a groszek 720. Fakt że z miału bardziej się brudzi i łatwiej trafić na jakieś badziewie które zablokuje podajnik.
-
Mam pytanie , dlaczego paląc pelletem powinno się wyłożyć palenisko ceramiką np. szamotem ze wzgledu na żywotnośc kotła ( o co chodzi ). Czy paląc np. owsem też trzeba wykładać ceramiką. Co zrobić żeby tempetatura była stabilniejsza. Mi rozbiega się na około 14-15 stopni.
-
Piece DEFRO. Piec na ekogroszek. Jaki wybrać kocioł. Jaki piec wybrać
MISTÓW1 odpowiedział radek26 → na topic → Ogrzewanie
Co do spieków żużowych to się zgadza, u mnie także występują, i czasem mam wrażenie, że robi się przez nie korek (zator ) na palenisku. podobno spieki powoduje zbyt wysoka temperatura spalania i trzeba zmniejszyc ilośc dostarczonego powietrza ale tego jeszcze nie sprawdziłem bo zmieniłem materiał opałowy. W tej chwili pale samym owsem i na razie jest ok. Czy to sie opłaca trudno powiedziec bo owies mam swój i nie przeliczałem. AKM 22, kosz do pełna wystarczył na około 20-22 godziny, temp. w domu 18 stopni , temp na zewnatrz 7-8 stopni, bojler 200 litrów, dom 140 metrów. Proszę o radę , bardzo rozbiega mi sie temperatura zadana C. O. , mam nastawioną 60 stopni , histereza 3 stopnie a krąży w przedziale 50-65. pozdrawiam- 162 odpowiedzi
-
- defro
- defro akm uni
-
(i 7 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ja mam najprawdopodobniej zwykły groszek bo kupowany luzem na wage a nie workowany fabrycznie. nie było problemu żeby się coś zacieło . to raczej jak dodawałem miału to trafiały się kamienie. Mierzyłem otwór w podajniku i wynosi 3,5 cm. tak więc podejrzewam , że najlepiej by było towar do średnicy max 3 cm. bo jak bedzie na styk to może się zawieszać. nie wiem nawet czy 3 cm to nie za dużo ale to juz wyjdzie w praktyce.
-
Ja żeby było łatwiej wstawic piec do kotłowni odkreciłem kosz i sterownik zabrałem do domu. Piec jest zamontowany w rogu. Hydraulik montował piec zostawiajac miejsce od sciany na kosz. po podłączeniu pieca okazało się , że kosz się mieści ale sterownik z tyłu juz nie, musiałem wiercic nowe otwoty i wieszac sterownik nizej pod koszem . Druga sprawa , pokrywa kosza nie otwiera sie do konca bo u góry przy scianie idzie rura. wiaderkiem 10 litrowym można wsypać ale już 20 się nie miesci. na pewno warto postawić piec na jakimś podeście nawet 5-10 centymetrów , zawsze łatwiej będzie zajrzec do środka do paleniska albo do popielnika. tylko nie ma co przesadzac bo z drugiej strony bedzie wysoko do kosza. piec najlepiej postawić przy ścianie jednym bokiem tak zeby mozna było swobodnie wejść z tyłu za kosz. niestety w obecnych planach projektanci nie przewiduja zbyt obszernych kotłowni wiec trzeba pokompinowac. Ja mam jeden z pierwszych modeli . nie wiem czy coś zmienili w konstrukcji ale nie ma dostepu do kanału spalinowego pomiędzy pierwszym a drugim płaszczem wodnym (tymi w poziomie) licząc od dołu . pomiędzy kanałami zbiera sie dość dużo sadzy i z tego jednego bardzo ciężko je usunąć. Przy rozruchu nie ustawiaj zbyt nisiej temperatury bo piec zachodzi smołą. Możliwe ze to wina opału ale ja tak miałem jak ustawiłam C. O. na max 50 stopni. Zdarza się, że dymi się w okolicach połaczenia podajnika z piecem. Jeszcze nie wiem co z tym zrobić. W przypadku zablokowania podajnika odkręcenie pokrywy pod tłokiem nie zawsze zdaje egzamin . nasypie się tylko opału na wentylator i podłogę a kamienia (najczęściej) i tak może sie nie dac usunac. Znacznie pewniejsze jest wybranie towaru z kosza i usuniecie go od góry . Ja na pewno na przyszły rok zanim wrzuce miał do kotłowni do go przesortuję przez jakies sito. wybierałem juz kilka kamieni i to nic przyjemnego.
-
Opał w chwili obecnej do akm 22 tak jak pisałem wcześniej - mieszanka miał, groszek i owies temperatura na zewnątrz 5-8 stopni w nocy 0-3 ustawienia: - zadana c. o. 60 stopni - histereza c. o. 3 stopnie - przerwa podawania podajnika 5 min 20 sek. - przerwa podtrzymania podajnika 18 min 15 sek. - siła wentylatora 80 % - wentylator w podtrzymaniu; praca 12 sek., przerwa 12 min 30 sek - pompka co na I biegu - zawór trójdrożny ustawiony tak żeby w domu było 20-21 stopni - bojler nagrzewa sie grawitacyjnie temperatura zadana rozbiega mi się nawet na 10 stopni Co zrobić żeby była stabilniejsza ? Mogłby się odezwać ktoś kto użytkuje akm-a dłuzej. Jakie są wrażenia po całym sezonie.
-
Piece DEFRO. Piec na ekogroszek. Jaki wybrać kocioł. Jaki piec wybrać
MISTÓW1 odpowiedział radek26 → na topic → Ogrzewanie
Trudno powiedzieć bo nie słyszałem ślimakowego, nie mieszkam jeszcze w tym domu, Siła głosu tłoka zależy od opału. Jak trafią się bardziej węgle to tłok słychać bardziej, jak miał to mniej. Musiał by sie wypowiedzieć ktoś kto mieszka i jakie są odgłosy w nocy.- 162 odpowiedzi
-
- defro
- defro akm uni
-
(i 7 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Piece DEFRO. Piec na ekogroszek. Jaki wybrać kocioł. Jaki piec wybrać
MISTÓW1 odpowiedział radek26 → na topic → Ogrzewanie
Kwestję gwarancji najlepiej sprawdź sobie w Defro u producenta. Ja w tej chwili pale mieszanką węgiel, miał i owies (post wyżej). Pale dopiero kilka dni , zaglądam rano i wieczorem zeby sprawdzić jak się pali . Jezeli juz sobie go dobrze ustawisz to zgasnie jedynie jak wyłączą prąd albo cos zablokuje podajnik. Jak będziesz ogladał piec to sprawdź czy jest dosęp do wszystkich płaszczy zeby je oczyścić. Unikaj palenia na niskich temperaturach bo piec zachodzi smołą. Jak masz sporo pytan to sobie spisz i zadzwon do defro to Ci wyjaśnią Na swojej stronie maja instrukcje do pieców i sterowników - pozostałe pytania telefonicznie.- 162 odpowiedzi
-
- defro
- defro akm uni
-
(i 7 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Żadna tajemnica, sprawdzę wieczorem w domu i podam. Muszę Ci przyznać, że faktycznie mało użytkowników AKM-ów się odzywa a szkoda.
-
Właśnie uruchomiłem Defro AKM 22, próbowałem miałem - działa, groszkiem - działa, obecnie jest załadowany mieszanką w następujacych proporcjach: miał 3 części, groszek 1 część, owies 4 części. Temperatura na zewnatrz w dzień 8-10 stopni. teperatura w domu 20-21 stopni. Zasobnik załadowałem w poniedziałek o godz. 22 do pełna - wystarczyło do środy do godz. 14 czyli 40 godz. Dom 140 m. Na razie działa. Wiecej będę mógł powiedzieć jak zaliczę choć jedn sezon grzewczy. Utrudnieniem jest czyszczenie kanału pomiędzy 1 a drugim poziomym płaszczem wodnym licząc od dołu - brak dostępu.
-
Właśnie uruchomiłem Defro AKM 22, próbowałem miałem - działa, groszkiem - działa, obecnie jest załadowany mieszanką w następujacych proporcjach: miał 3 części, groszek 1 część, owies 4 części. Temperatura na zewnatrz w dzień 8-10 stopni. teperatura w domu 20-21 stopni. Zasobnik załadowałem w poniedziałek o godz. 22 do pełna - wystarczyło do środy do godz. 14 czyli 40 godz. Dom 140 m. Na razie działa. Wiecej będę mógł powiedzieć jak zaliczę choć jedn sezon grzewczy. Ustawić parametry trzeba niestety metodą prób i obserwacji pieca. Utrudnieniem jest czyszczenie kanału pomiędzy 1 a drugim poziomym płaszczem wodnym licząc od dołu - brak dostępu. P.S. O STALMARKU także słyszałem dobre opinie.