
waldi11
Użytkownicy-
Liczba zawartości
47 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez waldi11
-
ak nowe budownictwo, wilgotne ściany to jest całkiem normalny wynik (wygrzewasz budynek). Jak stare z dużą ilością wody to też nic dziwnego. Jak instalator coś poknocił z podłączeniem C.O.-CWU, to spalanie też może być większe Dom ma kilkanaście lat niestety instalacja jeszcze stara grube rury, grzejnki żeliwne.
-
Drodzy koledzy , czy spalanie w kotle 25KW na poziomie 40 kg na dobę w domu o powierzchni 170 metrów plus CWU to jest przesada?. Temperatura w dzień 23 w nocy 21,5 . Kombinowałem różne ustawienia od podawania 10 przerwy 40 począwszy a skońcvzywszy na podawaniu 18 przerwie 75 , efekt w zasadzie ten sam , róznica tylko w rozaju i ilości popiołu. Groszek dobry oryginalny z Resovera, ekores i Juliusz.
-
dzięki za poradę, zastosuję się do Waszych sugestii i obniżę podawanie na razie do 10 , przerwę pozostawię bez zmian 60. Pozdrawiam
-
witam ,chciałbym porady , bo coś nie do końca mogę to ogarnąć. Co zmienić w nastawach ,aby uzyskać efekt lepiej wypalonego groszku (obecnie mało popiołu dużo niedopałków) . Obecne ustawienia: piec 25 kw ekocent , sterownik compit r 510 , węgiel - oryginalny Ekores. Podawanie 17s, przerwa 60 s siła nadmuchu 35 % przysłona wentylatora - odsłonięta na 2,5 cm tryb podtrzymanie podawanie 15s przerwa 25 minut czas pracy wentylatora po osiągnięciu zadanej temp 20 s Pozdrawiam
-
witam ,drodzy koledzy chciałbym zapytać o taka sprawę, a mianowicie posiadam kocioł 25 kw ekocentr ze sterownikiem compit 510 oraz sterownikiem pokojowym, ale do rzeczy czy korzystniej jest ustawić na zaworze trójdrożnym niższą wartość np między 2 a 3 czyli wówczas temperatura na grzejniki około 40 stopni, czy też sterować kotłem zapomocą sterownika pokojowego np ja w tej chwili ustawione mam 23 stopnie w domu piec nabija do tej temperatury a następnie się wyłącza i po jakimś czasie znów się załacza i wówczas pracuje bez przerwy, czyli niezbyt ekonomicznie? w tej chwili spalam na dobę 25 kg dom ocieplony strych również powierznia 150 metrów. Podawanie 14 przerwa 54 , nadmuch 35 procent. Proszę o porady, aha groszek dobry ekores 26 kj
-
witam chciałbym zapytać o poradę w jaki sposób można obniżyć spieki w palenisku, gdyż zakupiłem ostatnio pieklorza z kopalni bobrek który pali się bardzo dobrze jednak wykazuje tendencję do spieków, czy spróbować może zmniejszyć nadmuch , teraz jest 33 procent?
-
i teraz wszystko wiem, bo już byłem w strachu...
-
danutka 66 napisał: rozumiem , tylko o długości podtrzymania decyduję ja sam ustawione mam 20 mi ut , w tej chwili nawet razu kocioł nie wchodzi w ten stan,a suspenser pisał o ciągłej pracy i nie bardzo rozumiem co miał na myśli ciągłą pracę , czy to że kocioł pracuje nonstop w zakresie jakichś temperatur - nie uzyskując zadanej temperatury, czy też że uzyskuje tą temperaturę ale nie wchodzi w stan podtrzymania , czyli w moim przypadku owe 20 minut, tylko powiedzmy po 8-10 minutach załącza się ponownie bo temperatura spadła poniżej wyznaczonej histerezy.??
-
suspenser napisał: waldi - najbardziej ekonomicznie jest gdy piec pracuje cały czas nie przechodząc w stan podtrzymania - u mnie dzięki ustawieniom ograniczającym moc maksymalną oraz działaniu PID bardzo rzadko piec w ogóle przechodzi w podtrzymanie.
-
pompa co 56 st. cwu 48 st
-
suspenser napisał: f4- to temperatura podajnika, a co do żyta , to ciekawa sprawa, czekam na Twoje dalsze spostrzeżenia
-
danutka 66 napisał: a te czasy, które podałem czas pracy 12 minut, przerwa około 10 uważasz ,że są dobre?, a raczej ekonomiczne?
-
danutka 66 napisał: ZAwór mam ustawiony zgodnie z Twoją sugestią na 4 , tempertaura na kotle 63 stopnie, na wyjściu około 61stopni, na powrocie rozumiem że to parametr f4?, jeśli tak to 46 stopni. Nastawy 15,podawanie, przerwa 55 , dmuchawa 36, przy niższej dmuchawie , którą Ty proponowałaś, oraz podawaniu 12, niestety nie mógł dobić do zadanej temperatury trwało to 21 minut, a podtrzymanie 7 minut, teraz przy tych nastawach , które podałem czas pracy 11-12 minut, w podtrzymaniu pracuje około 9-10 minut,uważam że całkiem dobrze , aha i jeszcze musiałem mu trochę odsłonić wentylator gdzieś tak na 2-2,5 cm. A jak u Ciebie wyglada czas pracy i podtrzymania? P.s. dzięki za wszystkie rady:)
-
suspenser napisał: Ten popiół masz czarny czy szary ? Spróbuję z tym wentylem, a co do popiołu to raczej zdecydowanie szary, i wynika to raczej z kiepskiej kaloryczności grochu, w parametrach jest napisane że zaleca się groch minimum 26 KJ, a ten ma pewnie z 19-21KJ
-
danutka 66 napisał: Kup na próbę trochę dobrego grochu,jeśli okaże się ze piec zmieni zachowanie to znaczy że stary groch kiepski.Na początek zmieniłabym zawór i dała na 3.Sprawdź potem jaką temperaturę ma woda wychodząca na kaloryfery.
-
Mam taki problem ,jeśli w wyniku spalania produkuje się bardzo dużo popiołu z 40 kg groszku około 12 kg popiołu,tzn że opał jest kiepskiej kaloryczności?, bo w zasadzie o się jako tako spala , z dawnych czasów pamiętam ,że jak był w picu słaby węgiel to do końca nigdy się nie wypalał tylko pozostawało sporo popiołu i takich niby wypalonych ale nie do końca kawałków. Parametry mam obecnie następujące podawanie 20, przerwa 65,przesłona otwarta na 3 cm, prędkość wentylatora na 40 procent.
-
Niby dobija do 60 stopni , bo więcej nie daje rady, w domu owszem chłodno, zżera przy tym dużo grochu tak około 40 kg i więcej naq dobę, trochę kiepsko go dopala , ale jak daję dłuższe przerwy, albo krótsze podawanie to ma trudność z dobiciem do zadanej temperatury. Po spadku do 57 st załącza się piec i chodzi około 16 minut, wyłacza się na 61 stopni, i po 6 -8 minutach znów spada na 57 i tak w koło.
-
Poradźcie coś proszę, tak się złożyło ,że zakupiłem przed sezonem grzewczym ekogroszek trochę kiepskiej jakości ... z Ukrainy. O ile na dworze było jako tako to i w domu też, teraz jak się obniżyły temperatury, to jest kiepsko-chłodno. Posiadam piec ekocentr 25 KW, parametry mam następujące osłona wentylatora odsłonięta 2,5-3 cm, podawanie 19, przerwa 59. Zawór trójdrożny na 6. Może zwiększyć nadmuch?, czy podawanie?, może przerwę zmniejszyć?
-
danutka66 napisał : dziękuję bardzo!!
-
danutka 66 napisał : Cytat: Trociu my z Waldim mamy takie same piece,stad moja informacja skierowana jest do niego Widzisz Danutka , trochę podpadliśmy innym forumowiczom . Mógłbym Cię prosić abyś podała wszystkie parametry nastaw swojego kotła? - porównałbym ze swoimi.
-
danutka 66 napisał : Widzisz Danutka , trochę podpadliśmy innym forumowiczom . Mógłbym Cię prosić abyś podała wszystkie parametry nastaw swojego kotła? - porównałbym ze swoimi.
-
suspenser napisał: takie 10 litrowe wiaderko powstaje z okolo 45 kg ekogroszku, groszek nie wypala się zbyt dobrze, jest sporo czarnego niedopalonego węgla, spieków teraz nie ma wcześniej jak miałem szerzej odchyloną przysłonę , to owszem były. Teraz w celu zmniejszenia ilości nie przepalonego węgla leciutko wydłużyłem przerwę w podawaniu o 3 s. Węgiel , nie mam na niego żadnego papieru- jest z Ukrainy ma rzekomo 25 kJ, wiele osób go kupuje od kilku lat i generalnie nie narzekają, także nie wiem czy to kiepski groszek?
-
Witajcie Drodzy forumowicze, kilka dni zero postów , czyżby nikt nie miał żadnych problemów ze swoimi kotłami:), nie chyba nie wierzę, ja cały czas kombinuję z nastawami swojego kotła, czy jest dobrze czy źle - to dla zasady zmieniam cały czas. Ogólnie mam bardzo dużo popiołu wiaderko 10l na 2 dni - to chyba dużo? obecnie mam nastawy nastepujące kocioł 25 kw ekocentr, podawanie 14, przerwa 45, nadmuch 30%, przesłona odsłonięta 1,5 cm.
-
danutka66 napisał: Waldi a Ty masz podgrzewacz wody czy nie?
-
Danutka 66 napisała: To może lepiej wyłączyć to znaczy obniżyć temparaturę do 0 stopni, bo to ma chyba znaczenie w sytuacji , gdy ogrzewa się wodę latem. Tak mi się wydaję, bo w tej chwili to chyba tylko dodatkowe zbędne obciążenie kotła. ?? Może ktoś mi podpowie czy jest sens aby ten parametr był nastawiony na temperaturę 49 st.