Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wódowlaniec

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    153
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bielsko-Biała

Wódowlaniec's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Czytam i nie chcę mi się wieżyć.Szpachlowanie z malowaniem za 8zł m2 w WARSZAWIE? Uwieżyłbym na Kijowie lub Mińsku ale nawet we wschodniej Polsce to jest mało realne.Znam firme ,która robi po Warszawie różne usługi na domkach jednorodzinnych i prywatnych mieszkaniach i bardzo sobie chwali ceny Warszawskie. Nie zrozumię nigdy osoby ,która robi na swoim i ma 5zł na godz. Lepiej chyba się zatrudnić u kogoś?
  2. Srednio na dniówkę 30zł na os. to jest oczywiście niemożliwe nawet na końcu Polski i nigdy w to nie uwierzę. Jeśli chodzi o kryzys to w przypadku mikro firm utrzymujących sie z usług na domkach jednorodzinnych to żadnego kryzysu nie było ,nie ma i nie będzie.Ludzie budują,remontują,naprawiają itp. więc robota będzie zawsze.Kryzys tyczy się sie większych przedsiębiorstw(kilkaset pracowników) ponieważ mniej dróg sie buduje,mniej jest inwestycji gminnych,powiatowych,stadiony są już wybudowane więc trza redukować załogę.Mój wujek pracuje w takiej firmie(400 osób) i co raz mniej robót mają więc zaczynają ich straszyc zwolnieniami.
  3. Czytając tego typu posty dochodzę do wniosku ,że Polska dzieli się na dwie strefy.U nas na Śląsku i w Beskidach to jest chyba "Ameryka" bo ceny usług stoją lub spadają o góra 8% . Ceny ociepleń domków jednorodzinnych od 35 do 50 za m2.Znalezienie kogoś po niżej 30zł jest niemożliwe.Jeśli jest ktoś za np. za 20zł m2 to biorę go już w ciemno na próbę na razie na powierzchnie przemysłowe ( podejrzewam wylot po dwóch dniach).
  4. Nie miałem styczności ze Swissporem.Jeśli chodzi o Austrotherm to jest nie zły ale "szału nie ma".Według mojego doświadczenia to najlepszy jest chyba Termoorganika ale cena według mnie cena jest zaporowa więc w moim przypadku odpada .Moje zdanie jest takie ,że jeżeli dam sobie 15cm zwykłego styropianu a 15cm grafitu to różnicy kosztach ogrzewania nie jestem w stanie odczuć a co za tym idzie nie zwróci mi się ta inwestycja za życia.
  5. Gdzie trafiłeś taki drogi Austrotherm?W Bielsku stoi coś po 150 za m3.Ja ostatnio robiłem ocieplenie na styropianie Bautherm i byłem pozytywnie zaskoczony jego jakością (zero krzywych płyt, twardy w dotyku).Można go dostać w Komorowicach u Olszowego koło salonu Fiata.Cena w zeszłym tygodniu wynosiła 108zł m3 netto.Produkcja jest na Słowacji ale robiony przez Polaków.Prawdopodobnie u siebie go zastosuje chyba ,że trafię coś tańszego w podobnej jakości.W grafit nie będę się pchał bo jakoś nie jestem do tego przekonany i wydaje mi się ,że nie jest to warte takiej ceny (około 100zł dopłaty do każdego m3).
  6. Witam! Mam do sprzedania trochę stempli ,około 40szt .Część na 3,8m i część na 2,4-2.6 m. Do tego blaty 1.5m x 2.5 kilka sztuk oraz trochę blatów szer. około 0,4m (na wieniec). Na terenie Bielska-Białej dowóz w cenie.Cena do uzgodnienia pod nr tel. 604 670 257.
  7. U nas takiego "fachowca " nie nazywa się blacharzem tylko co najwyżej "papotukiem".
  8. Najlepiej jest umówic sie z wykonawcami ,że jak się nie zadzwoni np. do końca tygodnia to znaczy ,że wybrany został ktoś inny.Zabawa w SMS-y jest moim zdaniem śmieszna.Lepiej zadzwonić i ponformować ,że dziękujemy ale wybraliśmy inną ofertę.
  9. Parapety wypuszcza się około 4-5 cm.Zamawia sie po przyklejeniu styropianu ,wtedy równo wystają.Jeżeli okna są wprawione krzywo względem zewnętrznej linii ściany (problem występuje w starych domach) wtedy po przyklejeniu styropianu mierzy się każdy parapet indywidualnie:np. "półka" parapetu wynosi wtedy :lewa strona 25cm ,prawa strona 27cm.Większość firm na rynku nie robi parapetów do skosa ale całe szczęście nie wszyscy.
  10. Ja myślałem ,że jestes kominiarzem bo wcześniej zj......bałeś mnie pare postów wyżej.Specjalnie pytałem się dwóch niewspółpracujących ze soba kominiarzy i obydwoje przyznali mi rację.Następnym razem stopuj trochę z wypowiedziami!
  11. W takim wypadku kominiarz mnie w błąd wprowadził.Do kogo teraz iść po poradę?Jest jakiś nadmistrz kominiarski w Bielsku ,który rozstrzygnie tę sprawę?
  12. Wersja 1 jest jak najbardziej prawidłowa.Co do wesji 2 to nie wiem.Najlepiej zapytaj kominiarza ze swojego rejonu to wszystko będziesz wiedział.
  13. U mnie teraz zaczęli robic kanalizację i jestem z tego powodu szczęśliwy bo nie muszę juz myśleć o szambie czy oczyszczalni.Ja sobie kazałem sięgacz ze studzienką zrobić w najniższym punkcie działki przy ulicy ,zaraz za płotem na mojej działce.Resztę rur trzeba sobie na swój koszt pociągnąc do domu.Tobie też radze bys zaproponował inwestorowi studzienkę zaraz za płotem (na Twojej posesji) w najniższym punkcie koło ulicy wtedy budowac możesz gdzie chcesz na działce zyskując zawsze spadek do studzienki.Nie wiem jak u Was ale w Bielsku na niezabudowane działki dają tylko sięgacze chyba,że właściciel napisze dodatkowe podanie o studzienkę(ja tak zrobiłem i jest to bezpłatne).
  14. Orientujecie się moze ile kosztuje sama robocizna na budynku skomplikowanym ,dachu wielospadowym , z mnóstwem załamań,zakamarków ,lukarn ,wieżyczka też jest itp.Częściowo podbitka ma iść do poziomu a częściowo pod krokwiami , malowana ma być na razie tylko raz.
  15. Ja płaciłem 1600zł z wszystkimi papierkami.Tylko do urzędu po odbiór musiałem się pofatygować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...