Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gdobyl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Gdobyl

  1. 12 zł za sztukę to trochę wysoka cena. Już taniej wyszła by mi kostka klinkierowa ( 100-122 m2)
  2. Witam mam podobny problem z wyborem materiału na schody. Zakładałem początkowo, że na schody wejściowe położę kostkę klinkierową, niestety przeinwestowałem się i teraz po podliczeniu ilości potrzebnych cegiełek muszę sobie odpuścić to rozwiązanie. Mam schody półokrągłe, wylane z betonu, ilość stopni -4, szerokość stopnia 30 cm, wysokość podstopnia 16 cm. Odległość ostatniej warstwy od dołu drzwi 6,5 cm. Myślałem już nad położeniem kostki brukowej śrutowanej o grubości 6 cm, musiałbym ją przykleić na klej, lecz pomiędzy kostki nie mogę dać fugi bo pobrudzę kostkę. Nie dam też piasku bo w zimie porozsadza mi stopnie. Myślałem też żeby na podstopnie przykleić kostkę klinierową a przestrzeń stopni wypełnić kostką brukową śrutowaną.Nie wiem z czego dać okładzinę i z czego zrobić podstopnie mając na uwadze że schody są półokrągłe. Może ktoś miał podobny problem i znalazł dobre, niezbyt kosztowne rozwiązanie.
  3. Wrzucam fotki, ta ozdoba powinna być gdzie ta fajna rysa i kabel na środku ściany http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a6013c1c7365dd6.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/23b04a02dda68604.html
  4. Witam.Brak mi pomysłów związanych z dekoracją ściany antresoli. Otóż mam antresole nad połową salonu, tam gdzie kończy się antresola na poziomie 1 pietra jest oczywiście ściana. Macie może pomysł jak przyozdobić tą scianę konstrukcją gipsowo -kartonową by uatrakcyjnić tą gołą ścianę. Zastanawiałem się nad zrobieniem półokręgu i w nim od dołu halogeny świecące w doł na parter, ale może macie jakieś lepsze pomysły, może ktoś ma zdjęcia bo robił to u siebie. Wszelkie sugestie mile widziane.Pozdrawiam wykańczających i zaczynających
  5. Mam pytanie dotyczace porysowanego klinkieru.Podczas złego składowania klinkieru porysował mi się klinkier.Klinkier będzie mi potrzebny do budowy komina.Jakim środkiem mogę przesmarować cegły by rysy były mniej widoczne.
  6. Witam.Mój dom ma w tej chwili prawie że stan zerowy.Zabieram sie za izolowanie pionowe.Połowa domu jest podpiwniczona, sciany murowane z bloczków fundamentowych ze styropianem w środku w technologi trójwarstwowej.Jak zaizolować z zewnatrz taką sciane przy gruncie gliniastym.Myślałem o posmarowaniu dyspebitem i podwójnej warstwie papy.Czy mam racje?Pozostała czesc budynku jest lany w grunt w folii do poziomu 0.Ponad poziomem do wysokości 50 cm bloczek w tech 3 warstwowej.Mam zamiar docieplic go jeszcze od środka styropianem dookoła obrysu domu na wysokosci 50 cm tak by izolacja stykała sie z izolacją na podłodze.Pytanko moje jest takie---Czym posmarować bloczki od wewnątrz przed obłożeniem ich styropianem.Jakim środekiem przeciwwilgociowy który nie wydziela szkodliwych substancji a jednocześnie nie podjada styropianu.Bardzo proszę o porady.Wiem że temat fundamentów ma swój duży "dział" ale nie znalazłem tam nic,albo oczy mnie mylą.
  7. Może mnie też ktoś poratuje opisem bo nie moge tego ruszyć.Bardzo proszę o przesłanie pod adres [email protected]
  8. No troche nie tak Pan zrozumiał.Wytłumacze tak-piwnica jest w kształcie prostokąta sciany murowane z bloczka.Pod scianami oczywiscie ławy fundamentowe.Teraz w czesci niepodpiwniczonej caly fundament bedzie wylewany w grunt.Nie bedzie ławy tylko rozszerzenie na dole fundamentu do wymiaru ławy.Ten wylewany jest w ksztacie litery "u" doklejony do piwnicy.Spod czesci wylewanej jest na innym poziomie niz ława piwnicy.Chodzi mi o połaczenie tych dwóch częsci i pozostale pytania które napisałem wyżej. Przepraszam za troche dziwny opis, ale jak przystało na laika nie potrafie inaczej.
  9. Za kilka dni mam zamiar rozpocząć wykop pod fundamenty i rozpoczęcie budowy. Jest wiele rzeczy, które mnie nurtują. Proszę was bardzo o poradę. Mam plan domu częściowo podpiwniczony, tzn. podpiwniczenie pod garażem. Garaż jest w bryle budynku. Ściany piwnicy będą wykonane w technologii 3 warstwowej tzn. bloczek styropian i bloczek. Szerokość wszystkich fundamentów wynosi 48 cm. Ściany domu w przyszłości będą tez 3 warstwowe. W każdym razie tam gdzie nie będzie piwnicy zamierzam zrobić fundament wylewając beton w grunt. Jest tam ziemia gliniasta wiec nie będzie problemu. Fundament będzie ze stopniowany żeby połączyć go ze ścianą piwnicy. Wylewany fundament będzie do poziomu gruntu, później już murowany z bloczków w technologii 3 warstwowej. Fundament wylewany chce zrobić na razie we folii i później odkopać i dodatkowo ocieplić. Teraz moje pytania: Jak najlepiej zrobić połączenie fundamentów o różnych poziomach .i różnych technologiach budowania Macie może inne koncepcje co do wykonania takiego fundamentu. Czy istnieje inny sposób wykonania takiego fundamentu żeby podczas wykonywania ocieplić go bez konieczności ponownego odkopywania. Zależy mi na możliwie tanim sposobie. Wszelkie sugestie i pomoce mile widziane. Proszę o poświęcenie kilku minut i pomocy bo mi już głowa pęka. Jeśli mój opis jest mało czytelny to proszę o informacje. Nie jestem murarzem i niektóre rzeczy jest mi ciężko opisać.
  10. Jeżeli robiłeś w podobnej technologi dom to może podpowiesz mi co dać jako dystanse i jednocześnie dociski wełny a także co zastosowałeś jako otwory wentylacyjne do przewietrzania szczeliny.Możesz podac mi źródło zakupu bo ja coś nie mogę znaleźć.Jak gęsto dałeś otwory wentylacyjne i na lakich poziomach.Bardzo proszę o poradę.
  11. planowana sciana BK24 ,12 cm wełna, 2 cm pustka powietrzna wentylowana, 12 cm BK.Mam dylemat z doborem wełny.Otóż prędzej kupiłem wełnę UNS35 ale jednak po przemyśleniu dam ją na dach.No i kolejny problem gotowy.Jaką wełnę wybrać.Biorę pod uwagę 3 typy: 1. Rockwool --Rockton przenik. 0,037 nasiąkliw.<0,5 kg 2. Paroc WAS50 przenik. 0,035 nasiakliw <1 kg 3. Isover Polterm Max przenik. 0,038 nasiąk. <05 kg Dzwoniłem do hurtowni i wychodzi że paroc jest najdroższy jednak przenikalność jest najmniejsza,martwi mnie nasiąkliwośc tej wełny.Czy warto dać więcej ( 1zł na m2) za tą wełnę czy wybrać inną.Patrzyłem też na gęstości wełny i wychodzi na to że Isover jest najlepszy.Chyba najtrwardszy.Tak mi się wydaje.Na co zwracaliście uwagę( oprócz ceny ) kupując wełnę.Ja po całym dniu szukania mam te 3 typy i nie mam pojecia co wybrać a muszę zdecydować do poniedziałku.Coraz częściej myśle o isoverze. Jak zwykle liczę na waszą pomoc.Dzięki za pomoc.
  12. Mam kolejny dylemat z doborem wełny.Otóż prędzej kupiłem wełnę UNS35 ale jednak po przemyśleniu dam ją na dach.No i kolejny problem gotowy.Jaką wełnę wybrać.Biorę pod uwagę 3 typy: 1. Rockwool --Rockton przenik. 0,037 nasiąkliw.<0,5 kg 2. Paroc WAS50 przenik. 0,035 nasiakliw <1 kg 3. Isover Polterm Max przenik. 0,038 Dzwoniłem do hurtowni i wychodzi że paroc jest najdroższy jednak przenikalność jest najmniejsza,martwi mnie też nasiąkliwośc tej wełny.Czy warto dać więcej ( 1zł na m2) za tą wełnę czy wybrać inną.Patrzyłem też na gęstości wełny i wychodzi na to że Isover jest najlepszy.Chyba najtrwardszy.Tak mi się wydaje.Na co zwracaliście uwagę( oprócz ceny ) kupując wełnę.Ja po całym dniu szukania mam te 3 typy i nie mam pojecia co wybrać a muszę zdecydować. Jak zwykle liczę na waszą pomoc.Dzięki za pomoc.
  13. Dzięki za wszystkie odpowiedzi.Nie myślałem że nadejdą tak szybko.Postanowiłem dać drut 4 mm który kolega mi ocynkuje, dodatkowo wrzuce go chyba w w coś do konserwacji podwozia samochodu.Cegła kratówka to dobry pomysł ale czy nie wchodzą przez nie gryzonie.Wiem że wełnie nic nie zrobią, ale wole nie zimować z myszkami za scianą. Kolejne pytania: 1. Jak gęsto polecacie kotwy przy takim układzie 2.Jakie inne metody na dociśnięcie wełny. Nadal czekam na podpowiedzi.Wszystkim dziękuje za zainteresowanie. Rafałek -- czytałem twój dziennik budowy, można to wydać w wersji ksiązkowej.Podoba mi się sposób opisu,żona czytała z wielkim zainteresowaniem i uśmiechem ( ja też).Chętnie odkupie dystanse o ile są na odpowiednią szczeline.Fotkę widziałem.Proszę o kontakt [email protected] Pozdrawiam wszystkich i liczę na dalszą pomoc.
  14. Witam.Mam dylemat związany z wykonaniem scian trójwarstwowych.Jako materiał użyje betonu komórkowego 24 cm następnie wełna Rockton 12 cm i na zewnątrz 12 cm beton komórkowy.To już raczej przesądzone.Pytania które mnie nurtują: 1.Czy w takim układzie robiliście szczeline wentylacyjną (doradca Rockwoola mówi o pominięciu jej) 2. czy kotwy o średnicy 4 mm wystarczą? 3.W przypadku szczeliny co użyliście do przyciśnięcia wełny.Zastanawiam się nad kwadratami ze styropianu--może proponujecia coś innego. 4. W jaki sposób i w jakiej ilości zrobiliście otwory wentylacyjne.( mieszkam w małym mieście i o kołki do wełny a także na specjalne kratki jest ciężko.Wszyscy dziwnie się patrzą jak słyszą o wełnie w ścianach. Będę szczerze wdzięczny za wszelkie wskazówki.Chętnie poznałbym kogoś kto buduje z podobnych materiałów w celu wymiany doświadczeń.Czy rozpoczynający zawsze mają tyle problemów i dylematów.Jeszcze nic nie zrobiłem a już głowa boli.Pozycja {szukaj} jest już zaklikana.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...