Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

vayakon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    125
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez vayakon

  1. Wybudowaliśmy Doskonały EN, rzeczywiście nie ma możliwości zamontowania wyciągu, tylko filtr. Nawet, gdy wyłączymy rekuperator filtr radzi sobie z zapachami kuchennymi. Dom ze względu na duże przeszklenia bardzo mocno się nagrzewa, nie mamy możliwości pozostawienia otwartych okien na czas pobytu w pracy, więc musimy zasłaniać okna i zostawiać rekuperację na najniższym biegu, żeby nie było zbyt duszno. Zastanawiamy się nad wykorzystaniem zimnego powietrza z pompy ciepła jako "klimatyzacji".
  2. Mamy wszędzie podłogówkę i wszędzie panele poza łazienkami i małym korytarzem przy drzwiach wejściowych, kotłownią i garażem. Jest ciepło, choć jeszcze nie mieszkamy, więc trudno mi określić, jak w codziennym użytkowaniu się to sprawdza. Mieliśmy mnóstwo wątpliwości, czy panele sprawdzą się na podłogówce, ale w zasadzie wiele osób przekonywało nas, że to tylko kwestia odpowiedniego podkładu, no i samych paneli (do 10mm).
  3. Szkoły, co do ocieplania pianką są 2: - otwarto komórkowa - bardziej sprężysta, przepuszczalna, grubsza warstwa, nieco tańsza - zamknięto komórkowa - bardziej sztywna, całkowicie nie przepuszczalna, cieńsza warstwa, nieco droższa Więcej szczegółów doczytaj w necie, generalnie zdania są podzielone - my ostatecznie zdecydowaliśmy się na otwarto komórkową o gr. 20 cm - odpowiednik 40 cm wełny. Na pewno jest bardzo dobra akustycznie, szczelnie przylega do wszystkich elementów, ocieplenie zajmuje 1 dzień, póki co nie czuję, żeby gdziekolwiek przedostawało się zimno. Jak będzie w praktyce, zobaczymy.
  4. W zasadzie materiały z projektu zastępowaliśmy innymi - też energooszczędnymi, zdecydowaliśmy się na pasywny montaż okien, na powietrzną pompę ciepła do podgrzewania wody. Wszystko kosztuje na tyle dużo, że nie wiem, czy w ogóle kiedykolwiek się zwróci. Wykończeniowcy marudzili wczoraj, że jest za ciepło. Okazało się, że serwisanci źle ustawili piec. Złe ustawienia dały zużycie 75m3 gazu przez 4 dni. Wszystko więc może okazać się bez sensu, jeśli ktoś trafi na bezsensownych serwisantów.
  5. Właśnie zrobiliśmy audyt energetyczny dla naszego domu i rzeczywiście projekt EN wyszedł energooszczędny, przy zastosowaniu kominka w ponad 20% nawet zbliżający się do pasywnego. Zobaczymy, co pokażą pierwsze rachunki za ogrzewanie, choć pierwszy sezon grzewczy podobno nie jest miarodajny. Niemniej jednak wszelkie materiały energooszczędne z samego założenia są zdecydowanie droższe. Plan przeprowadzki przed Świętami Bożego Narodzenia legł w gruzach, ale nawet specjalnie nad tym nie ubolewam.
  6. Aga - super, możesz napisać jeszcze jak się sprawuje płyta gazowa z szybą na ścianie. Firma, która ma robić nam meble mówi, że nie możemy tak zrobić bo jest za wysoka temperatura i jeśli chcemy szybę to musi być płyta indukcyjna. Anulka&Pawełek - my po cichu też liczymy na święta Bożego Narodzenia w nowym domu
  7. Moja więźba była suszona i impregnowana, ale pomimo to przemalowaliśmy ją jeszcze samodzielnie. Ekipa od dachu stwierdziła, że jest średnia jakościowo, a zaopatrywaliśmy się w tartaku Wudzyn, o ile mnie pamieć nie myli czekaliśmy 4 tyg.
  8. My działamy z Megą http://www.studiomega.pl/ zobaczymy, jak to będzie. Robili meble kuchenne u mojego brata 5 lat temu i wszystko jest ok.
  9. Mam skrzynkę budowlaną na sprzedaż do odbioru w Niemczu - koszt 150zł
×
×
  • Dodaj nową pozycję...