Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kowa6

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

kowa6's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Interesują mnie obecne cenniki geodety, który by zrobił podział działki na 2 części (mapy, sprawy w urzędach- czyli całość). Ile mniej więcej bierze za wykonanie tego geodeta w Warszawie??
  2. Planuję kupić parę drzewek i krzewów owocowych. Mam malutkie dzieci i postanowiłam kupić raczej przez internet, bo nie dam rady kupować jeżdżąc z dwójką maluchów po szkółkach. No chyba że ktoś zna coś w rejonach Wawer, Wilanów, Zawady, Praga Płd. Sklepów internetowych jest sporo, na allegro i poza, szukam jakiś bardziej sprawdzonych, pewnych, czy ktoś może coś polecić, albo właśnie odradzić ???
  3. tak. ale zazwyczaj u nikogo nie widać aby woda kapała z otworu.
  4. Zrobiłem sam właz na strych w pokoju. W tym momencie jest jeszcze nic nie jest przymocowane, tylko od strony poddasza jest zrobiona wieżyczka ze styropianu 10 cm, obklejone folią. Dzisiaj zobaczyłem cieknącą na folii od strony strychu przy samym otworze strychowym wodę. Zaczeła sie tam zbierać. co to może być? widocznie gdzieś sie skrapla, bo raczej dach nie przecieka. czy ktoś sie tego domyśla? bo robi sie z tego problem. oczywiscie poddasze jest nieogrzewane, rozłożona jest na nim wełna 15 cm, na folii. Pojawiło sie to teraz w te największe mrozy, więc coś sie z tym wiąże.
  5. Czy jak tynkowaliście wewnątrz (tynk cement-wap) to na sufity dawali wam siatkę elewacyjną ?? i czy to co spadało było później zbierane i używane? tynkowanie ręczne.
  6. Czy ktos wie jaka jest potrzebna moc w agregacie prądotwórczym abym na nim działała maszyna do kładzenia maszynowych tynków cementowo- wapiennych ? 10, 12 czy 16 kW ?
  7. mam robić maszynowo tynki wewnętrzne cem-wapienne. z założenia pozniej już bez gładzi. w jednym składzie znalazłem polskie tynki firmy tysand. cena bardzo atrakcyjna w stosunku do reszty popularnych. 9 zł za 25 kg. ze strony tysanda widzę żę istnieją 20 lat, wiec moze ktoś ma ich tynki w domu?
  8. W takim razie skoro problem może być w schnięciu i ciężarze, czy mogę pójść dalej i dać 28 cm styropianu i na to ok. 10cm wylewki? to byłoby dla mnie najszybsze i najprostsze rozwiązanie. Czy taka duża grubość styropianu nie jest w jakiś sposób niebezpieczna (mam na myśli jakiś uginanie styropianu)? biorąc po d uwagę koszty i czas widzę, że to mi sie najbardziej opłacałoby.
  9. takie krótkie pyt, czy na chudziaka mogę połozyć 20 cm styrop i na to ok. 18 cm wylewki? oczywiście plus cała ta reszta folie, papy itd. te 20 cm styrop wynikają z dużej (39cm) różnicy poziomów podłóg, a nie z mojej przesadnej troski o izolację. W reszcie domu było styrop 7-8 cm i sie dobrze sprawdza przez kilka lat. ale po różnych analizach podwyższania poziomu podłogi np. wylewanie wstępnej wylewki, wysypywanie piachem it wyszło że jednak najbardziej ekonomiczne bedzie położenie większej gr styrop i w ten sposób rozwiązanie problemu poziomu. chodzi tylko o to czy może byc taka proporcja 20 do 18? czy tez te 18 to za dużo i dodać jeszcze ze 4 cm styrop?
  10. Trochę chyba nietypowo, ale mam zamiar dać pod styropian wylewki podłogowej warstwę pustaków stropowych z keramzytobetonu- teriva. Czyli licząc od gruntu: chudziak- pustaki stropowe na to wylać 3 cm betonu- a dalej już normalna wylewka czyli styropian + końcowa wylewka. taka kombinacja wynika z przemyśleń aby podwyższyć poziom podłogi. mam tylko takie pytanie, ile grubości styropianu można zaoszczędzić dając te pustaki, które już same w sobie przez posiadanie izolacji w postaci pustek powietrza dają jakąs właśnie izolację. tzn, jesli normalnie dałbym 10cm styropianu, to czy np efekt bedzie taki sam jesli dam te pustaki+ np. 6 cm styropianu? jak to wyliczyć ? muszę dać mniej styropianu aby zmieścić sie z poziomem podłogi.
  11. Sytuacja jest taka. Będziemy przerabiać jedno pomieszczenie gosp. na mieszkalne. teraz jest tam cienka wylewka na gruncie. Podłogi w domu są docelowo 40 cm wyżej. Aby wyrównać poziomy podłóg mamy do wykorzystania 40 cm. Czyli , czy lepiej jest: - wylać teraz na to co jest ok 20 cm betonu (np z gruzem), czyli trochę podwyższyć i dalej już robić standardowy układ wylewki (styropian 10 cm) - czy dać np na to co jest dużo styropianu np. 15-18 cm i wyrównać wylewką ok. 20 cm ? Co jest bardziej ekonomiczne i czy w ogóle można dawać tak dużo styropianu i wylewki?
  12. Mam do ocieplenia szczelinę ok. 20cm między dwoma budynkami. To jest właściwie jedyna możliwa metoda docieplenia mojego domu, czyli zrobienie kilku dziur i wdmuchanie granulatu. u mnie jest 1 warstwa 24 cm pustaka. zamiast granulatu styropianu są jeszcze metody wdmuchu wełny i pianki, ale ze względu na wilgoć pochłanianą od ziemi jakoś przemawia do mnie ten stryropian. Czy ktoś może coś poradzić odnośnie tych metod? nie jest to jeszcze zbyt sprawdzone i nie widzę za wielu wykonawców.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...