Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Andrzej_gb

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Andrzej_gb

  1. Innego wyjścia nie masz jak położyć grubsze deski przy ścianie wsparte na podłodze jak masz wejście do pokoju (tego z oknami dachowymi i tego z balkonem od wejścia) i podeprzeć ewentualnie od spodu stemplem dociętym na wymiar i zabezpieczonym od od spodu żeby nie uszkodzić stopni. Załączam zdjęcie do podglądu
  2. Madzik82 Ja jeszcze nie mam koloru na Elewacji bo jestem aktualnie przy robotach ziemnych (odwodnienie od rynien, GWC itp.) więc kolor dopiero na końcu będziemy robić
  3. Witaj Madzik82. U mnie więźby było dokładnie 235 m2 a to dlatego, że mieliśmy przedłużone okapy. Wg. projektu jest jak dobrze pamiętam 220 m2. Poemka z jednostanowiskowym Garażem.
  4. Ja pale tym kominkiem już dwa lata (w zimie czasem, częściej jesienią i na wiosnę) i nic się nie dzieje, więc polecam. Kominek z całym oprzyrządowaniem na 8% VAT z montażem kosztował 3600,-
  5. Cześć Weronika. Ja osobiście mam kominek z firmy Kratki.pl model maja i powiem ci ze jestem zadowolony. A z własnego doświadczenia, przy układzie kominka w Poemie nie potrzeba żadnych nadmuchów bo przez otwartą klatkę schodową ciepło rozprowadza się po całym domu.
  6. Te rury do kanalizacji wewnętrznej (popielate) też ci wytrzymają pod warunkiem że było ostrożnie zagęszczane bez kamieni. Pod chudziakiem nie ma takich obciążeni punktowych więc ja bym się nie martwił. Na jakim etapie budowy jesteś?
  7. Weronika jak jest zrobione dobrze odpowiednimi rurami i zagęszczone to nic się nie stanie. Poniżej masz zdjęcia jak to u mnie było.
  8. Późno trochę, ale z tego co wiem to przez okres letni nie kładli tynków przez upały i przez to teraz terminy się poprzesuwały.
  9. To zależy czy mieszkasz Blisko Poemki czy daleko oraz co masz w środku. Ja na tym etapie miałem tylko ściany i wylewkę wiec nie było tam nic palnego. Kiedy te tynki były robione?.
  10. Cześć Weronika. Jak masz wejście do komina w salonie pod kominek wpinasz rurę i stawiasz kozę. Klatka schodowa otwarta wiec ciepło w całym domu. My przy ocieplaniu poddasza paliliśmy przy 15 stopniowych mrozach i ciepło było takie że w krótkich rękawkach trzeba było chodzić. Pierwszy tydzień nie odczujesz tego bo ściany muszą pochłonąć tego ciepła. A jeżeli chodzi o tynki to można spokojnie co drugi dzień przepalać. Pozdrawiam.
  11. Ja dawałem na całej długości od gabinetu do kuchni 160 i do niej dopiero sięgacze 110, ale jeżeli masz już wykonaną kanalizację to wystarczy spokojnie. Dawniej dawało się w każdym domu odpływ 110 i się nie zatykało.
  12. Rubia, gratuluje wykończenia swojej poemki ze wszystkimi detalami. Super. Pozdrawiam Andrzej
  13. Dziękuję Aldi1 ! Pomału nabiera to wszystko wyglądu, choć dużo jest jeszcze do zrobienia w domku a o zewnętrznej części już nie wspomnę. Grunt że mieszkamy już i to jest najważniejsze. Teraz tak naprawdę nic nie robimy w domu bo przez ostatnie dwa lata tak dostaliśmy w kość że postanowiliśmy trochę odpocząć (większość prac wykonywaliśmy sami). Pozdrawiam wszystkich.! Andrzej
  14. Dzięki Rubia. Poniżej wrzucam fotki kuchni i łazienki dolnej. Zdjęcia nie są najlepszej jakości gdyż mam możliwość zrobić je tylko wieczorem i to telefonem, tak że z góry przepraszam. W łazience brakuje jeszcze lustra,przycisku spłuczki i rolet. pozdrawiam
  15. Witaj Aldi1. Mi wyświetlają się na stronie normalnie. Próbowałem również z innego komputera i nie ma problemu. Daj znać jak by dalej był problem.
  16. Dalsze zdjęcia. Nie są one super jakości bo trochę ciemno ale następne postaram się wrzucić lepsze.!
  17. Witam wszystkich w nowym roku. Chciałem poinformować Was że od tygodnia mieszkamy już w naszej Poemce. Mieszka się super, choć jeszcze dużo jest do zrobienia. Na początek zdjęcia kominka i schodów . Postaram się w późniejszym czasie wrzucić trochę więcej zdjęć. Pozdrawiam
  18. Ja ocieplałem w pokojach wszystko z usztowania a strych to ocieplałem z konstrukcji pod podłogę. Wełna trzymała się dobrze między krokwiami.po przycięciu więc nie występował problem braku rąk do sznurowania (oczywiście jeśli robi się samemu).. Ogólnie to trochę gimnastyki na tych szczytach ale da się to zrobić.
  19. My ocieplaliśmy wełną 150 w krokwiach + 100 na przekładkę pod stelażami a powyżej użytkowego 150 wełną pod sam szczyt. Różnica jest odczuwalna (lato, zima) wełna lambda 034 koszt wełny w ilościach około 250 m2 150 i 110 m2 100 - 5500 zł koszt materiału (płyty KG, profile, gips itp - 7000 zł z tym że ja miałem powieszany sufit na parterze więc na pewno mniej poszło materiału na poddasze koszt robocizny bezcenny bo własny. .
  20. Ja nie pomogę ponieważ budujemy POEMKĘ z jednym garażem i u mnie są dwa okna dachowe 140x78. Może majstry coś poknocili z dachem?
  21. To jest koszt całkowity - robocizna z materiałem. Oczywiście mogą być jakieś rozbieżności cenowe w zależności o regionu w jakim się Budujesz czy użytych materiałów zwłaszcza stelaży pod toalety i bidet bo tutaj też jest rozpiętość cenowa w zależności od modelu jaki wybierzesz. Pozdrawiam
  22. Mam ogrzewanie podłogowe w górnej łazience, dolnej łazience, wiatrołapie, holu, jadalni i kuchni. C.O. w miedzi
×
×
  • Dodaj nową pozycję...