Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krztof

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

krztof's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, W moim domu mam okna drewniane z Sokółki. Dom kupiłem używany już z tymi oknami. Z tego co się orientuję mają ok. 7-8 lat. Nie wiem niestety jaki dokładnie jest to typ. Okna od strony południowej w dolnej części od zewnątrz są już bardzo zniszczone. Lakier (lazur) łuszczy się i odchodzi płatami. Wczoraj zdjąłem część z użyciem skrobaczki. Żeby zobaczyć jak wygląda stolarka pod trzymającym lakierem użyłem preparatu do ściągania farb i lakierów z powierzchni drewnianych marki V33. Działa dobrze i mam nadzieję, że nie uszkodzi drewna. Poniżej zamieszczam 3 zdjęcia (uszkodzona stolarka i taka w dobrym stanie) z tej samej ramy. Planowałem: Zeszlifować stolarkę papierem ściernym 120 lub 180, następnie pokryć impregnatem http://www.v33.pl/impregnaty/a.-impregnat-do-drewna-konstrukcyjnego,528.html?&vars=cHJvZHVpdF9pZD0zNTQ= , a na to lazur V33 (do 8 lat trwałości). http://www.v33.pl/lazury/b.-lazura-ochronna-o-wysokiej-odpornosci,384.html?&vars=cHJvZHVpdF9pZD0zNTc%3D Czy powinienem zdjąć lakier z całej stolarki zewnętrznej, czy tylko z tych miejsc, gdzie lakier się łuszczy? Co zrobić ze zczerniałym drewnem, czy można je jakoś odratować? Teoretycznie lazura zawiera w sobie wlaściwości ochronne i impregnacyjne, więc zastanawiam się nad sensem stosowania dodatkowo impregnatu. Czy V33 wg Was to dobbry wybór? Na wielu forach polecany jest Sikkens, ale nie maja go w poznańskich sklepach (castorama, Leroy). Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły w tym zakresie to będę wdzieczny za Wasze uwagi. Zdecydowałem się na lazur a nie lakierobejcę, bo z tego co czytałem jest lepsza dla elementów o precyzyjnym pasowaniu takich jak okna i drzwi. Dzięki za pomoc! Krzysztof
  2. Witam wszystkich, Posiadam Vitodensa 200W WB2B. Niedawno zamontowałem w końcu termostaty i skończyło się w ciągłe manipulowanie temperaturą na piecu. Mieszkam w domu o powierzchni 240m2 na 3 poziomach, więc jest sporo do ogrzania. Ostatni rachunek jaki przyszedł za gaz to zużycie 460m3 przez 2miesiące, więc wynik bardzo pozytywny, jednak osiągnięty przez ciągłe manipulowanie przy temp pomieszczen na piecu i dość niskiej temperaturze w domu. Po założeniu termostatów obniżyłem krzywą grzewczą z 1,2 do 1. Przy obecnych temperaturach ok -15st temperatura na piecu wynosi ok 50st, a to jak na piec kondensacyjny wydaje mi sie dość dużo, jak na same grzejniki (nie mam podłogówki, a woda w kranach jest grzana tylko rano i wieczorem). Temp. normalna pomieszczeń na piecu ustawiona na 18st. Temp nocna obniżona o 3st, bo z tego co czytałem różnica nie powinna być większa. Pytanie jak to wygląda u Was? I jakie powinno być optymalne ciśnienie na piecu? U mnie obecnie jest między 1,6 a 1,8.
  3. krztof

    sterowanie pogodowe

    Pozwolę sobie podpiąć się do tematu, gdyż mam bardzo podobny problem. Od 2 lat mam piec Viessmana Vitodens 200-W z czujnikiem temperatury wyprowadzonym na zewnątrz budynku. Jako że sterowanie piecem w funckji temperatury zewnętrznej jest bardzo uciążliwe chciałem zamontować bezprzewodowy regulator temperatury pokojowej. Znajomy zajmujący się piecami polecił mi wspomniany tutaj Euroster 2006TXRX. 2tyg temu podczas przeglądu pieca serwisant viessmana poproszony o podpięcie regulatora powiedział, że do tych pieców można stosować jedynie Vitotrol 200 lub 300. Różnica w cenie jest bardzo duża, Vitotrol 300 (z wyświetaczem) kosztuje 900zł, a do tego trzeba policzyć koszt pracy serwisanta viessmana (podobno tylko on może to podpiąć) czyli ok 200zł. Czy na pewno do posiadanego przeze mnie pieca nie można podpiąć innego urządzenia, czy też jest to zagranie ze strony viessmana i liczenie na naiwność klientów? Czy macie jakieś rozwiązanie dla takiej sytuacji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...