Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ilona.musial

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ilona.musial

  1. Ok rozumiem, ale czy wystarczy sam nawiew np. przez kratkę w dole drzwi. Kratkę pod sufitem już mamy jako osobny szyb w kominie. Czy zetka dodatkowo będzie lepszym rozwiązaniem? Jeśli tak to jak najlepiej wykonać taką zetkę, chodzi mi o parametry otworów np.
  2. Kocioł jest Defro Akm 2 18KW. W kotłowni sadza też osiada i to najbardziej. Jeśli chodzi o nawiew to niestety nie mamy. Jest tylko kratka u góry. Wiem, że to jest wymagane. Póki co mąż uchyla okno. Chcemy wyciąć w drzwiach kratki na dole drzwi, tak aby nawiew był na wysokości dmuchawy.
  3. Witam, Od 6 miesięcy jestem szczęśliwą mieszkanką nowego domku. Niestety mamy problem z sadzą w domu. Otóż zaczęło się od brudu na ścianach przy suficie podwieszonym. Powstały tam mikropęknięcia na styku ze ścianą i tam dostawał się brud. Mąż "załatał" te szczeliny akrylem i z tym jest już ok. Jednak problem pozostaje przy kratkach wentylacyjnych. Kratki po tygodniu od wyczyszczenia znowu są czarne. Ogólnie w całym domu jest tego pełno jak się przyjrzę. Niestety kotłownię mamy w domu i pewnie z tym jest problem, ale może jakoś to rozwiązaliście. Możecie coś poradzić? Z góry dziękuję
  4. Budowę rozpoczęliśmy 21 marca 2011 r. Ekipa była tak sprawna, że w sierpniu martwiliśmy się już dachem. A teraz 27 lutego mają zamontować nam okna. Mieszkanie w swoim domu było od dziecka moim marzeniem. Wychowana jestem w blokach wielkiej płyty w miniaturowym metrażu. I pewnie dlatego zawsze brakowało mi tej własnej przestrzeni. Czy podjęcie decyzji o budowie było słuszne - okaże się gdy będziemy mieszkać.
  5. Witam! U nas sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, gdyż będziemy budować Praktycznego Alabastra ) Otóż wygląd zewnętrzny będzie z Praktycznego (Domy z Wizją), wnętrze zaś ściągamy z Alabastra (Domowe Klimaty) oczywiście z małymi zmianami. Budujemy bez garażu , dom wydłużamy do 12m, dolne wc chcemy przenieść obok schodów przez co z ganku będzie bezpośrednie wejście do kotłowni. Poddasze będzie bardziej zmienione co jest spowodowane wyglądem zewnętrznym jaki chcemy uzyskać dodając lukarny, aby wyeliminować okna dachowe. Łazienka z małym pokojem zostanie połączona co da pokój. Natomiast pokój przy sypialni zostanie przerobiony na łazienkę i pralnie. Obok schodów nad wc ma znajdować się garderoba, natomiast sypialnia oraz drugi pokój zostaje bez zmian. W przyszłym tygodniu mamy umówione spotkanie z architektem zobaczymy jak to wszystko połączy.
  6. Witam! My również zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Łączymy dwa projekty w całość.
  7. Ja również dołączam się do grupy budujących Praktycznego 1. Jesteśmy na etapie załatwiania formalności. Jesienią planujemy wylanie fundamentów, a cała reszta od wiosny 2011. Oto zmiany jakie chcemy wprowadzić w projekcie: - likwidacja wykusza kosztem powiększenia kuchni, a tym samym ulokowanie tam spiżarki - powiększenie gabinetu kosztem tarasu - usunięcie garażu z bryły budynku przez co w pom. gosp. pojawi się okno - na piętrze połączenie dwóch łazienek w jedną i wygospodarowanie tam miejsca na pralnio-suszarnię. -
  8. Witam, Mamy działkę na wsi. Z jednej strony na całej długości graniczymy z sąsiadem. Z drugiej zaś na 30m długości jest drugi sąsiad a za jego posesją jest działka należąca do wspólnoty wiejskiej. Geodeta doradził nam, żeby dogadać się z przedstawicielami wspólnoty wiejskiej w celu wyznaczenia granicy. Geodeta nie chce się podjąć wyznaczenia granicy gdyż mapy są słabo opisane. Jesteśmy po wstępnych rozmowach i pomiarach z sołtysem wsi i wstępnie wszyscy są zgodni. Teraz pytanie. Jak doprowadzić tą sytuację do końca tak aby wszystko było zgodne z prawem? Wyczytałam, że powinno się spisać ugodę rozgraniczenia i złożyć ją do urzędu gminy. Czy to wystarczy? Bardzo proszę o pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...