Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wypas

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    118
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    SSO

Dane osobowe

  • Miejscowość
    BS4
  • Województwo
    dolnośląskie

wypas's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Ja też miałem tak ustawione i grzałka się nie załączała (choć nie wiem jak to sprawdzić). Bardziej chodzi o to, że histereza jest ustawiona na 3 stopnie, a dogrzewanie CWU nie rozpoczyna się już przy takiej różnicy, a dopiero gdy spadnie jeszcze kilka stopni. Nie sprawdzałem dokładnie, ale przykładowo gdy miałem ustawione 44, a temp spadła już do 38 to nadal nie było reakcji. Dopiero przy większej różnicy się załącza. Chyba coś koło 7 stopni różnicy - ale nie mam pewności. Więc pytanie czy u Was się załącza zgodnie z histerezą? A może ja to źle rozumiem i histereza 3 wcale nie oznacza różnicy 3 stopni między zadaną, a aktualną. Swoją drogą to sam jestem ciekaw czy te parametry Aktywacja, Stop oznaczają max czas na jaki jest włączone ogrzewanie CWU a potem minimalny czas przerwy między dogrzewaniem w minutach. Bo ja to tak rozumiem. Niestety manual od LG nie mówi o tym jasno i jest bardziej skierowany do serwisantów. Dużo w instrukcji jest niejasnych sformułowań i dla przeciętnego Kowalskiego nie są pomocne.
  2. dzieki Kaszpir. Niestety teraz LG nie daje takiego manuala (ochrona środowiska czy co - nie wiem). Jest tylko krótka instrukcja dla instalatora jak podłączyć urządzenie i tyle. Ściągnąłem sobie to co udostępniają online. Niestety dużo rzeczy jest słabo opisanych i operują symbolami. Spróbuje wyłączyć te grzałki i może wtedy CWU będzie od razu grzane przez sprężarkę.
  3. Czy jest możliwe ustawienie, by załączał od razu sprężarkę? Coś z ustawieniem zworek na płycie?
  4. Witajcie, Od kilku tygodni mam lg therma v 9kW 1f (sterownik 3.0.3.1). Zaskoczyło mnie, że instalator podłaczył 2 różne programatory pokojowe. Jeden dla funkcji ogrzewania, a osobny dla chłodzenia. Mówi, że na jednym się nie da. Mam wiec salus T40 i TECH ST-292. Generalnie jeśli to ma działać to ok, tylko sądziłem, że da się to zrobić na jednym programatorze. Druga sprawa. W ustawieniach zbiornika 2 w menu serwisowym mam histereza 3 i na priorytet ogrzewania: CWU. Jednak mimo, że temp spadnie 3 stopnie poniżej zadanej na CWU to i tak podgrzewanie się nie załącza. Dopiero jak spadnie jeszcze kilka stopni. Czy to oznacza, że mam coś źle ustawione? Gdzieś wcześniej natrafiłem na forum, że trzeba jakieś zworki przestawić, ale to chyba dotyczyło wcześniejszej wersji softu. Teraz jest w programatorze, a jednak nie działa prawidłowo.
  5. myslalem o tej: Pompa Ciepła Panasonic AQUAREA 9kW Model zestawu: KIT-WC09H3E5 Jednostka wewnętrzna: WH-SDC09H3E5 Jednostka zewnętrzna: WH-UD09HE5 Do obecnego systemu z piecem kondensacyjnym mamy zasobnik CWU 110 l i jest ok. (rodzina 4 osobowa), nie mamy bufora do podłogówki. Czy przy pompie lepiej miec wiekszy zasobnik?
  6. Witam, Zastanawiam się nad zamianą ogrzewania gazowego na pompę ciepła. I zainteresowała mnie Panasonic 9kW Seria H. Cena z montażem na all.. są juz od 15,5k + pewnie jeszcze jakies bufory , pompy obiegowe itp. Proszę o radę czy ta pompa nadawałaby się do mojego domu. Dotychczas moja kotłownia składa się z pieca kondensacyjnego cerapur 13,4 kW, bufora na CWU 110l, pompy cyrkulacyjnej CWU i zawory. Jedyna pompa jaka jest w układzie ogrzewania podlogowego (900m - 9 obwodów) to pompa w piecu. Dom o powierzchni ogrzewanych podłóg prawie 200m2, kubatura 510m3. Z obliczeń wynika, że zapotrzebowanie budynku na energię to 28W/m2 i roczne 9300kWh. Mieszkamy od 3 lat i ogrzewamy piecem kondensacyjnym na gaz płynny. W tym okresie zuzywamy srednio 1900l gazu rocznie co przekłada sie na 3500-4000 PLN. Przykładowa temperatura zasilania to 31 stopni przy TZ -6 i TW 22-23 stopnie. W największe mrozy -18, TZ - była 37 stopni. Ogólnie czy to bedzie dobry wybór i jakie mogą być koszty ogrzewania przy moim zapotrzebowaniu. Mam taryfe G12w. Czy w takim przypadku kotłownia z PC bedzie mogła wykorzystać dotychczasowy zbiornik CWU, co będzie musiało dodatkowo wejść w skład. Czy bufor do podłogówki nie bedzie potrzebny?
  7. wiec w projekcie nie ma ocieplenia gdyz jest budowany z ytonga 36cm. Jednak postanowilem calosc ocieplic 10cm styro i teraz wyszedl taki zonk. nie wchodzi w gre zamurowywanie okien czy tez nachodzenie styro na szybe. Teraz moglbym dac jakies 2-3 cm styro zeby byl widoczny profil okien. Ale czy w takiej sytuacji ocieplic cala ta sciane tylko 3 cm czy tez zrobic jakis uskok z 10cm na 3cm przy samych oknach? Co radzicie?
  8. Witaj Olek, Czy rozwiazales juz problem z ociepleniem? Ja niestety tez mam podobny ale juz na duzo wiekszej powierzchni. Okna w wykuszu (fixy boczne) zaczynaja sie rowna ze sciana i tez nie mam jak jej ocieplic. Od sciany do szyby jest tylko 8 cm ale to by oznaczalo ze zakrywam rame okna Zona nie chce sie na to zgodzic. Wiec nie wiem czy nie ocieplac wcale, czy dac tylko 2 cm ? A moze jakies wyciecie przy samym oknie? POzdrawiam Tomasz
  9. czesc Neo Powiedz mi na co mocowales kable do sufitu. Zaczynam elektryke od poniedzilku i tesc mowi ze bedziemy to gipsem lapac, ale ty chyba masz cos innego? Pozdrawiam
  10. czesc artix1 Mam pytanie co do uziomu. Bedziemy robic wkrotce elektryke i uziom pionowy. Myslalem, ze od preta uziomu sie ciagnie od razu przewod i wpina do skrzynki w domu. Czy raczej do skrzynki zewnetrznej a od niej idzie kabel YKY 5x10mm2 do domu? JAk ty masz zrobione? Dzieki
  11. wydaje mi sie ze jak dam rozdzielacz parteru w kotlowni (pomieszczenie 1 / 8 ) za garazem to bedzie od niego wszedzie daleko do pozostalych pomieszczen. Wg projektu ma byc w hallu pom. 1/2 Co sadzicie?
  12. Dzieki MIchal i Edde, Mam wlasnie zamiar ustawic rozdzilacze w miare jeden pod drugim (parter-pietro) i zasilanie z kondensata do nich tak jak mowicie. Mam jednak watpliwosc czy ogrzewac garaz i pomieszczenie z piecem. Sa one najbardziej oddalone od rozdzilacza, wiec pomyslalem o tym 3 rozdzielaczu na poczatek co by dawal zasilanie na 2 pozostale oraz moglbym wyciagnac do niego zasilanie na dodatkowe grzejniki do garazu i pom z piecem w razie gdyby temp w zimie spadala ponizej zera. Od razu zaznaczam, ze nie potrzebuje utrzymywac wysokiej temp w tych pom. a jedynie by nie spadlo ponizej 0. Nie bede kladl ocieplenia podlogi w nich wiec powinno nie spasc ponizej 0 ale w razie co lepiej pociagnac obwody pod grzejniki. Czy lepiej ciagnac z 1 rozdzielacza parteru?
  13. Witam i ...pytam, Wkrotce robie tynki i chcialem sie przygotowac do instalacji podlogowki. Tzn. spiac ze soba rozdzielacze i podprowadzic w okolice przyszlego pieca. By pozniej juz nie kuc. Poniewaz jestem zielony w temacie prosze o podpowiedz. Dom jest z poddaszem uzytkowym, wiec beda 2 rozdzielacze. Jak je teraz ze soba podlanczyc? Gdzies przeczytalem, ze mozna zrobic 3 rozdzielacz w kotlowni taki maly 2 - lub 3 obiegowy i do niego podlanczyc pozostale 2 rozdzielacze. Czy tak sie to robi? Jakich rur uzyc do podlanczenia tych rozdzielaczy? Czy robic z PEX czy miedz? Jakie srednice?
  14. Witaj. Na poczatek musze powiedziec, ze bardzo ladny domek wyszedl. Podoba mi sie kuchnia i okna w winchesterze ( tez takie wybralismy) Zastanawiam sie czy macie blat kuchenny wpuszczony w parapet? Nie widze zadnego zdjecia zblizenia na okno. Mozesz zamiscic. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...