Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kolbe

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Posts dodane przez Kolbe

  1. Uprzedzę, że jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt ogrodowy. Zachciało mi się kupić parę hektarów łąki, to teraz mam...

     

    Na teraz jest do wycięcia lekko ponad 3000 metrów kwadratowych chaszczy (nierówna łąka z zaroślami do 50 cm wysokości) w tym jakieś 200 metrów malinowo jeżynowej dżungli. Zastanawiam się nad kosa, która temu podoła i potem będzie służyła przez parę(naście) lat.

     

    Cena w zasadzie nie jest najważniejsza, ale zależy mi na tym, aby:

    - sprzęt się mieścił do auta, bo będę go na razie dowoził (auto spore, bo C4 Grand Picasso, ale i tak).

    - szybkie cięcie, nie chcę się nachodzić. Działka jest długa.

    - łatwość ewentualnego serwisu

     

    Wszyscy pisza Stihl lub Stiga. Jakie modele są szczególne polecane?

     

    Ja coś bym wybrał ze stajni Makita np. 4-SUWOWA KOSA SPALINOWA EBH341U lub nawet ten mocniejszy model 4-SUWOWA KOSA SPALINOWA EM4350UH.

    Silniki 4 suwowe są żywotniejsze i śmiało wytrzymają paręnascie lat .

  2. Z wentylacją sobie poradziłem, fakt w projekcie jest traktowana po macoszemu ale murarz wykonał kilka otworów w kazdym pokoju i wentylacja została wypuszczona na strych a później na dach. Koszt przebudowy nie był duży a w fazie budowania zrobiło się to bardzo prosto. Na dachu zamontowano kilka kominków wentylacyjnych i działa. Darek - spolkojnie zrobisz ten dom taniej , tylko metodą gospodarczą.
  3. Jakie ma parametry twój dom na świadectwie energetycznym?

    Bo to nie o "wypas" chodzi tylko o rozsądne podejście do późniejszych kosztów utrzymania dużego domu.

     

    Skoro zbudowałes podziel się kosztami za poszczególne stany - fundament, SSO, SSZ, instalacje itd.

     

    już ci odpowiadam: obliczeniowe zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną to 129,71 kWh (m2 rok), jak widać budynek został wyżej oceniony niż wg wymagań WT 2008. Zapotrebowanie na energię kocową wynosi 116,13 kWh (m2 rok) to raczej dobry wynik.

    Odnosnie kosztów, rozmawiałem z architektem który napisał projekt i stwierdził że budynek został zaprojektowany z najlepszymi rozwiązaniami i lepszymi ponadstandardowymi materiałami urzytymi do jego budowli, i stwierdził że mozna spokojnie budować duzo taniej niż to napisane w projekcie, Miał rację po wprowadzeniu zmian dom nie jest drogi w wybudowaniu a ja naprawdę nie zarabiam kokosów :-)

    Co do kosztów to nie pamiętam dokładnie kwot ale w 400 000 się zmiesciłem napewno z uwagi na fakt że więcej kredytu nie dostałem. Nawet jak bym chciał więcej wydać na ten dom to było to nie możliwe.

  4. Bo to wielki dom z jeszcze większym czterospadowym dachem (a w zasadzie 11 połaci w sumie). Do tego kolumienki., wykusz . W 300 tyś nie zbudujesz. Bardziej koło 600 tyś.

     

    Elfir ! Jako najlepszy doradca nie wprowadzaj ludzi w błąd, przesadziłeś grubo z tymi 600 tysiącami ! Goździk jest budynkiem parterowym i wcale nie kosztuje krocie. Mnie w zupełności wystarczyło 400tyś.(ze wszystkim!) a jestem świeżo po oddaniu do użytku Goździka. Wszystko zależy od tego czy inwestor buduje na wypasie czy skromniejszą wersję.

  5. Czy mogę liczyć na uwagi odnośnie wnętrza domu? Wydaje się , że jest odpowiedni dla nas. I szukałbym czegoś podobnego lub pokazałbym architektowi taki rozkład. Jednak nigdy nie mieszkałem w domu i nie wiem na co zwracać uwagę.

     

    Cześć Darek!

    Temat wnętrza to naprawdę duży temat. Mieszkam w Goździku już od 3 miesięcy. Generalnie jestem zadowolony , rodzina także, choć nie obyło się bez pewnych zmian ale to normalna sprawa, nie ma domu idealnego. My chcieliśmy mieć właśnie taki , stylowy i tradycyjny i taki własnie jest. Zrobilismy sobie wejście do garażu wewnątrz budynku, nie mów że sobie poradzisz, to wazne, bez tego w zimie bieganie w kurtce do garazu po przysłowiowy młotek czy obcęgi może dać sie we znaki. Architekt w ramach adaptacji projektu do warunków miejscowych może bez problemu takie zmiany nanieść. Ostatnio gościłem u siebie młode małżeństwo spod Rawy Mazowieckij któremu wyłuszczyłem wszystkie zmiany jakie wykonaliśmy , z większości jesteśmy bardzo zadowoleni. Darek , dobrym pomysłem jest obejrzenie takiego Goździka na żywo a z tego co wiem to buduje się w Polsce takich domów sporo.

     

    Pozdrawiam i do usłyszenia.

  6. Witam serdecznie pani Izo.

     

    Też buduję goździka, czy mogłaby mi Pani podać numer telefonu , mam kilka pytań odnośnie budowy. Z góry dziękuję za pomoc. Ewentualnie podaje swój adres : [email protected] , proszę się odezwać , nie miałem dotąd okazji porozmawiać z kimś kto buduje ten dom a to duża pomoc.

     

    pozdrawiam

     

    Ireneusz grochowski

  7. Jesteśmy teraz na etapie szukania taniego i w miarę pasującego ogrodzenia (do naszego dworkowego stylu domu), ale niestety okazuje się, że nic takiego nie znalazłam, już wątpię czy coś taniego, ładnego i porządnego istnieje dla "zwykłych śmiertelników z cienkim portfelem":eek:.

    - Może ktoś z Was podsunie nam jakiś pomysł - będę wdzięczna za każdą radę :).

    Pozdrawiam

     

    Ostanio w markecie budowlanym widziałem w miarę tanie ogrodzenia różnego rodzaju.

    ps. Mogła by Pani opisać jak wyglądała struktura posadzki ? Własnie się do niej przymierzam.

    Irek

×
×
  • Dodaj nową pozycję...