Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

holek125

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

holek125's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam ponownie! Po dłuższym przeszukiwaniu internetu wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie dotyczące obróbki okien, zwłaszcza z pierwszego zdjęcia. ( http://forum.muratordom.pl/showthread.php?127468-Okno-dachowe-ko%C5%82nierz-podw%C3%B3jny-i-szeroko%C5%9B%C4%87-krokwi lub http://www.retro000ula.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=1&rok=2011 ) Niestety nadal mam prośbę do fachowców o pomoc jak rozwiązać problem zdjęcia drugiego, czyli zbyt dużej odległości między krokwiami, u mnie ok 176cm. Jak zabrać się za stelaż do KG? Z góry dziękuję za pomoc.
  2. Ostatnimi czasy po przestudiowaniu wielu materiałów dotyczących zabudowy poddasza zabrałem się za montaż drugiej warstwy wełny, jak i stelaży pod KG. Planuję wykonanie opłytowania podwójnego z płyt o gr. 12,5mm. Stelaże montuję na wieszakach ES (175cm na skosach i 225cm na suficie). Powiem szczerze, że dwa pokoje udało mi się zastelażować lecz trudność znalazłem w momencie przejścia do strefy, gdzie znajdują się okna dachowe. W załączniku przesyłam zdjęcia z pobieżnym opisem jak to wygląda, niestety nie mam pojęcia jak to "ugryźć" by miało ręce i nogi. Jedno pomieszczenie to łazienka, a drugie (naprzeciwległe) to klatka schodowa. Druga sprawa to czy przy wykonywaniu podwójnego opłytowania trzeba szpachlować łączenia pierwszej warstwy? Jeśli tak to czy również trzeba robić to z zastosowaniem taśmy zbrojącej? Prosiłbym o pomoc w w/w problemie, gdyż nie chcę porobić błędów, które później będą mnie prześladować. Z góry dziękuję za odpowiedź.
  3. holek125

    Zbieramy pytania....

    Witam! Mam pytanko odnośnie ocieplania poddasza, mianowicie między krokwie wcisnąłem wełnę Isover Unimata 15cm, zostawiając oczywiście 3cm szczelinę wentylacyjną, gdyż na dachu jest pełne deskowanie i położona papa. Teraz zabieram się do drugiej warstwy, która wykonana będzie z 10cm Isovera Super Maty. Niestety mój "ból" polega na tym iż robię to sam i nie ukrywam niesamowicie ciężko jest założyć pas 4,5mb wełny na wieszaki (zwłaszcza, że robię stelaż na ES). W związku z tym moje pytanie, czy mogę wełnę podzielić na mniejsze odcinki (tak by łączenie wychodziło między krokwiami), czy mój sposób jest błędny, ze względu na powstawanie mostków. Czy też może lepiej zrobić tak jak podpowiada firma RockWool, czyli najpierw zamontować stelaż pod karton gipsy (oczywiście profile CD wypełnione wełną), a później docinać wełnę między profile. Proszę o pomoc, który sposób będzie lepszy.
  4. Witam! Mam podobny problem z nierównością schodów betonowych, chciałbym je wyrównać ewentualnie później pokryć folią w płynie, by się nie kurzyło. Tutaj moje pytanie co polecicie do wyrównania nierówności stopni pozostałych po szalunkach, tak by się później to nie rozleciało. Ostatecznie nie mam pojęcia czym będą przykryte schody, czy płytkami, czy drewnem, a z powodu braku środków schody zostaną niewykończone przez kilka lat. Co najlepiej użyć do gruntowania i załatania nierówności.
  5. Szanowni Państwo! Mieszkam w strefie B utworzonej przez lotnisko wojskowe, w związku z tym chciałbym się dowiedzieć, czy mogę się starać o dofinansowanie/dopłatę na wyciszenie domu materiałami dźwiękochłonnymi, np. wymiana okien i drzwi zewnętrznych na dźwiękochłonne, obłożenie ścian zewnętrznych budynku styropianem dźwiękochłonnym Jeśli jest taka możliwość to w jaki sposób i gdzie się o nią mógłbym starać? Czy dotyczy ona starych i nowych budynków? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
  6. Ewidentnie zwrot kosztów, które ciągle się powiększają, przez ten nieszczelny dach. Masz rację jest to jakaś furtka nacisku, którą oczywiście wypróbuję.
  7. Łukasz _K: Wezwania pisemnego nie było, tylko rozmowy telefoniczne. sSiwy12: Szantaż jak to szantaż działa w dwie strony i nie za bardzo jest legalny. Myślałem bardziej o wysłaniu pisma z jakiejś kancelarii prawnej by wyglądało to w miarę poważnie. Może mi ktoś podpowiedzieć, czy rzeczywiście tylko umowa by mnie ratowała w tym momencie?? Czy inne dowody nie wchodzą w grę?
  8. Witam! Na początku roku dekarze pokryli mi dach papą termozgrzewalną, niestety nie grzali jej tylko przybijali gwoździami, jak się okazało po miesiącu dach zaczął przeciekać, po telefonicznym wezwaniu ich do naprawy przyjechali i pozgrzewali brzegi papy, co uniemożliwiło jej odzyskanie. Niestety nadal ciekło, później już nie odbierali telefonów, aż w końcu zostałem zmuszony do zakupu drugiej nowej papy i położenia jej na tą starą. Tutaj moje pytanie czy mam szanse na zwrot kosztów zakupu materiałów i usługi od dekarzy, którzy wg. specjalistów źle położyli papę na dachu, jeśli nie mam umowy, a posiadam zdjęcia dokumentujące iż dani ludzie wykonywali tą pracę i nagranie rozmowy telefonicznej w której przyznają się iż pracę wykonali i wzięli za nią pieniążki. Z góry dziękuję za pomoc.
  9. Witam! Ja mam troszkę inny problem. Gdy zakładałem prąd (PGE) to energetyka zmieniła mi kategorię działki z opcji "docelowo budynek mieszkalny" na działka rekreacyjna (na działce znajduje się już budynek gospodarczy) i wstawili mi taryfę G11, teraz chciałbym wybudować dom, lecz dowiedziałem się, że muszę zmienić taryfę na C11 pod rygorem zapłacenia kary za kradzież energii, lecz w przepisach i umowach, które podpisywałem nigdzie nie ma takiego zapisu a dodatkowo druga część działki, łącznie z istniejącym budynkiem gospodarczym nadal pełni funkcję rekreacyjną, co w takim wypadku radzicie, może ktoś już spotkał się z taką sytuacją. Nie zmieniać taryfy, czy trzeba ją zmienić??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...