
Cypel
Użytkownicy-
Liczba zawartości
129 -
Rejestracja
Cypel's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
Co najlepsze na ścianki działowe na poddaszu użytkowym??
Cypel odpowiedział engi → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Ja mam GK na profilach stalowych 10cm wypelnione welną. Najlżejsze rozwiązanie przy sensownej izolacji akustycznej. Problemem tylko jest wieszanie ciężkich rzeczy (szafki) na ścianie. -
GK i stelaże pod dachem - pytanie?
Cypel odpowiedział Griszka → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Griszka nie ma potrzeby zostawiania dodatkowej przestrzeni do wentylacji plyt GK. Gips ma naturalną zdolność do akumulacji i oddawania wody i nic mu nie bedzie, nadmiar wilgoci powinna odprowadzić wentylacja. Chronić przed wilgocią trzeba przede wszystkim izolację (wełna mineralna) więc konieczna jest folia paroszczelna między Gk a izolacją (kładziona na zakład) -
Weź do odbioru inspektora nadzoru, mojemu koledze wymalazł ponad 90 usterek w odbieranym mieszkaniu, wtym takie, które usterkami sie nie wydawały np. sciany były pobielone (mimo, ze w umowie tego nie było), więc hurra zrobili coś za darmo, ale niestety po to, aby ukryć złe wykończenie tynków. Te pare złotych na inspektora to niewielki koszt, a może Ci zaoszczędzić sporo problemów
-
W dyskusji biorą udział zwolennicy ogrzewania nadmuchowego (zadowoleni) oraz sceptycy (ktorzy wybrali cos innego), a czytają Forum ludzie poszukujący argumentów ułatwiających im podjęcie trudnej decyzji. Ja wybrałem rozwiązanie (podłogówka + grzejniki) na etapie ostatecznego wyboru projektu, ale decyzję podjąłem po długim namysle, spotkaniach z firmami, proponujacymi ogrzewanie nadmuchowe (łaczące ogrzewanie z wentylacją co bardzi mi się podobało) oraz spotkaniach z użytkownikami. Dlaczego odrzucilem nadmuch (rozumiejąc jego zalety): - bo musiałbym miec 2 urządzenia: piec i podgrzewacz cwu i z konieczności 2 przewody dymowe - pracujący piec o mocy 18kW przepycha ok 2000 m3 powietrza na godzinę, a wentylacja 400, więc 5 razy mniej. Każdy podejmuje decyzje zgodnie ze swoimi preferencjami, a niepelna informacja utrudnia podejmowanie decyzji świadomie, dlatego dziele się moim zdaniem z innymi (aktywnymi i pasywnymi) uczestnikami Forum, licząc, że inni zrewanżują mi się w podobny sposób gdy ja bede miał wątpliwości.
- 402 odpowiedzi
-
- domu
- doświadczenia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
wojptak na rację, rekuperator to coś co instaluje sie przy systemie wentylacji nawiewno-wywiewnej, a nie metoda ekologicznego ogrzewania. Rekuperator ogranicza straty ciepla na wentylację, a grzalki maja przeciwdziałac oblodzeniom i niemilemu efektowi nawiewu zbyt zimnego powietrza. Właczanie nieogrzewanego garażu do systemu wentylacji naw-wyw jest bez sensu, bo samochód nie potrzebuje swiezego powietrza (nie tak jak ludzie) a ochłodzi powietrze wyciągane z pomieszczeń mieszkalnych (ciepłych) przez co zmiejszy sprawność rekuperatora.
- 5 329 odpowiedzi
-
- klimatyzacja
- rekuperacja
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
1. Rozwiązania, ktore proponowaly mi 2 firmy nie mialy mozliwosci zainstalowania zasobnika cwu do pieca ogrzewania powietrznego, jeżeli Ty masz takie rozwiązanie to rzeczywiscie dyskusja bezprzedmiotowa, ale w innych przypadkach konieczne jest instalowanie dodatkowego gazowego podgrzewacza pojemnościowego z dodatkowym przewodem kominowym itp. 2. No nie do końca się zgodze, (choc w moim przypadku jest to wyłacznie eksperyment myslowy) bo w wychlodzonym domu należy w początkowym okresie grzania dostarczyć dużo ciepła więc z konieczności nadmuch będzie duży, co powoduje wrażenie ciągłego przeciągu. Zjawisko to występuje również w damach szkieletowych, tyle że znacznie krócej z uwagi na niższą akumulację ciepła w scianach (i zwracali na to uwagę użytkownicy, z którymi rozmawiałem). Ostatecznie ja wybralem ogrzewanie mieszane podłogowo-grzejnikowe, ze wzgledu na zalety podłogówki i fakt ze lubię mieć cieplutko w stopy mmmmhhhhh.
- 402 odpowiedzi
-
- domu
- doświadczenia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
OK Megi, należe do tych co zdecydowali sie placic 2 razy, a nie miec klimy itp, ale: 1) nie mam problemu z przygotowaniem cwu, 2) wentylacja wymienia tyle powietrza ile potrzeba aby zapewnic komfort swiezego powietrza, a nie tyle ile potrzeba aby ogrzac pomieszczenie. Z punktu 2 wynika wiec to, co mozna przeczytac w kazdej sensownej publikacji nt ogrzewania powietrzem, ze nadaje sie do kanadyjczyków, ale nie najlepiej sprawdza się w domach murowanych.
- 402 odpowiedzi
-
- domu
- doświadczenia
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jak czytam ten watek to przypomina mi sie powiedzenie La Rochefoucota (jakos sie to pisze) ze: "Grożniejsze od naszych poczynań są poźniejsze próby ich uzasadnienia". Ja wybór okien mam za sobą wiec mam dystans do tego o czym piszecie, ale jak dokonywalem wyboru zastanawiałem się przede wszystkim nad stroną funkcjonalną i estetyczną okien. Jeżeli okna mają mi spłonąć to jest mi w 100% obojętne jakie one będą bo: 1) I tak je stracę więc wszystko jedno jakie miałem, 2) lakiery i impregnaty, ktorymi zabezpieczone jest drewno też spalając się produkują opary nieobojętne dla zdrowia. Wybrałem drewniane bo: 1) bardziej mi się podobają, malowane lazurem, 2) ramy mają mniejsze wymiary, wiec powierznia szyby jest większa 3) nie ma problemu z rozszrzalnośćią cieplną ram w ciemnych kolorach. Godzę się na niedogodność, że co kilka lat trzeba bedzie odnawiac lazur. A co do wyboru firmy, to w moim przypadku wszystkie oferty były bardzo zbliżone poniżej 10% różnicy w cenie ostatecznej. Jak ktoś miał niska cenę wyjściową, to dawał mały rabat, i sporo kazał sobie dopłacać za okna trapezowe, a jak cena wyjściowa była wysoka to w cenie był "pełny wypas" i upusty się negocjowało łatwiej przy dużej ilości.
-
Maxiu zapros sobie przedstawiciela Ytonga do siebie, niech Ci wyliczy wg projektu. ile i jakich materiałów wyjdzie na budowe, zadaj mu również pytanie o opcje (nadproża, ocieplenie wienców, ksztaltki stropowe itp). U mnie optymalnie cenowo/jakościowo wyszło kupienie Ytonga na ściany i wieńce, całą reszte systemu sobie podarowalem. Potem czeka Cię jeszcze kilka wizyt w skladach i już bedziesz wiedział co i gdzie chcesz kupić. I pamiętaj ze Ytong przywoża w paletach.
-
W Krakowie z pewnoscią współdziałali: złodzieje, spóldzielnia/montażysci i (prawdopodobnie nieświadomie) producent. Klucz do każdych drzwi mozna dorobic, w ostatecznosci producent na podstawie numeru na kluczu lub wkładce. Dlatego najlepiej założyć wkładkę budowlaną, a po przeprowadzce zamienić ją na inną, kupioną anonimowo i od innego dostawcy niż drzwi, a wymienić własnorecznie. Dobrze jest też zamontowac dodatkowe drzwi zewnętrzne, zeby złodziej nie mógł zalepić dziurki od klucza w drzwiach antywłamaniowych poxipolem. Na zdeterminowanego profesjonalistę to wszystko nie pomoże, ale tych jest mało IHMO, a na większość to wystarczy.
-
PIEC DWUFUNCYJNY NIEKONDENSACYJNY ALE...
Cypel odpowiedział greg.orius → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
No cóż No Pewnie, ze z zamknietą. Ten dylemat kazdy musi rozwiazac we wlasnym zakresie Vaillant, Viessmann? LAS A jak tak to wspołosiowy Proszę, Niefachowiec i jeszcze nieuzytkownik Współzatroskany Inwestor -
O ile powiekszyc otwor okienny aby zamontowac zaluzje
Cypel odpowiedział loniu → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Czesc Jest wiele systemów montowania rolet zewnetrznych: w rolokasetach w nadrozu, w otworze okiennym nad oknem, w otworze przyslaniajac okno. Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jest w otworze okiennym nad oknem (tak, zeby nie przslaniac okna) pod tynkiem w takim przypadku musisz pomiedzy oknem a nadprozem zostawic miejsce na montaz kasety. wielkosc kasety zalezy od wysokosci otworu okiennego, ale powinno wystarczyc 18 cm dla drzwi (wysokosc otworu ok 230cm) i 14 cm dla okna. W przypadku napedu elektrycznego powinienes doliczyc po 2 cm do wysokosci, aby zmiescily sie w kasecie wieszaki-blokady. Mnie wlasnie montuja rolety wiec mam temat na swiezo. -
Ja wybralem Veluxa, takie specjalne chyba symbol V21 sa niższe i nizej montowane niz standardowe i nie wystają ponad płaszczyzne dachu. Takie mi sie bardziej podobały. Porównywalem rowniez z Fakro i w zeszlym roku okna Fakro byly tansze, ale kołnierze (wysokie) droższe. U mnie komplet wychodził tak samo (Fakro i Velux).
-
izolacja - folia wysokoparoprzepuszczalna
Cypel odpowiedział Griszka → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
za 400 pln folie wpp na cały dach? mam watpliwosci. -
Owszem koszt jest inwestycyjny i ekploatacyjny, ale za komfort cieplej wody po odkreceniu kranu ja zdecydowalem sie zaplacic te pare złotych (pompa, wiecej rur i prad do napedzania pompy). Obecnie mam przeplywowy ogrzewacz gazowy i szlag ciezki mnie trafia jak musze czekac az doplynie ciepla woda do umywalki odległej o 3 metry. Załóżmy nawet, ze ta woda nic nie kosztuje ale codzienny stres łazienkowy mnie dobija.