Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fadros

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

fadros's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Akurat temat dla mnie na czasie. Muszę się zabrać za taras. Planuję stopy betonowe + kotwy dla legarów. Legary i deska szczotkowana modrzew syberyjski. Czy wtedy dawać te podkładki między legarem a deskami? One nie trzymają wody? Bo tak jedyne co przychodzi mi do głowy to to, że jak one namokną to długo drewno będzie wilgotne.
  2. No ja popełnię zakup tego Ventilusa w tym sezonie. Montaż gdzieś za 2 miesiące. Podobno w ciągu miesiąca ma ukazać się jeszcze nowsza wersja 4-setki... Zastanawiam się natomiast czy sens jest dopłacać do wersji 365HR ? Ta wersja jest z wymiennikiem entalpicznym - można na chłopski rozum czym kluczowym różni się od aluminiowego w wersji 400? Orientacyjna powierzchnia wentylowana domu zbliżona wg katalogu dla 400 i 365HR.
  3. fadros

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Nawet jeśli przełknę wysoki pas nadrynnowy to czy w ten sposób wykonana obróbka deski czołowej jest dużym błędem? Wracam na budowę dopiero jutro, obawiam się, że obróbki dokończone i zabrał się za kosze... Rozumiem, że obróbka zachodząca na dach zabezpieczyłaby rant /dach-czołówka/ przed przetarciem membrany? Jeśli mamy brak i tylko membrana schodzi do rynny a na membranie dopiero pas nadrynnowy to jest kicha? Domagać się powrotu do tych prac i rozbiórki tego?
  4. fadros

    Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!

    Panowie a może i Panie, po rozpoczęciu prac nad obróbkami zwróciłem uwagę że wychodzi zbyt wysoki pas nadrynnowy. Nie mogę technicznie wytłumaczyć mojemu dekarzowi jak to ma być zrobione ale wiem że da się inaczej. On twierdzi że tak musi być. Nie po to wybrałem MH Piano, aby całość psuła tak daleko zawieszona rynna... Dodam że na całości jest płyta OSB, na niej membrana z posypką asfaltową. Jak to zrobić aby zachować sztukę a jednocześnie podnieść rynnę do góry? PS. Mam świadomość że zużyte arkusze blachy mogą iść do kosza
  5. Ale żeście zrobili mi z mózgu szambo We wniosku czyste powietrze wpisałem sobie powietrzną. Potem przy flaszce ze szwagrami, teściami... dałem się naciągnąć na gruntówkę. Eh mówią, że będzie spokój na tym naszym "wypizdo**iu" północno wschodnim no to niech będzie. Zrobiłem korektę wniosku na gruntówkę. Teraz znowu mętlik w głowie Całość systemem zleconym. Różnica pomiędzy produktami które wybierałem 12 tysi.
  6. fadros

    Pompa czy pellet?

    Nie wiem co tam masz, ale podejrzewam, że prawie P&P. W zależności od pompy ok 9kW to musisz się liczyć z kosztem od 22 do 32 tyś brutto. Ja sam szukam obecnie pompy choć oferta na dobrą Mitsubishi mnie zabiła.. ponad 40 tysi, ale to wykonawca najadł się szaleju.
  7. fadros

    Pompa czy pellet?

    Jako użytkownik przez 8 sezon kotła na pellet na Twoim miejscu rozważyłbym mocno inne opcje. Mieszkanie/dom 75m2 to nie duża powierzchnia. Wiem, że to większy remont, ale jeśli istnieje możliwość pod względem wysokości zastanowiłbym się czy nie zrobić 7cm wylewki i w tym ukryć podłogówkę. Jeśli to za wysoko to może maty elektryczne? Tylko nie wiem ile minimum wtedy musi być wylewki. Dom masz dobrze ocieplony więc żal pchać się w pellet. Dlaczego nie pellet? Mam dobry piec, dobrze ocieplony dom i grzeję ok 120m2, idzie mi 4-4,5 tony na sezon grzewczy. Pellet mocno drożeje, już teraz dobrej jakości to koszt ok 900 zł za tonę. Będzie dalej drożał. Trociny na rynku nie przybywa bo to produkt uboczny z obróbki drewna. Nikt jej specjalnie nie będzie produkował. Popyt za to na pellet rośnie. W sezonie czasem jest nawet problem z dostępnością pelletu. Mimo wszystko musisz mieć miejsce na składowanie worków z pelletem i dosypywać. Skorzystałbym z programu czyste powietrze (dotacja w formie zwrotu + resztę rozłozył bym na jakiś nisko oprocentowany kredyt). Pomyśl...
  8. Teraz to robiłeś czy jakiś dłuższy czas temu?
  9. Na allegro widziałem różne oferty. Jeśli za to jest golas to dodając koszty montażu (pewnie z 5 tys) i dodając kotłownię (no właśnie ile?) to i tak wyjdzie okolice 40. Do tego dochodzi aspekt że wolałbym lokalną firmę +100km żeby mieć serwis blisko. A na tym północnym wschodzie to u nas nie ma konkurencyjnych firm.
  10. No rzeczywiście "już w przystępnej cenie" :/ Na prawdę chciałem mieć dobry sprzęt mitsu, ale trochę mnie powalili: Mitsubishi ECODAN ZUBADAN Inwerter PUHZ-SHW112YAA/ERST20C-VM2C 11,2 kW - z kotłownią 45 000 zł netto !!! /kotłownia w zakresie pompy/ Pomijam fakt, że dom 140+37m2. Całość podłogówka. Parterowy, celulozy 30 lub 40 cm w stropie lekkim, styro 20cm, na płycie fundamentowej i z zapotrzebowania wychodzi niecałe 9kW, ale instalator twierdzi, że gruntową to sobie i 8kW mogę wziąć, ale powietrzna musi być mocniejsza i musi być ta 11,2.... taaaa....
  11. Obecnie też dostałem ofertę na te reku. Powierzchnia użytkowa gdzie ma działać reku ok 140m2, a cena za komplet jakieś 25 tyś brutto ... ot czasy nastały, że tylko płacz i płać Nie wiem czy jednostki są tak drogie czy wykonawca drze jak może...
  12. Genialnie. Dziękuję za pomoc. Oczywiście wątpliwości nie są rozwiane w pełni, ale takie przykłady uspokajają Wzmocnię nawet przeszacowując...wolę tak niż zaoszczędzić, a potem żałować...
  13. Witajcie, wiele jest zapytań o konstrukcje sufitów GK, ale nie znalazłem odpowiedzi dot. takiego przypadku: Strop mam lekki - belki drewniane o rozm 10x20cm ustawione pionowo. Wykonam stelarz i sufit podwieszany. Dopiero później chciałbym "wtryskiwać" tam celulozę i ułożyć ją bezpośrednio na paroizolacji, a pod nią od razu płyty gk. Nasuwa się pytanie: Czy takie podejście jest bezpieczne jeśli weźmiemy pod uwagę, że 40cm grubości celulozy to około 20kg na m2 ? A może powinienem mocno zagęścić wieszaki obrotowe? /na pewno będzie to konstrukcja krzyżowa/. Nie chciałbym wykonywać deskowania pod belkami, aby tylko na tym oprzeć celulozę. Można to jakoś rozsądnie przeliczyć?
  14. Bardzo ciekawy temat. Nie wiedziałem, że na przestrzeni 10 lat tak zmienił się produkt. Jako zwolennik „tradycyjnych” tynków teraz jestem przekonany do gipsowych utwardzanych i tu pytanie: Jak takie tynki znoszą wilgotną, chłodną pogodę podczas prac? Albo inaczej przy jakich warunkach mogę planować prace? Chciałbym ruszać czym prędzej jak ustąpi zima... Same ściany, bez sufitów.
  15. fadros

    Jaka papa na deskowany dach

    No i wszystko jasne Dzięki!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...