Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wieniczka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Wieniczka's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. 1) Czy posiadacz ponad 1,2 ha działki z domem i zabudowaniami gospodarczymi ( stodoła, chlew, spichlerz) jest zwolniony z podatku od zabudowań gospodarczych ?. Zaznaczam że nie jestem rolnikiem. 2) Czy zabudowania gospodarcze konkretnie chlew i spichlerz mogę rozebrać – wyburzyć bez pozwolenia, jedynie na podstawie zgłoszenia? Dziękuję za pomoc Dziękuję za pomoc.
  2. Bardzo dziekuje Wam za porady.Szybko ,konkretnie i niezawodnie.Pozdrawiam.
  3. Zamierzam nabyć nieruchomość zabudowaną domem letniskowym ( wybudowany początkiem lat 90-tych - wskazuje na to informacja z aktu notarialnego sprzedającego). Sprzedający nie posiada oryginału pozwolenia na budowę a jedynie potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię tegoż pozwolenia wydanego w UG ( data pozwolenia połowa lat 80-tych). Z tego co mi wiadomo, sprzedający nie posiada żadnych innych dokumentów dotyczących budowy domu tj. dziennik budowy, plany oraz zgłoszenie zakończenia budowy i przekazania domu do użytku. Dom jest spory jak na letniskowy, podpiwniczony wyposażony we wszystkie media. W KW nieruchomość widnieje jako działka gruntu a nie jako nieruchomość zabudowana. Czy to oznacza, że dom nie jest ujawniony w KW ? Czy jest to samowola budowlana? Jakie mogą być tego konsekwencje dla kupującego. Czy akt notarialny z wyszczególnionym w nim domem automatycznie powoduje zmianę zapisu w KW? W wypisie rejestru gruntów działka figuruje jako grunty rolne zabudowane. Brak MPZP Drugim problemem jest niezgodność KW z rejestrem gruntów – dotycząca powierzchni działki. Rejestr gruntów zaniża powierzchnię o kilkadziesiąt m2. Rozbieżność wynika z zaokrągleń pomiarów na terenach wiejskich – powierzchnia mierzona w arach a nie w m2. Jedynym dokumentem potwierdzającym ten fakt jest pieczęć ze Starostwa postawiona na odpisie KW. Czy tak powinno być? Jakich dokumentów mam żądać od sprzedającego by transakcja była bezpieczna ? Dziękuje za pomoc .
  4. Dziękuje za rady.Nie chciałbym używać farby kryjącej.Myślałem o usunięciu tego nadmiaru pokostu i pomalowaniu całosci jakimś wynalazkiem typu --biały transparentny lazur.Lub coś w tym rodzaju,lecz tak aby pozostały widoczne rysunki słoi.Rozjaśnic należałoby ,ponieważ w tej czerwonej sośnie jest jak w starej trumnie.Lubię sosnę ale tam to już ktoś kiedyś mocno przesadził. Rada z terpentyna jest chyba dobra.Przetrenuje na paru deskach. Zastanawiam się czy nie byłoby dobrze gęstym pędzlem potraktować całosć terpentyną.Wtedy rozprowadziłby sie moze troche i usunał nadmiar tego pokostu? Dziekuje za rady.Pozdrawiam.
  5. Witam, Czy może mi ktoś posłuzyc radą ,czym (jakim środkiem?) usunąć pokost lniany z boazerii sosnowej? Boazerii tej jest duzo,bardzo dużo(domek letniskowy)...hektary boazerii Boazeria - deska sosnowa została chyba zabezpieczona tylko pokostem.Klei się do niej wszystko,jest ciągle tłusta i wilgotna.Wyprucie tego wszystkiego nie wchodzi w grę (koszty,czas). Zzastanawiałem się nad benzyną ekstrakcyjną ale przy pracy powstje straszny smród.Gdyby chodziło o pare metrów powierzchni to bym tak robił,ale tu hektary boazerii(sciany i sufity).Moze terpentyna? Srodki wybielające-ługi etc zawierają dużo tlenu aktywnego (mozliwosc samozapłonu w powiązaniu z pokostem)wiec odpada.Czy ktoś z Was stosował moze czysciki na bazie olejków cytrusowych?Moze macie jakiś inny skuteczny sposób? Może istnieje specjalistyczna chemia ,a ja jej tylko nie znalazłem? Pomocy... Dziekuje i pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...