Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sisi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

sisi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Mamy schody zabiegowe, drewniane, ażurowe. Użytkujemy je od roku. Jestem z nich bardzo zadowolona, nie trzeszczą wchodzi się wygodnie i bezpiecznie. Jeśli chodzi o cenę to oczywiście zależy od wymagań (nasze są zupełnie zwyczajne), kosztowały 10% taniej niż stopnie + barierka u sąsiada (ma schody betonowe i trzeba jeszcze doliczyć do tego beton, stal itp.). Zarówno nasze i sąsiada robione były u tego samego stolarza. Pozdrawiam
  2. A ja kupowałam płytki do łazienki i wc w Grudniku w Krakowie, projekty do obydwu pomieszczeń miałam gratis . Koszt glazury ok 2000.
  3. buduję na pochyłości 1m na 10 m działka ma 7 a
  4. Domek jest super. Zmiany moim zdaniem bardzo rozsądne. Sami budujemy dom na działce z wjazdem od południa i rozkład pomieszczeń mamy prawie taki jak będzie u Was. Gdybym znalazła Wasz projekt na pewno brałabym go pod uwagę. Pozdrawiam miłego budowania.
  5. Myśmy mieli dużo przeróbek (m.in. dobudowa garażu i pokoju nad garażem). I po policzeniu kosztów wyszło nam, że kupienie projektu plus przeróbki wychodzi dość drogo. W związku z tym p. Jacek potraktował nasz projekt indywidualnie, ale i tak cena była dość przystępna. Całkowity koszt ok. 3000, ale zrobili nam też całą branżówkę, łącznie z projektami przyłączy, uzgodnieniami w ZUDP-ie, zagospodarowanie działki, projekt szamba itp. Tym sposobem mamy załatwione wszystko do budowy, uzbrojenia domu i zagospodarowania działki. Jak policzyliśmy sobie zakup projektu typowego (bez przeróbek) i projektów przyłączy u projektantów to wyszło chyba 100 zł taniej, albo drożej nie pamiętam dokładnie.
  6. Wybraliśmy projekt p. J. Stawiarskiego i z nim cały czas "współpracujemy". Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszystko jest super dopracowane.
  7. Acha jedna uwaga pana nie pisać, że jest to garaż tylko budynek gospodarczy, oczywiście cały czas mówimy o garażu blaszaku. Dlaczego, bo "garaż" to budynek wymagający pozwolenia i tu macie rację. Ale żeby inwestorowi nie utrudniać wystarczy wpisać budynek gospodarczy i można postawić blaszaka, słowa pana z nadzoru. Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to zadzwoń do instytucji wydającej pozwolenia w twoim mieście i się upewnij, żebyś potem nie miał problemów. My na szczeście nie mamy wszystko jest zgodne z prawem i oto chodzi. Pozdrawiam
  8. [Miałabyś się z pyszna jeśli sąsiad lub ktokolwiek inny, napisałby do PINB "uprzejmie, acz ze wstrętem donoszę ... " :D . Wtedy PINB dołożyłby Ci karę w wysokości mniej wiecej równoważnej kosztowi wybudowania garażu .. ale murowanego, krytego dachówką :D.. Nie udzielaj rad nie zgodnych z prawem. Ktoś to może odebrać jako dobrą radę, a takową ona nie jest. Swoją droga tak z ciekawości, na jakiej podstawie uważasz, że postawienie garazu, nawet blaszaka nie wymaga pozwolenia na budowę ?? Który pkt. art.29 PB o tym mówi ?? Czy naprawdę jestes pewna, że nie wymaga zezwolenia ?? Jestem pewna, że nie wymaga pozwolenia na budowę postawienie budynku nietrwale związanego z gruntem (tak było w sierpniu 2004). Informację tą uzyskałam w nadzorze budowlanym w Krakowie (kiedy zamierzałam postawić blaszak). Pan uprzejmie mnie poinformował, że muszę w Starostwie Powiatowym pobrać, wypełnić i złożyć odpowiedni druk. Następnie odczekać 30 dni i mogę blaszak postawić. Dodał jeszcze, że odległości od granicy mają być jak przy normalnym budynku. Do druku dołączyliśmy odręcznie wrysowany garaż (blaszak), Bo tak powiedział pan ze Starostwa. Jedyne co zrobiliśmy niezgodnie to to, że postawiliśmy go przed upływem 30 dni. Na szczęście sąsiedzi są spoko bo sami mają takie blaszaki postawione bez zgłoszenia i dziwili się, że my to w ogóle zgłaszaliśmy.
  9. Wystarczy zgłosić i odczekać 30 dni (ale my postawiliśmy za dwa dni ). Odległości jak przy każdym innym budynku (ale nasz sąsiad postawił w granicy i na do datek niczego nie zgłaszał )
  10. Buduję k/Krakowa w gminie Zielonki i niestety te warunki techniczne były konieczne i przez to nam się ok 2-3 tyg przesunęło złożenie pisma o WZiZT.
  11. -Złożyć podanie o WZiZT, a do tego potrzebne jest: 1. Warunki techniczne przyłącza mediów 2. Mapka 1:500 twojej działeczki 3. Wypisy z rejestru gruntów swojej działki i działek sąsiadujących 4. Projekt zagospodarowania działki Przynajmniej u mnie w gminie. -Uzgodnić projekty przyłączy w Zakładzie Uzgodnień Dokumentacji Projektowej -Podpisać umowy wstępne z Zakładami Energetycznym, Gazowniczym itp -Złożyć podanie o pozwolenie na budowę -Projekt domu i przyłączy -Znaleźć kierownika budowy -Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę i podbiciu dziennika budowy -zgłosić w Nadzorze Budowlanym rozpoczęcie budowy (i tu składa się dokumenty kierownika potwierdzające jego uprawnienia) Po 7 dniach można zaczynać budowę. Pewnie o czymś zapomniałam bo tego jest naprawdę dużo. My zaczęliśmy załatwiać to wszystko pod koniec lutego mamy już pozwolenie i od jutra możemy ruszać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...