Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PrzemoBDG

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    356
  • Rejestracja

PrzemoBDG's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Zgadzam się. Przymknięcie szybra, ograniczenie dopływu powietrza powoduje iż większe osadzanie sadzy na szybie... Im wyższa temperatura żarzenia tym bardziej się to przypieka i trudniej wyczyścić.
  2. Nie chodzi o wielkie polowanie zakończone odstrzałem włamywaczy. Mając umowę zobowiązująca do monitoringu, przyjazdu w ciągu x min, możesz dochodzić dodatkowego odszkodowania za straty wynikłe np. z ich opóźnienia - niezależnie od ubezpieczenia.
  3. Uchyl okno. Wentylacja winna rozwiązać problem. Woda skrapla się dlatego iż masz dużą wilgotność powietrza w piwnicy (istotne jest też rozwiązanie problemu skąd ta wilgoć, czy jeszcze technologiczna z budowy czy np. masz pralnię i suszarnię w tym pomieszczeniu lub w pomieszczeniu obok). Proponowane ocieplenie rurek też rozwiąże problem, lecz wyłącznie w zakresie "pocących się rur" - wilgotne powietrze pozostanie a konsekwencje moga być różne (do grzybów i pleśni na ścianach włącznie).
  4. Malowałem zarówno Duluxem ('normalnym' nie tym 'Once;) jak i Dekoralem - kierowałem się dostępnymi kolorami a nie założeniami co do jakości etc. Prawdą jest jednak iż Dulux słabo kryje - wszędzie musiały byc trzy warstwy, podczas gdy przy Dekoralu dwie w zupełności wystarczyły. Natomiast jako zaletę można potratkować iż półmatowy Dulux daje czasami ładny efekt na powierzchni ściany (nie jest to połysk, określiłbym to jako wrażenie "tłustej ściany"), lecz co do walorów użytkowych to nie widać różnicy vs Dekoral.
  5. Sorry że tak późno ale nie mogłem odnaleźć fakturek gdzie zapisali co mi tam dali pod spód Tak więc na ogrzewanie podłogowe pod panel poszedł "filc Pergo" a w pomieszczeniach bez ogrzewania podłogowego "płyta Eco 5,5 mm". Jak nazwa wskazuje producentem tego specjalnego filc'u jest Pergo (jeden z producentów paneli). Niestety nie mam żadnych dodatkowych danych które by wyjaśniły z czego to jest itd. Materiał ten (filc) ma strukturę lekko porowatą, co bez wątpienia ułatwia transmisję ciepła. Natomiast płyta przypominała trochę płyte pilśniową od tej "nie gładkiej strony" lecz była lżejsza i miała bardziej jakby to określić luźną strukturę - w celu lepszego akustycznego tłumienia odgłosu kroków itp. Nie wiem kto był producentem (chyba to był krajowy wyrób), lecz pewno i tak nie obędzie się bez wizyty w salonie specjalizującym się panelach.
  6. Kronopol ostro się promuje lecz nie jest to najwyższa półka. Dobry panel kosztuje od 100 zł/m2 wzwyż (Witex, Legro). Co do ścieralności, to panele są bardziej odporne od parkietu. Panel lepiej się nadaje na ogrzewanie podłogowe niż parkiet. Aby nie było złych wrażeń akustycznych trzeba zastosować specjalną płytę pod panel - żadnych pianek i innych podobnych wynalazków które sugerują w marketach. Wygląda to nieobiecująco - przeważnie jest to z 5mm grubości i wydaje się iż będzie dodatkowym izolatorem ciepła, lecz tak nie jest. Natomiast co do wad to po pierwsze parkiet zawsze będzie ładniejszy i pod tym względem nawet najdroższy panel to substytut drewna wybierany dla swoich walorów użytkowych. Po drugie między bajki włożyć można prostą wymianę ew. uszkodzonych elementów. Jest to wręcz tyle samo roboty co zrobienie w pomieszczeniu podłogi od nowa.
  7. Dlaczego zawsze proponowane jest na forum wycięcie pustaka i wsadzenie wełny? Czy nawiercenie tych krańcowych pustaków i wypełnienie ich pianką nie zamknie tematu mostka termicznego równie skutecznie...
  8. Nie ma to znaczenia. Trochę Tobie zazdroszczę bo mam poważne kłopoty z rozróżnieniem strony lewej od prawej czy jak je tam zwać...
  9. 2004 miałem podobny dylemat. Wziąłem Robena (kasztan) i jestem zadowolony. Nie ma żadnego zawiewania śniegu itd. Kolega wziął Ruppceramikę i narzekał. Dachówka mniejsza i wydawałoby się iż ta dachówka lepiej się nadaje na dach o nieregularnym kształcie. Jednak wspomniane zamki "utrudniały" dekarzom właściwe jej ułożenie. Pewno wina była po stronie jego fachowców, lecz ten Rupp wyraźnie miejscami falował...
  10. Jak najbardziej! To najbardziej skuteczny i tradycyjny sposób na wentylację. Boczne wyloty to wymysł mający uchronić kanały wentylacyjne przed deszczówką, która jest o wiele mniej szkodliwa niż powszechne obawy. Zawsze w razie czego można zainstalować metalowy daszek osłaniający etc.
  11. Mam Biancowegę, czyli dość podobnie bo Deante naśladuje Bianco (lub na odwrót zależy u którego sprzedawcy się dokonuje zakupu ). Po roku użytkowania nie ma żadnych osadów... (mówiąc wprost regularnie myjąc usuwamy wszystkie tego typu ślady).
  12. Okno w garderobie nie należy do kategorii niezbędnych do życia. W moim projekcie miałem garderobę z oknem i ślepa łazienkę przy sypialni. Odwróciłem to i mam łazienkę z oknem i ślepą garderobę. Oczywiście nie muszę dodawać iż jestem z tego faktu również zadowolony
  13. Do drewnianego słupa nie ma co kotwić, bo i tak inaczej on będzie pracował, a inaczej ściana. Najlepiej gdybyć mógł wykonać narożnik na końcu tej ścianki. Tradycyjne przewiązania między cegłami/pustakami najlepiej usztywnią ścianę. Przemyśl, może mała ścianka na 0,3-0,5m w ramach jakiegoś pomieszczenia pozwoli Tobie w ciekawy sposób zaaranżować wnętrze.
  14. Nie ma powodów do rozpaczy. Jeżeli nie kupiłeś jeszcze tego styropianu, to poszukaj specjalnego pod podłogówkę z naklejoną na wierzchu folią aluminiową, która stanowi dodatkowy ekran odbijający promieniowanie cieplne. Jest to wysoce skuteczne. Mam styropian 4 cm z takim ekranem, (pod podłogą wprawdzie piwnica, lecz jeżeli tam nie grzeję, to ciepło w tych pomieszczeniach wynika z akumulacji w ścianach niż z promieniowania z pomieszczeń parteru).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...