Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

imported_aguś

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    32
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez imported_aguś

  1. Ale to nie założyciel wątku narzeka na małe zainteresowanie Ja swego czasu pytałam w odpowiednim wątku, niewiele się dowiedziałam. Wracając do tematu: wprowadziliśmy kilka zmian, m.in. kuchenny komin wentylacyjny w ścianie zewnętrznej, kuchnia zamknięta, powiększenie małej łazienki kosztem kotłowni, brak wiatrołapu - hall otwarty, brak balkonu i drobne przesunięcia ścian działowych. Na razie wszystko wygląda ok. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów, np . w przypadku kominów, które nie są murowane jak w projekcie, tylko systemowe i w związku z tym zajmują o wiele więcej miejsca, co ma znaczenie np. w górnej łazience. Nie przewidzieliśmy tego wcześniej. Mogę wysłać jakieś fotki, ale mam tego dużo i nie wiem, co chcielibyście zobaczyć.
  2. imported_aguś

    dom w paprociach

    Ale to nie założyciel wątku narzeka na małe zainteresowanie Ja swego czasu pytałam w odpowiednim wątku, niewiele się dowiedziałam. Wracając do tematu: wprowadziliśmy kilka zmian, m.in. kuchenny komin wentylacyjny w ścianie zewnętrznej, kuchnia zamknięta, powiększenie małej łazienki kosztem kotłowni, brak wiatrołapu - hall otwarty, brak balkonu i drobne przesunięcia ścian działowych. Na razie wszystko wygląda ok. Nie ustrzegliśmy się jednak błędów, np . w przypadku kominów, które nie są murowane jak w projekcie, tylko systemowe i w związku z tym zajmują o wiele więcej miejsca, co ma znaczenie np. w górnej łazience. Nie przewidzieliśmy tego wcześniej. Mogę wysłać jakieś fotki, ale mam tego dużo i nie wiem, co chcielibyście zobaczyć.
  3. Witam! My budujemy. I już przyzwyczaiłam się do milczenia budowlanej braci na temat tego projektu. Uznaliśmy, że chyba niemodny, ale nam odpowiadał i już stoi. Stan surowy zamknięty. Pozdrawiam
  4. imported_aguś

    dom w paprociach

    Witam! My budujemy. I już przyzwyczaiłam się do milczenia budowlanej braci na temat tego projektu. Uznaliśmy, że chyba niemodny, ale nam odpowiadał i już stoi. Stan surowy zamknięty. Pozdrawiam
  5. Ale ja czekam nie na przyłącze, tylko na wydanie warunków przyłączenia . Energia ma to wydać w ciągu 14 dni od złożenia wniosku, (mówią przy składaniu wniosku i piszą na swojej stronie); na przyłączenie mam czekać dalsze 16 miesięcy od podpisania umowy. A warunki przyłączenia są potrzebne do pozwolenia na budowę.
  6. Ja wiem, że nie mam innego wyjścia, tylko czekać ; tylko można czekać siedząc cicho jak mysz pod miotłą (nie w moim zwyczaju), albo pilnować swoich spraw i przypominać urzędnikom o swoim istnieniu... Niestety przypomina to walkę z wiatrakami. Ale ktoś musi zacząć robić w tym kraju porządki
  7. Jak w temacie Zamiast zapowiedzianych 14 dni czekam 1,5 miesiąca; telefon się już zagrzał, a ja zagotowałam! Najpierw Strzelin przesłał do Wrocka (po tym jak telefonicznie przypomniałam o swoim istnieniu); w stolicy Dolnego Śląska pani poszła na L-4, więc nie ma kto zrobić , a jak pani wróciła z L-4, to mi oświadczyła, że ma dużo papierzysków i nie będzie dla mnie zostawała po godzinach Ludzie trzymajcie mnie... Co byście zrobili na moim miejscu?
  8. Dziękuję za podpowiedzi; dodam tylko, że w moim starostwie potwierdzono, że zmiana jest nieistotna i może stosownej adnotacji dokonać kierownik budowy, właśnie z "rysunkami i obliczeniami".
  9. Witam! Czy ktoś z szanownych forumowiczów buduje może w okolicach Wrocławia "dom w paprociach" z archonu? My właśnie zaczynamy i poszukuję "grupy wsparcia". Wiosenne pozdrowienia - aguś
  10. Witam! Czy ktoś z szanownych forumowiczów buduje może w okolicach Wrocławia "dom w paprociach" z archonu? My właśnie zaczynamy i poszukuję "grupy wsparcia". Wiosenne pozdrowienia - aguś
  11. Dziękuję za odpowiedź; moja wątpliwość zrodziła się głównie z tego, że usytuowanie komina w projekcie jest takie, że uniemożliwia podłączenie doń okapu (inna ściana), więc pozostaje tylko (lub aż) funkcja wentylacji; czy w takim razie nie wystarczy jeden przewód wentylacyjny?
  12. Jestem na razie bardzo zielonym budowlańcem i bazuję na opiniach innych, głównie na tym forum; ale też taka obiegowa opinia jest, że w tej chwili strop monolityczny (ze względu na cenę betonu) jest droższy niż systemowy
  13. Witam! i nieśmiało pytam: czy zamiana stropu z żelbetowego (jaki jest w projekcie) na gęstożebrowy typu Teriva musi się znaleźć jako zmiana w projekcie? Czy też podpada pod zmianę materiału na inny, o podobnych właściwościach konstrukcyjnych? Pytam, bo biuro, które robi adaptację projektu chce za tę zmianę 300 PLN. I jeszcze jedno - fachowcy pewnie uznają to pytanie za głupie, ale co tam.. zapytam... Jeśli w kuchni nie będzie gazu, to czy konieczny jest komin?
  14. Fachowcy pewnie uznają to pytanie za głupie, ale co tam.. zapytam Jeśli w kuchni nie będzie gazu, to czy konieczny jest komin?
  15. Czy zamiana stropu z żelbetowego (jaki jest w projekcie) na gęstożebrowy typu Teriva musi się znaleźć jako zmiana w projekcie? Czy też podpada pod zmianę materiału na inny, o podobnych właściwościach konstrukcyjnych? Pytam, bo biuro, które robi adaptację projektu chce za tę zmianę 300 PLN.
  16. Dzięki za opinię. Garaż rzeczywiście planujemy wolnostojący, kształt działki to wymusza. Co do kominka, to mam nadzieję, że autorzy przewidzieli i taką wersję projektu; zdziwiłabym się, gdyby tego nie zrobili. Chyba się tam jakoś zmieści, co? Najgorzej z tym WC/gospodarczym. Może by tak wiatrołap razem z wejściem trochę kopsnąć w prawo, z jego powierzchni wykroić coś na WC i zrobić wejście z holu. Ale to już zmiana na elewacji. Jak nie urok...
  17. Prawdopodobnie lepszy będzie wjazd z drogi asfaltowej, węższy bok może okazać się za wąski na usytowanie budynku i garażu (od strony asfaltowej drogi też obowiązuje Cię linia zabudowy - chyba 6 metrów). Z prowizorycznych obliczeń masz ok. 15m do dyspozycji. Nie każdy projekt będzie pasował. Poza tym lepiej korzystać z cywilizowanego asfaltu niż z drogi błotnistej chyba, nie? Ale dla usytuowania budynku ważne jest także zorientowanie działki względem stron świata. Najkorzystniej jest, jeśli wjazd byłby od północy, pasuje wtedy większość projektów. Nie wiem, jak jest w Twoim przypadku.
  18. Witaj Yola! Obejrzałam LMB 38, faktycznie niewiele się różnią. Dla mnie na plus są: sensowne wejścia do mniejszych sypialni, kominek i bardziej ustawny salon. Na minus- kilka cennych (dosłownie) metrów i brak tego minitarasu zadaszonego. Ale w obu pozostaje i to co mi nie pasuje - to WC dostępne tylko z przedsionka. Myślę, że w użytkowaniu nie bardzo, rysuję jakby wejście zrobić jednak z holu, tylko to usytuowanie komina... Nie wiem, może piec można na tej ścianie od kuchni, wtedy drzwi na węższej ścianie WC... Zastanawiam się też, jak tu jest rozwiązana sprawa wentylacji dużej łazienki, bo nie ma komina, więc czyżby tylko okno? Nie znam się. Spróbuję zapytać mailem w biurze Lipińskich. Pozdrawiam!
  19. Co za oszałamiająca reakcja! Pewnie wszyscy forumowi doradcy na plaży... a może jakąś wkupną flaszeczkę trzeba postawić?
  20. Co sądzicie Państwo o projekcie Lipińskich? http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=53691&keys=1&offset=8&backcmd=Collection Od dawna rozglądam się za projektem domu parterowego mniej więcej tej wielkości, ze spadzistym dachem (warunki zabudowy) i kawałkiem zadaszonego tarasu. Większość projektów odpada, bo działka ma wjazd od południa. Bardzo proszę szanownych Forumowiczów o zerknięcie i ocenę pod kątem ekonomiczności budowy i wygody użytkowania. Potrzebuję potwierdzenia albo wiadra zimnej wody, bo mi się niezwykle podoba, chyba przez te bryłę elkowatą.
  21. Niewiele postów na temat Whirlpoola, a jeśli są to pochlebne... U mnie i znajomych, niestety na odwrót Głośna, nie dopiera , obudowa rdzewieje, choć ma dopiero 2 lata. Ogólnie - kosztowna pomyłka aguś
×
×
  • Dodaj nową pozycję...