Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sebol-instalator

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

sebol-instalator's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tak się składa, że pracuję w firmie, która produkuje kotły na paliwa stałe. W tym na pellet. Poza tym, do mieszkania z czymś takim?Nieeeee
  2. Tylko kupując kocioł chciałbym mieć też pod ręką serwis. Tutaj z Beretta niestety ciężko. Najlepiej bym miał z Junkersem. Z tym, że faktycznie szkoda, że te parametry takie mają wysokie. Chociaż sam już nie wiem.... Broetje o którym pisałem wcześniej kosztowało by mnie jakieś 4600zł. 600zł. więcej jak Junkers. Z tym, że w Broetje nie wiem czy by był wydajny na ciepłą wodę. Chyba nie można mieć idealnie dopasowanego kotła do wlasnych potrzeb.
  3. A nie można do klejenia tych płyt użyć zwykłego kleju do styropianu? Dużo taniej wychodzi
  4. Na zasobnik niestety miejsca brak. Ale znalazłem coś z niską mocą. Dziwna sprawa, bo większość firm i to tych kluczowych jeśli chodzi o kotły gazowe, ma tą moc minimalną ok 7kW. Jedynie Broetje ma dość ciekawą propozycję. http://www.broetje.pl/files/file_add/file_add-44.pdf Zobacz sobie tutaj te kociołki. Chodziłoby mi o Eco Therm Plus WBG albo Eco Therm Kompakt. Oby dwa mają możliwość zamontowania wewnętrznego zasobnika c.w.u. 60l.
  5. Hmmm.....masz rację. Ale właśnie szukam kotła kondensacyjnego 2-funkcyjnego, który wodę będzie mi podgrzewał na bierząco a nie poprzez zasobnik. Stąd chyba moc minimalna 7kW. Bo Junkers wydaje mi się że ma najbardziej rozbudowane kotły jeśli chodzi o kondensaty
  6. grzejniki żeliwne nie są. Są w miarę nowe panelowe. Jeśli chodzi o przeglądy kotła gazowego to się zbytnio nie boję, bo mój wujek jest serwisantem Junkersa. I też po taniości może mi załatwić kocioł z Junkersa. W przyszłym tyg mam kominiarza to zobaczymy co powie ciekawego. Muszę się z tym wszystkim streszczac, bo zima tuż tuż. Raczej nie będę już kombinować z kotłem węglowym. W mieszkaniu to się słabo opłaca. Oszczędności wynikną niewielkie raczej. A kociołek jaki biorę pod uwagę to Cerapur Smart ZWB 28c. Do tego jeszcze jakiś termostat pokojowy.
  7. Znaczy się jak rachunki w duże mrozy nie przekroczą 600zł na dwa miesiące to z torbami jeszcze nie pójdę Chociaż już tej granicy nie chciałbym przekroczyć. Mówię o ogrzewaniu i c.w.u. Latem się odbiję z kasą jakoś. Myślę też o kotle turbo z zamkniętą komorą, bo kondensat w moim przypadku może się do końca nie sprawdzić. Tylko jeszcze nie wiem co kominiarz mi powie. Jakie rozwiązanie mi zaproponuje.
  8. Witam wszystkich, kupiłem mieszkanie w starym budownictwie. I mam problem z wyborem ogrzewania. Gaz czy ekogroszek. Pow.do ogrzania 60m2 + c.w.u.. Aktualnie jest mini kotłownia z jakimś starym śmieciuchem. Robię remont więc cała instalacja c.o. będzie nowa. Kocioł chciałbym z podajnikiem 10kW. Tylko nie wiem czy warto się pakować w coś takiego. Kurz,dym itd w mieszkaniu niezbyt mnie zachęca. Dodatkowym utrudnieniem jest grzanie c.w.u. przez okres letni. Kocioł dużo spali podgrzewając samą wodę. Więc tutaj jest korzyść gazu. Taniej grzać wodę gazem. Drugie o czym myślę to kocioł kondensacyjny. Z tym, że tutaj będę miał trochę więcej kosztów dodatkowych. Z tym, że boję się okresu zimowego. Ile może kosztować ogrzewanie takiej powierzchni? Ściany nieocieplone. Jedna, największa będzie ocieplona od wewnątrz wełną 10cm. Od zewnątrz ma 5cm styropianu, ale mur jest grubości tylko 24cm. . Okna w miarę nowe,drewniane. Wys.sufitów 2,9m. Sufit w salonie będzie podwieszony i odizolowany styropianem 5cm żeby sąsiadki nie grzać. Kto ma podobne doświadczenia? Mój tata, który jest instalatorem namawia mnie na gaz. Wujek, który też jest instalatorem też jest za gazem. Ale wiadomo, ja chcę jak najtaniej, a nie jak najwygodniej. Co radzicie?
  9. Wypowiedź kolegi to potwierdza. UsMetrix to ta sama półka co Diamond i Metrix. Te rury są tak tanie, że coś musi być z nimi nie tak, co? janekbo jak nie wierzysz to czytaj o tych chińskich rurach: http://forum.muratordom.pl/rury-pex-jakie,t77729.htm Zainstaluj je sobie w domu to będziesz później kafelki skuwał.
  10. Zważając na to jaki jest temat forum to myślę, że moja wypowiedź jest jak najbardziej na miejscu. I nie robię reklamy tylko wypowiadam się na temat rury, którą ja osobiście znam. I wiem, że śmiało mogę ją polecić. Matrix i Diamond to miałem w ręce, a robić nią to ryzyko. Przy wyginaniu łuków to strach normalnie. Napisałem o Tweetop bo nikt jeszcze tej firmy nie wymienił. A odpowiadając na zadane pytanie jaka jest różnica. PERT to jest uszlachetniony polietylen. PEX miał polietylen usieciowany. PERT jest bardziej wytrzymały na wysoką temperaturę. Są łatwiejsze w kształtowaniu. I istnieje o wiele mniejsze ryzyko załamania, co czasami występowało w PEXie
  11. Jestem instalatorem. Robię dużo w pexie. I jest różnica między rurką droższą a tańszą. To już widać po wyglądzie chociażby. Ja osobiście polecam firmę Tweetop. 1mb fi16 kosztuje gdzieś 3,90zł. Niedrogo a rura naprawdę dobra
×
×
  • Dodaj nową pozycję...