Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gutti73

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

gutti73's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dokładnie tak- przyszła odwilż, to się facetom od kominków przypomniało, że mieli mi kominek zainstalować, wkład zalegał im w warsztacie już od października
  2. Witam, je zastosowałem dokładnie ceramiczny wkład kominowy- coś podobnego do tego: http://www.jawar.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=204&Itemid=229 . Dlatego to obudowałem, są jeszcze pustaki wentylacyjne, ale ja zastosowałem rurę pcv i też ją obudowałem oczywiście. Akurat tych elementów w hurtownie wtedy nie mieli, więc zastosowałem coś innego. Sam pustak wentylacyjny oczywiście wystarczy, ale taki ceramiczny wkład kominowy raczej wolałem "zbunkrować".
  3. Witam, ja buduję wersję a i kiedyś z ciekawości policzyłem ile mi wyszło materiału: Porotherm 25- 2160 szt., Porotherm 11- 1240 szt, cegła pełna- 3200 szt, cegła klinkierowa- 950 szt. Oczywiście cegła pełna była wykorzystana głównie na kominy, ale oczywiście nie tylko, klinkierem wykończyłem końcówki kominów wystające ponad dach. Główny komin- ten od kotłowni jest od podstaw zbudowany z cegły, pozostałe dwa właściwie nie. Ten od kominka to wkłady kominowe obudowane porothermem, trzeci komin- jest tylko wentylacyjnym( rura PCV obudowana porothermem),
  4. Witajcie, jeśli chodzi o okna to u mnie będą PCV Decco obustronny orzech bez szprosów 6 komorowe za 13.000 oraz brama garażowa wiśniowski segmentowa, automatyczna 5.900. Drzwi wejściowych jeszcze nie wybraliśmy.
  5. Witajcie, w Bełchatowie dach mnie kosztował: więźba 6000, robocizna 4800, łaty i kontrłaty 2300 oraz kompleksowe pokrycie dachu 60.000 (dachówka ceramiczna- karpiówka, pięć okien połaciowych, rynny, blacha, ławy kominiarskie, wyłaz, folia...)
  6. Owszem blisko, nie przy Statoilu, ale z trasy na Wieluń widać go, stoi taki samotny, jestem niczym pionier, pierwszy zabudowuję nowoprojektowane osiedle.
  7. Wersja A, ponieważ taką wtedy znalazłem, pozostałe wersje znalazłem później i stwierdziłem, że A nie jest taka najgorsza, inne też mają swoje wady. Jeśli chodzi o etap, to dekarze na dniach powinni zakończyć krycie dachu. A buduję się w Bełchatowie.
  8. Witajcie, śledzę wątek od kilku tygodni. Jak się domyślacie też buduję „Wspaniałego” w wersji A. Projekt znalazłem w sieci, wcześniej przewertowałem kilkadziesiąt katalogów z projektami i nic mnie nie zachwyciło. „Wspaniały” spełniał moje oczekiwania. Do projektu wprowadziłem kilka zmian: w garażu zlikwidowałem te dwa okienka od strony ogrodu, pozostawiłem te szczytowe, podniosłem o dwa pustaki ścianę kolankową, w pokoju nad garażem dorzuciłem dwa okna połaciowe, w pokojach „bliźniakach” „złamałem” ścianę co utworzyło mi dwie wnęki, w których będą szafy. Budowę zacząłem pod koniec czerwca, obecnie kończę krycie dachu. Generalnie podobnie jak większość z Was najwięcej wątpliwości miałem ze schodami w salonie, ale tak pozostało- trzeba się przyzwyczaić, no i kuchnia wydaje się mała i trzeba będzie ją dobrze rozplanować. I raczej zrezygnuję z drewnianej elewacji- fajnie wygląda, ale ja nie mam zaufania do drewna na zewnątrz. Pozdrawiam Wspaniałych i zazdroszczę tym, którzy już w swoich mieszkają.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...