Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Obserwator77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Obserwator77

  1. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Inne pytania kiedy indziej, gdyż stety i niestety doba ma tylko 24 godziny. Dobrej nocy
  2. Witam Panie Projektancie Może jakaś krótsza ksywa typu: wojteks? Takie listy lubię czytać. Mam dwa pytania do fachowca. 1. Współpracował Pan z Legalett, a jednak wybrał trudniejszą technologię - czemu? 2. Jest Pan ceniony jako projektant, niestety czasem złą markę robią Panu kiepskie firmy wykonujące Pana projekt - czy myśli Pan o własnej firmie? Pozostałe 98 pytań z serii "100 pytań do..." w przyszłości. Pozdrawiam
  3. StolarzuS Jeśli czytałeś wątek Legalett, to chyba wiesz o co chodzi? Ja czytałem i zaglądam tam tylko po wartościowe doświadczenia mieszkańców lub tych, co mają w tym temacie coś sensownego, nowego do powiedzenia. MCB i kilku innych słusznie prosi o zachowanie tematu. Martina1 raczej nic w temacie nie wnosi, a już to co wypisuje pod adresem Piotra O. to totalne przegięcie. Uwzięła się i poszła w zaparte. Wole tam się nie wypowiadać, bo aż strach. Tutaj jest inaczej i mam nadzieję, że tu Martina1 nie będzie mieszała, na co MCB zwrócił nam uwagę. Tu Pan Wojciech S. jest guru i interes Mu się kręci.
  4. emalin To ceny pewnie z 2008 r., tak wnioskuję z Jego dziennika. magak Czyli jeśli dobrze liczę ok. 205 zł/m2. – lepiej niż u Coulignona! Czy to jest cena z 2009 r.? Czy możesz jakieś zdjęcia wrzucić?
  5. I tu niestety trzeba się zgodzić. Beton B20 wymagany w L. to nie pianobeton. No i ta cena.
  6. StolarzS Sorry - może źle określiłem swoje oczekiwania. Dla mnie ważniejsza od ceny jest jakość wykonania, trwałość, gwarancja, komfort i ekonomiczność w użytkowaniu itp. Pytasz: czy ma być porównywalnie z tradycyjnym fundamentem, czyż nie? Na ile to możliwe tak - z uwzględnienie powyższych warunków. Myślę że ceny powyżej 300zł/m2 to już drogo, a 500-700 to kompletne nieporozumienie (razem z ogrzewaniem). W takim razie pewnie wychodzi na Legalett: - znana i pewna firma działająca w wielu krajach, - daje wykonawcę i gwarancję, - fundament z ogrzewaniem, - cena porównywalna z tradycyjnym fundamentem (przy uwzględnieniu wszystkich składników Legalett) - opinia nie moja ???
  7. Za rybki i scenę z żółwikami wiem ile wzięła. Info na prv. To rozumiem - jak gentelmeni - o pieniądzach rozmawiają prywatnie. To mi się podoba.
  8. Dzięki za informacje. Po tym co napisaliście, to pewnie na ten moment najlepszy byłoby Coulignona wynająć. Ma już swoje praktyczne doświadczenie i do tego projekt wg p. Wojciecha S. Kłopot chyba w tym, że Coulignon nie zajmuje się ta branżą, a szkoda bo zainteresowanie jak widać jest. Natomiast p. Wojciech owszem jest chwalony jako projektant (ma doświadczenie z współpracy mi.n. z Legalett), ale jak czytam firmy wykonujące Jego projekt są ryzykowne. MEGA THERM i Sundolit z tego co czytam na forum o L. to firmy niepewne, bez ogrzewania. Poczekam na wycenę z MEGA THERM. Cezbud z pianobetonem poczytam, bo tak sobie pomyślałem, że można by zrobić L. z wykorzystaniem pianobetonu, który wycisza m.in. szumy.
  9. Przymierzam się do budowy domu na płycie fundamentowej. Przeczytałem przez ostatnie dni już chyba wszystko, co na ten temat napisano na forum. Mam mały mętlik z nadmiaru informacji. Czy może mi ktoś doradzić co jest najlepszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem: a/ wersja samodzielna samej płyty wg doświadczenia coulignon, b/ wersja fundamentu z Legalett (wodny czy powietrzny?), c/ wersja firmy Sundolit (trochę mało szczegółów na ich stronie), d/ wersja firmy MegaTherm (chyba nowa, na rynku, ale ciekawa w ofercie na stronie) e/ ??? W jakim kierunku iść? Z góry dzięki.
  10. Jak dla mnie rewelacja, a cena to sprawa wtórna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...